Novinky z TJ Otavan podzim 2008
Pro překonání dlouhé zimní přestávky bylo do sekce HRY přidáno asi 30 nových her.

Na závěr si s chutí zastříleli
Fotbalová exhibice: Otavan Poříčí ? Amatérský výběr Jihočeského KFS 1:7 (0:4).

Jihočeský výběr fotbalových amatérů zakončil v sobotu své dvouleté působení na poříčském trávníku, kde v přátelském utkání na 2x40 minut porazil domácí Otavan (přebor Strakonicka), za který si zahrál i internacionál Roman Vonášek, vysoko 7:1 (4:0).

?Určitě jsme si pěkně zahráli?, pochvaloval si střelec tří gólů krajského výběru Radek Horejš, jenž už samotnou nominaci do týmu označil za velkou čest. ?Podíval jsem se do Izraele, tam už se asi jen tak nedostanu. V mužstvu byla perfektní parta, od vedení po hráče vše klapalo,? ocenil a dodal, že výrazným úspěchem bylo prvenství už v republikovém kole a následný postup do evropské kvalikace.

Viděli osm gólů
První branka padla hned po necelé minutě hry, kdy se krásně trefil Holba k tyči ? 0:1. Druhý míč pustil za svá záda poříčský gólman Kluiber v 9. minutě, když přesně mířil po Benediktově přihrávce Hovorka. Ve 32. a 33. minutě přišly velké chvíle strakonického Horejše, který se dvakrát prosadil. O sedm minut později mohli amatéři vést ještě větším rozdílem, ale Holbův pokus orazítkoval jen tyč.

Po změně stran domácí přidali a tlačili se více do útoku. V 55. minutě fauloval hostující Hajdušek Poštu v pokutovém území, ale nařízenou penaltu Sedláček ?panenkovským? obloučkem neproměnil. O dvě minuty později završil hattrick Horejš, jenž si pohrál s poříčskou obranou a i s vystřídavším gólmanem Balounem ? 0:5.

V 68. minutě bylo opět blízko gólu Poříčí, ale za gólmana Bublíka zaskočila tyč. V 72. minutě vystřelil zblízka Benedikt, gólman Baloun míč vyrazil, ale dobíhající obránce Kobrt si srazil nešťastně míč do vlastní brány. Čtyři minuty před koncem se dočkali i domácí ? Hejda se Sedláčkem šli sami na gólmana Bublíka a druhý jmenovaný neměl problém skórovat do prázdné brány ? 1:6.

Definitivní podobu výsledku dal v samém závěru brankář Bublík, který proměnil penaltu po faulu Kejdy na Holbu.

Statistika
Branky: 76. Sedláček ? 32., 33. a 57. Horejš, 1. Holba, 9. Hovorka, 72. Kobrt vlastní, 80. Bublík (11). Diváci: 150. Rozhodčí: Poklop ? Hejtmánek, Hodánek st.

Otavan Poříčí: Kluiber (41. Baloun) ? Pešek, Podskalský, Dohanič, Kobrt, Solus, R. Vonášek, Kejda, Pešír, Sedláček, Maršala (střídali Pošta a Kareš).

Výběr JčKFS: Bublík ? Mikeš, Hajdušek, Bláha, Maršán ? Horejš, Chvosta, Čadek, Benedikt ? Holba, Hovorka (střídali Brom, Brynda a M. Řezníček).

Autor: JAN PETRÁŠ

Fotky ze zápasu jsou zde.

Tým Otavanu Poříčí končí podzimní sezónu na báječném 2. místě v tabulce.

Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 1.11.2008

Malenice - Poříčí 2:4 (1:1)

Sestava: Kluiber, Podskalský, Pešek (c), Kejda, Paroubek, Pešír F., Dohanič, Solus, Pošta, Sedláček, Maršala

Střídání: 35. minuta Kepl za Poštu, 88. minuta Harenčák za Sedláčka, 90. Kareš za Kepla

Góly: Sedláček 3 (2 z p), Podskalský (p)

Červená karta: 62. minuta Solus

Karty: Sedláček, Dohanič, Kluiber

Rozhodčí: Poklop

Výsledek pohárového zápasu z úterý 28.10.2008

Poříčí - Doubravice 5:1 (1:0)

Sestava: Baloun, Podskalský, Pešek (c), Kejda, Kepl, Pešír F., Vojík V., Dohanič, Solus, Sedláček, Maršala

Střídání: 45. minuta Paroubek za Kepla, 55. minuta Harenčák za Soluse

Góly: 3. Maršala (1:0), 46. Podskalský (2:0), 55. Maršala (3:0), 70. Podskalský (4:0), 90. Antony (4:1), 90. F. Pešír (5:1)

Karty: Sedláček, Maršala

Rozhodčí: Poklop

Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 25.10.2008

Poříčí - Pracejovice 5:0 (2:0)

Sestava: Kluiber, Podskalský, Pešek (c), Kejda, Kepl, Pešír F., Vojík V., Dohanič Solus, Sedláček, Maršala

Střídání: 70. minuta Kareš za Pešíra, 80. minuta Baloun za Vojíka

Góly: Maršala 3x, Dohanič, Sedláček

Žlutá karta: Pešír

Rozhodčí: Hollman

110 Diváků

Po tří bodovém zisku ve Volyni jsme doma přivítali v tabulce poslední Pracejovice.
Začátek byl z naší strany velmi rozpačitý. Nikdo z nás netušil s čím na nás hosté vyrukují. Obě mužstva se snažila od začátku hrát více ofenzivně a často zapomínala na zadní vrátka. Během prvních patnácti minut se do slibných šancí dostali domácí Maršala a hostující Vanda, ale ani jeden nedokázal přesně poslat míč do sítě. První branky jsme se dočkali v polovině první půle, když Maršala hlavou rozvlnil síť.
Od té doby byli hráči Pracejovic úplně neškodní a domácímu týmu se naskytla možnost pořádně si zastřílet. Po hezkých kombinacích domácí postupně přidali další čtyři branky a zaslouženě vyhráli 5:0.
Domácí tým nastoupil do zápasu pouze se třinácti hráči. Do zápasu nemohli zasáhnout Pavel Vojík, Zábranský, Papež, Pošta a Jiří Pešír.
Děkujeme fanouškům za podporu a za vytvoření pěkné divácké kulisy.

22.10.2008

Dnes byl z nemocnice do domácího ošetřování po úrazu ze sobotního zápasu ve Volyni propuštěn náš kanonýr Jiří Zábranský.
Jeho názor na incident, při kterém ke zranění došlo a popis momentálního zdravotního stavu si můžete přečíst zde.

Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 18.10.2008

Volyně - Poříčí 0:1 (0:0)

Sestava: Baloun, Podskalský, Pešek (c), Kejda, Solus, Pešír F., Dohanič, Papež, Maršala, Zábranský, Sedláček

Střídání: 40. minuta Pošta za Zábranského, 42. minuta Kepl za Papeže

Gól: 89. minuta Dohanič (0:1),

Karty: Sedláček, Pešír F., Zábranský, Pešek

Rozhodčí: Flandera

Domácí hráli od 34. minuty bez vyloučeného hráče.

Utkání se hrálo v bouřlivém prostředí, kde se nám příliš nedaří. Utkání poznamenalo vyloučení domácího hráče a následné vážné zranění hostující Zábranského, které musel být převezen sanitkou do nemocnice. Vážnější zranění se nepotvrdilo, ale podzimní sezona pro našeho kanonýra nejspíš skončila.
Utkání bylo herně vyrovnané, ale moc šancí se neurodilo. V nervózním závěru utkání rozhodl minutu před koncem nádherně zahraným přímým kopem čerstvý "Čtyřicátník" Miloš "Ryba" Dohanič.
Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 11.10.2008

Poříčí - Blatná B 1:3 (1:1)

Sestava: Baloun, Podskalský, Pešek (c), Vojík P., Solus, Pešír F., Kejda, Sedláček, Dohanič, Zábranský, Maršala

Střídání: 45. minuta Papež za Pešíra F., 65. minuta Pošta za Dohaniče

Góly: 18. minuta Rubáš (0:1), 36. minuta Sedláček (1:1), 49. minuta Paprštejn (1:2), 85. minuta Říha (1:3)

Žluté karty: Dohanič, Sedláček, Zábranský

Rozhodčí: Poklop

Hosté hráli od 91 minuty s 10 hráči (vyloučení).

Diváků 90

Již od první minuty hráči Poříčí zamkli hostující tým na jejich polovině a začali obstřelovat blatenskou branku, ale bohužel jim chybělo štěstí a klid v koncovce. Hostující hráči pouze nakopávali balony co nejdále od jejich branky. Po jednom takovém odkopu domácí obránce nahrál míč přímo na kopačky hostujícího útočníka a hosté se mohli radovat z jednoduše vstřelené branky.
Domácí se nepoložili a stále tlačili z čehož pramenilo vyrovnání. Domácí do poločasového hvizdu hráli stále aktivně a byla to jen otázka času kdy se povede prostřelit blateského golmana.
Na začátku druhého poločasu se domácí zaměřili na rychlé vstřelení branky, což se jim stalo osudným, když po dlouhém centru do pokutového území domácích se k odraženému balonu dostal nikým nehlídaný Paprštejn a krásnou brankou poslal Blatnou do vedení. Domácí měli stále herní převahu, ale vše končilo v rukavicích blatenského brankáře, na brankové konstrukci a nebo mimo branku.
V 85. minutě vykopával hostující brankář a po zaváhání domácího obránce Peška a brankáře Balouna, blatenský útočník rozvlnil síť a stanovil tak výsledek na konečných 1:3. Toto byla pro domácí lekce z produktivity a ukázka toho, že k výhře je třeba alespoň trocha toho štěstíčka.

Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 4.10.2008

Poříčí - Chelčice 1:1 (1:1)

Sestava: Kluiber - Podskalský - Pešek (c) Vojík Pešír J. - Pešír F. Kejda Sedláček Dohanič - Zábranský Maršala

Střídání: 65. minuta Papež za Sedláčka, 75. minuta Pošta za Maršalu

Góly: 33. minuta Sedláček (p) (1:0), 40. minuta Říha (p) (1:1),

Žlutá karta: Pešek

Rozhodčí: Krejčík

Do sobotního zápasu šel tým Poříčí s jasným cílem - neprohrát. Proto od začátku utkání hráči hráli spíše ze zajištěné obrany a snažili se o rychlé brejky, které byli dobrou zbraní na obranou hru hostů. V prvním poločase si domácí tým vytvořil mírný tlak a po trestném kopu Dohaniče mohl Maršala z bezprostřední blízkosti skórovat, ale trefil jen ležícího brankáře.
V Následné šanci Zábranský trefil boční síť chelčické branky. Po této akci malinko hosté pozlobili obranu domácích a povedlo se jim nastřelit tyč. Při další akci domácích si Zábranský prostrčil míč mezi obránci a po té ještě udělal kličku brankáři a ten Zábranského chytil za nohu. Samozdřejmně následoval pokutový kop, ale kupodivu brankář hostí dostal pouze žlutou kartu, což bylo jasné pochybení ze strany rozhodčího. Sedláček penaltu proměnil a domácí se ujali vedení. Hosté začali nakopávat dlouhé míče na útočníky a po jedné z těchto akcí si v souboji o balón domácí kapitán Pešek pomohl nedovoleným způsobem a v pokutovém území podkopl protihráče. Hosté z nařízeného pokutového kopu vyrovnali.
Druhý poločas se hrál ze zajištěných obran, proto se ani na jedné straně nezrodila žádná 100% branková šance. Týmy se po závěrečném hvizdu rozešli zaslouženě 1:1.

Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 27.9.2008

Pražák - Poříčí 1:2 (0:0)

Sestava: Kluiber, Dohanič, Pešek (c), Vojík, Pešír F., Papež, Podskalský, Sedláček, Solus, Zábranský, Maršala

Střídání: 57. minuta Kepl za Papeže, 87. minuta Kareš za Sedláčka

Góly: 47. minuta Vondřička (1:0), 75. minuta Sedláček (1:1), 85. minuta Maršala (1:2)

Žlutá karta: Pešír F.

Rozhodčí: Richtr

Domácí Pražák nastoupil do zápasu pouze v deseti, z čehož mohli hosté těžit, ale z pěti stoprocentních šancí během první půl hodiny se jim nepodařilo vstřelit branku. Po tuto dobu byli hosté bezmocní.
Ve třicáté minutě doplnil domácí tým jedenáctý hráč, síly na hřišti se vyrovnaly, ale do přestávky již branka nepadla.
Do druhého poločasu lépe vstoupil domácí tým a v 50. minutě se ujal vedení. Poříčský tým přidal na obrátkách a Sedláček po pěkné akci vyrovnal. Pět minut před koncem zápasu si po centru Dohaniče vyskočil Maršala a hlavou upravil výsledek na konečných 1:2.

Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 20.9.2008

Poříčí - Dražejov 2:2 (0:0)

Sestava: Baloun, Podskalský, Pešek (c), Vojík, Solus, Pešír F., Kejda, Sedláček, Dohanič, Zábranský, Maršala

Střídání: 82. minuta Kepl za Pešíra F.

Góly: 58. minuta Šíp (0:1), 79. minuta Podskalský(1:1), 94. minuta Dohanič (2:1), 96. minuta vlastní Pešek (2:2)

Žluté karty: Sedláček, Dohanič

Rozhodčí: Hejtmánek

V sobotu se odehrál zápas plný zvratů a pro fanoušky obou týmů, to bylo jistě velice přitažlivé utkání.
Začátek zápasu se hrál opatrný fotbal a oba týmy se snažily hrát ze zajištěné obrany a na rychlé proti útoky.
Ve druhém poločase se po chybě domácích dostal míč dlouhým centrem na hranici malého vápna a tam zaúřadoval nikým neatakovaný Šíp. Po inkasované brance, domácí zatlačili soupeře na jeho polovinu a po hlavičce Podskalského Poříčí vyrovnalo. Hosté již hráli na plichtu, ale domácí stále tlačili a vytvořili si tlak. Domácí se dostali ke standartní situaci a Dohanič poslal míč za záda Dražejovského brankáře. Po rozehrávce jsme ztratili balon a po zaváhání Kepla domácí Pešek nešťastným gólem srovnal na 2:2. Konečný výsledek zápasu byl nakonec pro obě mužstva spravedlivý.

Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 13.9.2008

Cehnice - Poříčí 0:2 (0:2)

Sestava: Baloun, Podskalský, Pešek (c), Dohanič, Solus, Pešír F., Kejda, Sedláček, Papež, Zábranský, Maršala

Střídání: 5. minuta Kepl za Papeže, 55. minuta Pošta za Pešíra F., 75. minuta Kareš za Kepla

Góly: 29. minuta Kepl (0:1), 32. minuta Zábranský(0:2)

Červená karta: 48. minuta Zábranský (po 1. žluté kartě !!!)

Žluté karty: Sedláček, Pešír F., Zábranský

Rozhodčí: Zábranský !!!!

Do Cehnic jsme přijeli s drobnou změnou v sestavě, protože zadní řada nám prořídla o zraněného Vojíka a vyfaulovaného J. Pešíra. Na neštěstí se hned v první minutě zranil po faulu Papež a musel se i po ošetření nechat vystřídat. Cehničtí vycítili šanci a hráli jako o život. Za stavu 0:0 jsme nedali z kopaček Sedláčka a Maršaly dvě gólovky a naopak soupeř orazítkoval naše břevno. Ve 29. minutě zahrával Maršala trestňáček a Kepl, který vybíhal ze zdi míč tečoval za záda brankáře domácích.
O pár minutek později po chybě domácího obránce vybojoval míč F. Pešír a nahrál Zábranskému, který si prostrčil míč mezi nohama domácího stopéra a poté technickou střelou zvýšil na 2:0. Domácí se už v prvním poločase nedostali k žádné šanci skórovat. Po změně stran, byl kuriózně vyloučen Zábranský a dohrávali jsme v deseti. Hra se přelévala se strany na stranu a od vápna k vápnu. Nutno podotknout, že většina hráčů na hřišti bojovala z vypětím všech sil. Divácká podpora našeho týmu, byla v tomto zápase nejslabší a proto doufáme, že proti Dražejovu nás přijdete mohutně povzbudit.

Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 6.9.2008

Poříčí - Sousedovice 1:2 (0:1)

Sestava: Kluiber, Podskalský, Pešek(c), Pešír J., Solus, Dohanič, Kejda, Sedláček, Kepl, Maršala, Zábranský

Střídání: 28. minuta Pošta za Sedláčka

Góly: 20. minuta Věneček (0:1), 55. minuta Pošta (1:1), 73. minuta Rom (1:2)

Červené karty: Solus 65. minuta (2xžk), 73. minuta Pešír J, hosté: 73. a 85. minuta

Žluté karty: Pošta, Zábranský

Rozhodčí: Poklop

Výsledek mistrovského zápasu z neděle 31. 8. 2008

Bavorov - Poříčí 1:1 (0:0)

Sestava: Baloun - Podskalský - Pešek (c), Vojík, Solus - Dohanič, Kejda, Sedláček, Papež - Zábranský, Maršala

Střídání: 65. minuta Kepl za Papeže, 88. minuta Pešír J. za Dohaniče, 90. minuta Kareš za Zábranského

Góly: 79. minuta Maršala (0:1), 95. minuta P. Šafránek (1:1)

Žlutá karta: Kejda

Rozhodčí: Rejžek

Ve čtvrtém kole jsme přijeli na horkou půdu do Bavorova. Věděli jsme, že nás bude čekat velmi těžké utkání. Výsledky obou týmů byly jasné - tři zápasy a tři výhry. Takže se bojovalo o první místo v tabulce. Začátek utkání si domácí podrželi míč na kopačkách a náš tým se musel bránit. Zhruba po patnácti minutách se ale vše obrátilo a Poříčí začalo mít převahu a dostávalo se častěji do brankových šancí, jenže bez gólového efektu. V tomto duchu se dohrál celý první poločas.
Po změně stran dál poříčský tým vyvíjel tlak a Maršala poslal Poříčí do vedení. Bavorov musel otevřít obranu a hrát ofenzivněji a na to mohl doplatit, kdyby Zábranský využil šanci, která se mu naskytla. Všichni jsme doufali, že výsledek 0:1 zůstane po konečném hvizdu ale Bavorovští se nevzdali a vytvořili si posledních pět minut tlak. V 95. minutě z trestného kopu vyrovnali na konečných 1:1.
V dalším kole nás doma prověří Sousedovice a znovu se bude hrát o špici tabulky.

Odkaz na článek k zápasu na serveru jihoceskyfotbal.cz zde.
Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 23.8.2008

Poříčí - Vodňany "B" 5:1 (1:1)

Sestava: Kluiber - Podskalský - Pešek (c), Vojík Pešír J. - Solus, Kejda, Sedláček, Papež - Zábranský Maršala

Střídání: 52. minuta Dohanič za Soluse, 70. minuta Zdychynec za Sedláčka., 85. minuta Kareš za Zábranského

Góly: Jarolímek (p) (0:1), Zábranský (1:1), Zábranský (2:1), Kejda (3:1), Maršala (4:1), Kejda (5:1)

Žlutá karta: Sedláček

Rozhodčí: Hejtmánek

Diváků 130

V sobotním zápase jsme na domácí půdě přivítali B tým Vodňan. Přijeli v omlazené sestavě, doplněné o dorostence. Začátek zápasu jsme malinko podcenili a po nedůsledné obrané hře a po zbytečném faulu v pokutovém území, se hosté z penalty ujali vedení.
Domácí tým přidal na houževnatosti a Zábranský pěknými "nůžkami" vystřihl vyrovnávací gól. Druhý poločas byl již v režii domácích, kteří postupně soupeřovi nadělili další čtyři branky. Hrálo se opět před pěknou diváckou kulisou.

Foto ze zápasu zde.
Výsledek mistrovského zápasu ze soboty 17.8.2008

Osek B - Poříčí 0:4 (0:4)

Sestava: Kluiber - Podskalský - Solus, Vojík, Pešír J. - Pešír F., Kejda, Sedláček(c) Dohanič - Zábranský, Maršala

Střídání: 64. minuta Kepl za Pešíra J., 75. minuta Kareš za Dohaniče,

Góly: 9. Sedláček (0:1). 17. minuta Maršala (0:2), 27. minuta Maršala (0:3), 36. minuta Dohanič (0:4).

Žluté karty: Sedláček, Dohanič

Rozhodčí: Paleček

V neděli náš tým zavítal na žhavou půdu do Oseka.
Potřebovali jsme na začátku vstřelit rychlý gól, aby jsme nemuseli hrát pod tlakem a to se nám také podařilo z kopačky Sedláčka. Poté se ještě dvakrát trefil Maršala a bylo rozhodnuto o výsledku. Před koncem prvního poločasu po ukázkové akci vstřelil branku Dohanič po pěkném centru od Soluse. Druhý poločas náš tým ubral, ale pohlídal si výsledek.
Za poslední tři mistrovské utkání s béčkem Oseka máme skore 11:0. V dalším kole doma přivítáme "B" tým Vodňan.