Zpráva o činnosti oddílu v roce 2007
V loňském roce podpořili členové oddílu svojí účastí bezmála všechny akce, které se pořádali v naší obcí. Masopustní průvod, který proběhl 17. února zůstal mnohým z vás jistě v paměti a řada z vás na něj dlouho vzpomínala.

O týden později tj. 24. února se konala valná hromada, kde se uskutečnila volba nového sedmičlenného výkonného výboru. Výbor si stanovil nová pravidla a cíle, pro fungování a činnost oddílu. Po dobře odehrané podzimní části jsme si stanovili cíl, pokusit se o postup do okresního přeboru. Proto jsme začali jednat z oddílem Katovic o možných posilách pro náš tým. Jednání dopadlo pro naše barvy úspěšně a do jarní přípravy se zapojil Dohanič s Kluiberem. V porovnání s minulými sezónami byla příprava fotbalistů pro jarní část, o něco pestřejší a intenzivnější oproti minulým rokům. Začalo se zodpovědně trénovat v hale ve Volenicích a po té se v lednu naši hráči vyzuli z tenisek a na fyzickou přípravu si vybrali okolí naší obce. Fyzická příprava byla zakončena třemi přátelskými zápasy. Jako první nás na umělé trávě v Blatné prověřil Lom, se kterým jsme prohráli 1:4 po poločase po vyrovnaném poločase 0:0. O týden později jsme si pozvali béčko Katovic, které nás převálcovalo 2:6. V posledním zápase jsme si malinko vylepšili renomé a v nekompletní sestavě jsme porazili Balvany 6:1.

O týden později začal ostrý start do jarní sezóny a my jsme věděli, že ztráta 3 bodů na vedoucí tým tabulky se může snadno smazat, ale pouze v případě, že nezaváháme. První zápas s Drahonicemi jsme na domácí půdě vyhráli 4:2 což nás nastartovalo a motivovalo k výborným výkonům. Šnůra šesti zápasů mluvila za vše. Jediné zaváhání jsme zažili před domácím publikem, když jsme v sedmém kole jarní části přivítali mužstvo Mnichova, se kterým jsme opět prohráli 0:1. Tato prohra nás mrzela, ale ani ostatní mužstva ze špice tabulky nepodávali stabilní výkony. Po tomto drobném klopýtnutí náš tým znovu ukázal svoji sílu a ve zbývajících třech zápasech vytěžil plný počet bodů. Všechny nás zavalila velká vlna radosti a euforie z postupu do okresního přeboru. Těchto výborných výsledků by oddíl nedosáhl bez mohutné podpory diváků, kteří nás podpořili jak na domácím poli, tak hlavně na hřištích soupeřů, za což jim chceme upřímně poděkovat.

Takže jen malá rekapitulace sezóny 2006/2007. Postup z III. třídy do okresního přeboru z prvního místa v tabulce, kde jsme z 20 zápasů 13 krát zvítězili 2 krát remizovali a pětkrát prohráli s konečným skóre 57:34. Počet 41 bodů nám zajistil 7 bodový náskok na druhý tým v tabulce.

Po skončení soutěže se náš oddíl zúčastnil tradičního setkání Poříčí, které se konalo v Poříčí u Trutnova, kde jsme nedosáhli valných výsledků a proto bych rád apeloval na účast v příštích ročnících. Eufórie z postupu vystřídaly starosti s důvodu nevyhovující hrací plochy. S tímto problémem nám pomohl místní obecní úřad, který na své náklady nechal uvést hřiště do potřebných rozměrů a zajistil rekonstrukci zábran se sítěmi na obou stranách hrací plochy. Díky renovaci hřiště jsme se ocitli v časové tísni pro přípravu každoročního pouťového turnaje. Nakonec vše dobře dopadlo a za pomoci obecního úřadu a hráčů našeho týmu se nám podařilo hrací plochu připravit. Na tomto turnaji jsme obsadili druhé místo za starou gardou Střelské Hoštice. Takto jsme zároveň zahájili letní přípravu, do které se zapojili nové posily, které oddíl pro tuto soutěž získal. Vrátil se k nám Štěpán Podskalský, který ukončil angažmá v zahraničí a přibyli i nová jména Jan Solus a Miloš Sedláček. Zúčastnili jsme se přípravného turnaje ve Velkém Boru, kde jsme zaslouženě obsadili 1. místo. Následovalo 1. předkolo českého poháru, kde jsme narazili na houževnatý tým z Mnichova. Mnichovští pro nás představují pomyslný tvrdý oříšek, opět jsme nedokázali vstřelit branku a prohráli 0:1. Naše příprava pokračovala dále v Doubravici výhrou 4:2 a na Pracejovickém hřišti jsme přehráli dorost Katovic 3:0.

Po těchto přátelských zápasech následoval ostrý start do okresního přeboru. Hned první kolo 18. srpna jsme na horké půdě Dražejova, kde jsme neštastně prohráli 3:4. Náš první domácí zápas dokázalo naše mužstvo senzačně vyškolit B tým Katovic výsledkem 4:0. Kolem hrací plochy bylo narváno, fanoušci nás podpořili a my jim to vrátili pěkným zážitkem ze hry. Po prohře 1:4 ve Volyni a domácí výhře 3:0 s týmem Chelčic, dolehla na náš tým herní krize. Tři porážky v řadě nikdo neočekával. Malenice nás porazili 5:1, Pracejovice nás doma porazili 0:1 a z Cehnic jsme si přivezli trojku. Musel nastat nějaký zásadní ozdravný proces. Herní systém a styl našeho týmu se zásadně změnil. To se podepsalo ve zbylých šesti zápasech, ve kterých jsme pětkrát zvítězili a pouze na hřišti lídra přeboru jsme prohráli 2:1. Za zmínku stojí derbi v předposledním kole ve Střelských Hošticích ve kterém jsme ve velmi vypjaté atmosféře zvítězili 1:5 po poločase 0:2. Po těchto výkonech náš tým přezimoval na klidném šestém místě s 21 body a se skóre 32:25. Za zmínku též stojí, že náš tým jako jediný v přeboru neuhrál ani jednu remízu.

V polovině října proběhla benefice našeho kamaráda a hráče Otavanu Leoše Jelínka, který si pozval své bývalé spoluhráče v oddílu ke společnému přátelskému utkání proti Hoštickému dorostu. Mladíci dostali deseti gólový výprask, což asi nikdo nečekal. Tímto přejeme Leošovi ještě mnoho úspěchů a vyslovujeme velký dík, za práci kterou pro tým vykonal a za to, jak se zodpovědně stará o přípravu hrací plochy. Velký dík také vyslovujeme rodině Vávrů bez kterých by byl poříčský fotbal v troskách. Na závěr bych rád poděkoval hráčům za dosavadní výkony, fanouškům, fanynkám a našim blízkým za podporu, kterou jak doufáme i letošním roce nezklameme.

Jiří Zábranský