Novinky TJ Otavan Poříčí 2012

Poříčí prohrálo v Kestřanech

 

Kestřany – Poříčí 2:0 (1:0)

 

Sobota 3.11.2012

 

Hostující Otavan nastoupil v hodně oslabené sestavě. Z různých důvodů chyběli Strakoš, Kejda a Vojík. Místo nich nastoupili Kubr, Kepl a trenér Dohanič.

 

Domácí tým se dostal do vedení v 9. minutě, kdy se po Pákarkově rohu prosadil neobsazený Martin Keclík. V 11. minutě střílel z vápna domácí Pichlík, ale přestřelil prázdnou bránu. V 21. minutě poprvé vystřeli i hosté. Prudkou střelu z rohu vápna vyslal Kepl a ta skončila těsně vedle branky. V největší šanci hostů byl ve 42. minutě Šrámek, který střílel z hranice vápna, ale brankář jeho střelu vyrazil.

 

V 51. minutě mohli domácí hned dvakrát skórovat. Nejprve hlavičkoval těsně nad vlastní branku Kepl a z následného rohu hlavičkoval neobsazený Lebeda. V 61. minutě už to bylo 2:0. Průcha zahrával přímý kop a jeho centr si srazil hlavou do vlastní brány Podskalský. V 62. minutě postupoval sám na branku Pekárek a jeho zakončení skončili těsně vedle hostující branky. V 63. minutě byl v šanci opět neobsazený Lebeda, ale jeho hlavička šla nad branku. V 86. minutě vystřelil na branku Jakub Krýsl. Střelu ale vyrazil brankář nad branku.

 

Zápas se hrál na těžkém terénu, s čímž měli problémy hlavně hostující útočníci. Otavan tak klesl opět na poslední místo v tabulce. V posledním podzimním kole přivítá Poříčí na svém hřišti tým ze Smetanovy Lhoty. Zápas se odehraje v neděli 11.11. od 14:00.

 

Štefan – Papula M.Keclík Hoštička Kaderka – Pichlík Lebeda (79. Kozlík)Viktora Čajda ( 46. Mendel)– Pekárek Průcha

 

Landa – Pešek Podskalský J.Krýsl Kubr – Kepl (82. Matějů) M.Šrámek Dohanič ( 68. L.Krýsl) F.Pešír – Pašava Hanzlík

 

Branky: 9. M. Keclík, 62. Podskalský vlastní

 

Karty: 66. Průcha – 13. Dohanič

 

Rozhodčí: Šilhan Jaroslav – Holzer David, Tanáč Vladislav, delegát svazu: Hovorka Vladimír


Poříčí na těžkém terénu podlehlo Miroticím

 

Poříčí – Mirotice 1:4 (0:1)

 

Sobota 27.10.2012

 

Zápas se odehrál na velmi těžkém až neregulérním trávníku, který hodně znepříjemňoval kombinační hru domácího Otavanu. Domácí tým nastoupil v nejsilnějším možném složení. Chyběl jen dlouhodobě zraněný Václav Šrámek.

 

Hostující tým se dostal do vedení už v první minutě, kdy se míč, po několika nepřesných přihrávkách a podklouznutí, dostal před prázdnou branku k Mikuláškovi a ten neměl problém zakončit. Ve 13. minutě se do vápna dostal Pašava, přihrál Šrámkovi a ten vystřelil na branku, ale gól z toho nebyl. Ve 14. minutě střílel nepřesně domácí Pešír. V 19. a 20. minutě byl ve dvou šancích hostující Krejča, ale Landa obě zakončení zneškodnil. Ve 31. zakončoval hostují Růžička, ale Landa jeho střelu vyrazil z brankové čáry. V největší šanci domácích byl ve 40. minutě Strakoš, který byl sám před brankou, ale vysoko ji přestřelil. Ve 45. minutě ještě hosté nastřelili břevno.

 

Úvod druhé půle patřil opět hostům. Nejprve se ve 49. minutě prosadil Růžička a o minutu později i Krejča. Domácím se podařilo v 67. minutě snížit, když přihrávku Strakoše před branku neomylně zužitkoval Hanzlík. V 72. minutě hosté po teči J.Krýsla nastřelili tyč. Konečnou podobu výsledku dal nejlepší hráč hostů Krejča v 77. minutě.

 

V příštím zápase hrajeme v sobotu 3.11.2012 od 14:00 v Kestřanech.

 

Landa – Pešek Podskalský J.Krýsl Vojík (51. Kubr) – Kejda (75. L. Krýsl) M.Šrámek Strakoš F.Pešír – Hanzlík Pašava (87. Matějů)

 

Reguš – Kačírek Mišiak Olšbaur Rozum – Mikulášek Petráš (64. Beránek) Dolejš Čišecký (78. Dostálek) – Růžička Krejča

 

Branky: 67. Hanzlík – 50. a 77. Krejča, 1. Mikulášek, 49. Růžička

 

Karty: 63. Růžička, 72. Mikulášek

 

Rozhodčí: Přibyl Jan – Fiala Milan, Jáchim Josef, delegát svazu: Božovský Pavel


Žáci poříčí i v posledním zápase sezóny zvítězili !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Poříčí - Doubravice   7 : 0

V posledním zápase podzimní sezóny jsme přivítali soupeře z Doubravice.Počasí nám od samého začátku nepřálo.Napřed pěkně pršelo a pak        déšť vystřídalo husté sněžení.Od samého začátku naši hráči hráli celkem pěkný fotbal.Dostávali jsme se do pěkných akcí ale chybělo nám to fotbalové štěstíčko.To se na nás usmálo v 8.minutě kdy se poprvé v dnešním zápase ale i v této sezóně trefil Luky Petřík.Ujali jsme se zaslouženého vedení.Počasí se ale i nadále zhoršovalo míč byl obalený sněhem a dělal si doslova co chtěl.Všichni hráči byli zmrzlí a úplně promočený.Naši hráči se s tím ale poprali lépe a snažili se i tento zápas dovézt k vítěznému konci.Ve 22.minutě zvyšoval na 2:0 Daniel Mikulský.Náš tlak se neustále stupňoval.To přineslo své ovoce ve 27.minutě kdy na 3:0 skóroval Martin Polan.Více už se v první půli nestalo.Po male přestávce jsme nastoupili do druhého poločasu všichni pořádně promrzlí a těšili se na konec tohoto utkání.Žáci Poříčí ale nechtěli nic nechat náhodě a začali okamžitě soupeře tlačit.Tento tlak se nám vyplatil ve 45.minutě zavěsil na 4:0 Vojta Harenčák.Po tomto gólu už byl zápas jen a jen v naší režii.Na 5:0 v 54.minutě zvyšoval Martin Polan.Ten samý hráč ještě dával branku v 57.minutě na 6:0 a pak v 59.minutě na konečných 7:0.Tímto bych chtěl všem mým svěřencům poděkovat za tento výkon v tomto nevlídném počasí a doufám že to nikdo neodstůně.Dále jim patří obrovský dík za celou tuto podzimní sezónu,kterou mně a i všem fanouškům udělali obrovskou radost.Po tak dlouhé době si tyto výsledky a hlavně druhé místo tabulky doopravdy zaslouží.Sezónu ukončíme příští sobotu 3.11 ve 13,30 hod. DOKOPNOU.Na kterou se každý rok těšíme z důvodu utkání žáku proti svým rodičům.S pozdravem Petr Roučka trenér Poříčí. Branky : Petřík 1x ,Mikulský 1x ,Harenčák 1x ,Polan 4x,


Poříčí se dočkalo prvního domácího vítězství v sezoně

 

Poříčí – Božetice 2:1 (1:1)

 

Sobota 20.10.2012

 

Domácí Otavan nastoupil v téměř kompletní sestavě. K dispozici nebyli pouze Kejda a brankář Landa, kterého zastoupil Kluiber.

 

První branku zápasu vstřelil v 7. minutě hostující Skalický. Po dlouhém autu do vápna špatně vyběhl domácí brankář a hostující útočník ho přehlavičkoval. Domácí se dočkali vyrovnání o dvě minuty později. K míči se dostal Pašava, obešel hostující obránce, přihrál volnému Strakošovi a ten střelou z vápna nedal hostujícímu brankáři šanci. Ve 13. minutě opět nebezpečně pálil Strakoš, tentokrát jeho střela skončila vedle branky. V 21. minutě do vápna pronikl aktivní Pašava, obešel dva hráče, ale ke střele se nedostal. Ve 22. minutě opět střílel Strakoš, ale jeho prudká střela skončila v náručí hostujícího Hanzlíka. Ve 23. minutě zakončoval z malého vápna mimo branku Pašava. Ve 25. střílel Krýsl vedle branky. Ve 28. minutě hlavičkoval hostující Kutálek. Ve 29. minutě byl v šanci domácí Hanzlík, ale míč nezpracoval a ke střele se nedostal.

 

V úvodu druhé půli zahrozili hosté. Ve 46. minutě byl sám před Kluiberem Čipera, ale domácí brankář předvedl vynikající zákrok a jeho střelu zneškodnil. V 50. minutě zahrával Podskalský přímý kop a jeho střelu k tyči hostující brankář se štěstím vyrazil. Domácí se zasloužené branky dočkali v 54. minutě. Ke střele se dostal Šrámek a jeho střela skončila v šibenici. Zbytek utkání se dohrával v poklidu a žádný ze soupeřů už si šanci nevypracoval.

 

Domácí se odpoutali z posledního místa tabulky, která je stále hodně vyrovnaná a proto bude důležité v příštím utkání doma porazit Mirotice.

 

Kluiber – Pešek Podskalský J.Krýsl Vojík – Smejkal (75.Kubr) Strakoš M.Šrámek F.Pešír – Hanzlík Pašava (90. Matějů)

 

Hanzlík – P.Pinc Hadáček Dušek Němeček – Fara Čipera (66. Kortán) Tollinger (78. Kotrba) J.Pinc – Kutálek Skalický

 

Branky: 9. Strakoš, 54. M.Šrámek – 7. Skalický

 

Karty: 75. Smejkal, 88. Strakoš – 69. J.Pinc, 84. P.Pinc

 

Rozhodčí: Řehoř Petr – Ondra Milan, Chvosta Marek, delegát svazu: Němeček Karel

 


 

Žáci získali další tři cenné body

 

Poříčí - Bavorov  6 : 2
V neděli 21 října žáci Poříčí přivítali na domácí půdě soupeře z Bavorova.Toto utkání od samého začátku provázela velmi tvrdá hra.Hned v první minutě hry jsme se ujali vedení.Po krásném rohu Pepy Pivničky skóroval Martin Polan.Tento gól byl velice důležitý,aby se hra trochu uklidnila.Naši hráči měli velké množství šancí ale chybělo nám zakončení.V 17.minutě po pěkné akci centroval Vojta Harenčák a Martin Polan uklidil míč do soupeřovo branky.Nadále pokračoval tlak Poříčí ale další branku jsme v první půli vstřelit nedokázali.Od začátku druhého poločasu naši hráči ještě více přitvrdili.Místy až za hranice slušnosti takové je vůbec neznáme.Chvílemi to nebylo vůbec o fotbale ale jen o faulech.Po chvíli se hra trochu zklidnila a my jsme konečně začali hrát fotbal.Na 3:0 ve 37.minutě znovu zvyšoval Martin Polan a o pouhou minutu déle ten samý hráč na 4:0.Pak se také o slovo přihlásil náš soupeř,po zbytečné chybě obrany snížil Bavorovský Kulík na 4:1.Na tuto branku jsme velmi rychle odpověděli již pátou brankou Martina Polana.Do konce utkání chybělo ještě dlouhých 20.minut a my jsme vedli již 5:1.Ve 48.minutě po zbytečném faulu byla proti nám nařízená penalta.Na penaltu se postavil Bavorovský Kulík a nemýlil se.Upravil tak stav utkání na 5:2.Jenže i na tuto branku jsme během dvou minut dokázali odpovědět již šestou brankou tohoto zápasu o kterou se znovu postaral Martin Polan.Tento hráč zařídil všechny branky tohoto utkání.Příští týden přivítáme znovu na domácí půdě k poslednímu utkání této sezóny hráče Doubravice.S pozdravem Petr Roučka trenér Poříčí.
Branky: Poříčí     Martin Polan 6x              Bavorov  Kulík             2x


Poříčí nezvládlo úvod zápasu a prohrálo v Sousedovicích

 

Sousedovice – Poříčí 3:1 (2:1)

 

Sobota 13.10.2012

 

Otavan po delší době nastoupil v kompletní sestavě. Chyběl jen Jakub Krýsl.

 

Domácí Westra se dostala do vedení v 10. minutě, kdy se po špatně rozehrané standardní situaci prosadil střelou z vápna Hrach. Ve 14. minutě už to bylo 2:0. Sám na brankáře postupoval Glazunov, Landa jeho zakončení vyrazil, ale následnou střelu si srazil do vlastní branky Vojík. Ve 20. minutě hlavičkoval nad branku Konečný. První hostující střelu vyslal na branku ve 29. minutě Kejda. Ve 35. minutě hosté předvedli pěknou kombinaci. Po lajně unikl Hanzlík, přihrál před bránu Šrámkovi, ale ten na jeho přihrávku těsně nedosáhl. Ve 41. minutě byl po faulu na Pašavu odpískán pokutový kop a ten z přehledem proměnil Šrámek.

 

Ve druhé půli měli hosté více ze hry, ale šance si vypracovávali domácí. V 55. minutě střílel Glazunov, ale Landa jeho střelu vyrazil. V 56. minutě nebezpečně hlavičkoval Konečný. V 72. minutě byl vyloučen domácí obránce Perný. V 77. minutě hlavičkoval nad branku Glazunov. V 83. minutě dal rozhodující gól zápasu Glazunov. V té době byli oslabení domácí pod tlakem, ale střídající Krýsl nepřesně přihrál a Glazunov šel sám na bránu.

 

Otavan tak zůstává na posledním místě tabulky. V sobotu od 15:30 přivítáme celek Božetic, jenž jsou prvním týmem, který obral o body vedoucí Mirovice.

 

Šilhan – Perný Rataj Hůzl Behenský – Sýkora (86. Křížek) M.Duba F.Duba Hrach – M.Glazunov Konečný (74. Brynda)

 

Landa – Pešek Podskalský Kejda Vojík – Smejkal (71. L.Krýsl) Strakoš M.Šrámek F.Pešír – Hanzlík Pašava

 

Branky: 10. Hrach, 14. Vojík (vlastní), 83. M. Glazunov – 41. M.Šrámek (p)

 

Červená karta: 72. Perný

 

Karty: 21. Hrach – 67. Smejkal, 80. L.Krýsl, 86. Kejda

 

Rozhodčí: Ryneš Vladimír – Rinth Jan, Stejskal Karel


Žáci Poříčí se opět vrátili na první místo tabulky


Sousedovice - Poříčí 0:1

Po týdenní pauze se žáci Poříčí utkali s fotbalisty Sousedovic.Hned od samého začátku jsme věděli, jak těžký úkol nás čeká.Pro nemoc jsme byli oslabeni hned o tři hráče.Chyběli Víťa Houška,Milan Levý a Petr Roučka.Z tohoto důvodu jsme byli nuceni proházet námi osvědčenou sestavu.Jedinou kladnou věcí byl návrat po zranění našeho dobrého brankáře Ondry Poisla.Po několika minutách hry,bylo jasné že to bude vyrovnaný zápas.Obě mužstva pojistila svou obranu,tak bylo téměř nemožné vystřelit na branku.Naši hráči první krásnou akci promarnili v 9.minutě utkání.Po perfektním centru Martina Polana hlavičkoval náš nováček Pepa Pivnička,ale brankář jeho střelu se štěstím vyrazil.První poločas skončil bez branek.Na začátku druhé půle se do několika šancí dostal i náš soupeř,ale vždy jeho střely končili mimo naší bránu.Ve 46.minutě poslal míč do vápna Vojta Harenčák a tam se nemýlil Daniel Mikulský.Po tomto gólu jsme se ujali vedení.Jediným úkolem v tuto chvíli bylo udržet tento výsledek.Soupeř začal čím dál tím víc tlačit.Obrana však odváděla perfektní práci.Asi dvě minuty před koncem tohoto utkání nás všechny zamrazilo.Náš obránce fauloval ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu.Po dlouhé debatě však své rozhodnutí změnil.Z důvodu že ta samá situace nastala i na straně soupeře a tu nijak nepotrestal.S velkým štěstím jsme toto utkání dotáhli do vítězného konce a vrátili se na čelo tabulky.Příští týden přivítáme na domácí půdě soupeře z Bavorova.

S pozdravem Petr Roučka trenér Poříčí.

Branka: Daniel Mikulský


Poříčí po nejhorším výkonu v sezoně podlehlo Březnici

 

Sobota 6.10.2012

 

Poříčí – Březnice 1:3 (0:0)

 

Domácí Otavan nastoupil k prvnímu domácímu zápasu v sezoně bez opor Hanzlíka a Strakoše. Opět musel nastoupit asistent trenéra Dohanič.

 

V úvodu byli domácí lepším týmem. Ve 3. minutě pronikl přes dva hráče Kepl, nahrál Kejdovi a jeho střelu vyrazil hostující brankář nad branku. V největší domácí šanci byl v 15. Kejda, ale jeho hlavička z malého vápna skončila mimo branku. V 16. minutě šel sám na branku hostující Maruška, ale Landa jeho střelu vyrazil. Ve 20. minutě střílel nad branku Martin Šrámek. Zbytek poločasu byl plný nepřesností a žádný z týmů už si šanci nevypracoval.

 

Druhý poločas byl v podání domácí týmu doslova „tragický“. Obrana byla prostupná a hostující hráči často postupovali sami na branku. V 53. minutě se prosadil po individuální akci Kníže, který unikl domácí obraně a obhodil si i brankáře Landu. V 63. minutě byl v šanci domácí Martin Šrámek, ale jeho střela z úhlu brankou neskončila. V 72. minutě se domácím podařilo vyrovnat, kdy se po tlaku na hostující obranu prosadil dorážkou Jakub Krýsl. To ale bylo z pohledu domácích vše. V 75. minutě postupoval sám na bránu opět Kníže, ale tentokrát nebyl úspěšný. V 77. střílel z vápna do prázdné brány po chybě Landy hostující Dušek a bylo to 1:2. V 78. minutě šel sám na bránu opět Kníže, ale jeho střelu Landa chytil. V 83. minutě se po krásné akci svých spoluhráčů prosadil Kamarád.

 

Po této prohře klesnul Otavan ve vyrovnané tabulce na poslední místo. Příští týden naše týmy čeká dvojzápas v Sousedovicích. Nejprve od 13:30 hrají žáci a po té od 16:00 tým mužů.

 

Landa – Pešek Podskalský Vojík Kubr – Kepl Kejda J.Krýsl F.Pešír – Pašava Dohanič (18. M.Šrámek)

 

Valtr – Fábera (80. Kostelec) Hanzlík Dvořák Tůma – Pikl Kamarád Dušek Škarvada (89. Hájíček) – Kníže Maruška

 

Branky: 72. J.Krýsl – 53. Kníže, 77. Dušek, 83. Kamarád

 

Karty: 35. Dvořák, 74. Tůma, 84. Kníže, 87. Kostelec, 90. Dušek

 

Rozhodčí: Řehoř Petr – Kolář Václav, Zábranský Václav


Poříčí si přivezlo ze hřiště Záhoří cenný bod

 

Neděle 30.9.2012

 

Záhoří – Poříčí 0:0 (0:0)

 

Hostující Otavan poprvé v sezoně nastoupil v nejsilnějším možném složení. Chyběl pouze dlouhodobě zraněný Václav Šrámek, který začíná s rehabilitaci a jeho start během podzimní sezony není vyloučen.

 

V první výraznější šanci utkání byl hostující Kejda, který se dostal ke střele se kterou domácí Michal Kápl neměl problém. Ve 23. byl v šanci domácí Alexandr, který se probil před hostujícího brankáře, ale zakončit nedokázal. Ve 26. minutě opět střílel hostující záložník Kejda. Ve 28. minutě vystřelil i Strakoš, ale obě střeli nebyly příliš nebezpečné. Ve 35. minutě střílel vedle branky domácí Tomáš Kápl. Ve velké šanci byl ve 40. minutě Blažek, který po špatné rozehrávce hostů trefil břevno hostující branky. Ve  42. minutě se po přímém kopu dostal ke střele Sup, ale i jeho střela skončila vedle branky.

 

V 53. minutě střílel potřetí v zápase aktivní Kejda a jeho střela tentokrát skončila těsně nad domácí brankou. V 54. minutě hlavičkoval domácí Malý z malého vápna vedle branky hostujícího Landy. V 55. minutě byl v největší šanci hostů střídající Pašava, který si obhodil tři domácí obránce, následně i brankáře, ale jeho slabé zakončení skončilo vedle domácí branky. V 77. minutě střílel hostující Strakoš. V 86. minutě byl v obrovské šanci domácích střídající Šimek, který šel sám na bránu, ale zakončil vedle.

 

V příštím utkání se konečně představíme na domácím hřišti. V sobotu 6.10. od 16:00 přivítáme poslední celek tabulky Březnici.

 

Michal Kápl – Hauser Hadraba Hendrych Němec – Malý (73. Kvěch)  Tomáš Kápl  Alexandr Sup – Blažek Polívka (51. Šimek)

 

Landa – Pešek Podskalský J.Krýsl Vojík – Kejda M.Šrámek Strakoš F.Pešír (89. L.Krýsl)– Hanzlík Kepl (46.Pašava)

 

Karta: 40. Pešek

 

Rozhodčí: Klimeš Jiří – Kaňka Jaroslav, Bašta Martin


Spanilou jízdu žáků Poříčí ukončili Cehnice


Sobota 29.9.12

Cehnice - Poříčí 4:2

Ještě před týdnem jsme si mysleli, že toto utkání pro nás nebude těžké.Jelikož jsme nastupovali proti soupeři,který na podzim nevstřelil ještě ani jednu branku.Bohužel se nám při tréninku zranil náš golman Ondra Poisl a tím pádem jsme museli najít náhradu.Jako náhradníka jsme zvolili našeho obránce Daniela Mikulského.Začátek utkání patřil do naší režie.To bohužel trvalo jen několik minut.Sice jsme v 17. minutě vstřelili vedoucí gól zásluhou Martina Polana,který nechtěl střílet pouze nahrát,ale míč se stočil do soupeřovo branky.Pak se dlouhou dobu hrálo bez branek,ale soupeř byl jasně lepší.Naši hráči zbytečně dlouho kličkovali,nenahrávali natož, aby se pokusili o střelu.Toho využil soupeř a v 40.minutě srovnal stav na 1:1.Snažili jsme se hráče nabudit ke hře,kterou poslední zápasy hráli.Po faulu na našeho hráče se k míči postavil Vojta Harenčák a ve 41.minutě jsme se po krásné trefě znovu ujali vedení.To bylo ,ale bohužel vše co jsme v tomto utkání dokázali.Soupeř za dvě minuty na to dal vyrovnávací branku.Ta padla díky obrovské chybě naší obrany.A od této chvíle jako kdyby jsme vůbec žádnou obranu neměli.Soupeř si s námi dělal co chtěl.My jsme dělali chybu za chybou a soupeř měl čím dál tím víc ze hry.Nemohlo se stát nic jiného než to že v 51.minutě nás soupeř potrestal za naše chyby vstřelenou brankou.Tím se Cehničtí dostali do zaslouženého vedení.Při takovém přístupu k fotbalu jsme si nic jiného ani nezasloužili.Po tomto gólu už jsme tušili, že naše šňůra vítězství končí.A v 56.minutě ještě dokázali vstřelit gól na konečných 4:2.Tímto musíme jenom poblahopřát soupeři k jeho zaslouženému vítězství.Na druhou stranu musím ale říci,že i ty nejlepší fotbalisté musí prohrávat.To aby dostali větší chuť do dalších zápasů.Doufám ,že tímto zápasem moji svěřenci pochopili že sláva je vrtkavá a nemůžou podcenit žádného soupeře.Příštím soupeřem jsou Sousedovice,tak uvidíme jak se s tím naši žáci poperou.S pozdravem Petr Roučka trenér Poříčí.


Hráč z pole Kepl vychytal Otavanu Poříčí remízu ze Štěkně

 

Sobota 22.9.2012

Štěkeň – Poříčí 2:2 (2:1)

 

Hostující tým opět postrádal několik opor v sestavě. Kromě dlouhodobě zraněného Václava Šrámka nebyli pro tento zápas k dispozici brankář Landa, stoper Podskalský a záložník Kejda. Naopak do sestavy se po měsíční pauze vrátil Hanzlík a na pozici stopera musel opět zaskočit asistent trenéra Dohanič.

 

Domácí tým začal obrovským tlakem a do 15. minuty si vypracoval čtyři tutové šance. Hostující obrana nepochopitelně chybovala a neúčast Podskalského byla znát. V 8. minutě postupoval sám na Kepla Páník, ale ten jeho střelu vyrazil. Ve 12. minutě šel na branku sám Lojík, ale ani on na Kepla nevyzrál. Ve 14. minutě byl před brankou sám Vachta, ale jeho střelu Kepl vyrazil. V 15. minutě ještě nebezpečně střílel Hájek. Ve 20. minutě přišel pro domácí tým šok. Po přihrávce kapitána Peška se střelou z úhlu prosadil František Pešír. Na tomto gólu se podepsala chyba domácího brankáře Fiřta, kterému střela propadla pod tělem. Ve 31. minutě vyslal na domácí branku střelu z dálky Pešek. Ve 32. minutě se dočkali domácí gólu. Prosadil se Sobolčík. Ve 38. minutě poslal domácí do vedení po nedorozumění Kepla a Jakuba Krýsla Páník.

 

V první šanci druhé půle byl v 63. minutě domácí Kovanda, ale jeho střela nebyla úspěšná. V 68. minutě byl ve velké šanci hostující Kubr. Jeho střela po nahrávce Strakoše gólem neskončila. V 81. minutě byl ve velké šanci domácí Kovář, ale z malého vápna přestřelil branku. V 85. minutě byl ve vápně faulován hostující Šrámek a uzdravený kanonýr Hanzlík vyrovnal z penalty na konečných 2:2. V 89. minutě byl v šanci ještě Šrámek, ale jeho střelu se štěstím vyrazil Fiřt na rohový kop.

 

Hostující tým je s remízou spokojený. Blíže k vítězství byli domácí a jen neuvěřitelné zákroky ledově klidného Kepla zachránili hosty od debaklu. V příštím zápase hraje Otavan Poříčí v neděli 30.9. od 10:15 na hřišti Záhoří.

 

Fiřt – Marianka Cibulka Čížek Vachta – Hájek(84. Kořán) Kozlík Kovanda Sobolčík – Lojík(75.Kovář) Páník

 

Kepl – Vojík Dohanič J.Krýsl Pešek – F.Pešír Strakoš M.Šrámek Civáni(83. L.Krýsl) –

Hanzlík Kubr

 

Branky: 32. Sobolčík, 38. Páník – 20. F.Pešír, 85. Hanzlík (p)

 

Karty: 39. Cibulka, 55. Kovanda – 45. Dohani, 58. Civáni

 

Rozhodčí: Skolek Jakub – Jeřábek Petr, Chvosta Marek, delegát svazu: Hovorka Vladimír


Žáci Poříčí převálcovali Katovice" Spanilá Jízda" pokračuje

 

Poříčí-Katovice 3:1

 

Žáci tuto sobotu 22.9 přivítali na domácí půdě soupeře z Katovic.Tohoto soupeře dobře známe již několik let.Hrajeme sním jak přátelské utkání,turnaje tak mistrovské zápasy a ještě nikdy se nám je nepodařilo porazit.Tak jsme na to nepomýšleli ani nyní.Šlo nám především o to aby jsme inkasovali co nejmenší počet branek a všichni si toto utkání užili.Hned od samého začátku se Katovičtí na nás vrhli s plných sil. Našemu mužstvu se dařilo jejich tlak docela dlouhou dobu odrážet. Pak ale přišla 9.minuta utkání a soupeř se ujal vedení zásluhou Marka Hromíře.V tuto chvíli jsem se nejvíce obával že to naše žáky zradí a bude o zápase rozhodnuto. Jenže opak byl pravdou.Tato branka naše žáky doslova nastartovala. Najednou jsme soupeři ukázali že jsme pro ně rovnocenným soupeřem. Dařilo se nám odrážet jejich útoky a začínali jsme se čím dál častěji tlačit před soupeřovu bránu.Tento tlak se stupňoval až přišla chvíle na kterou jsme všichni čekali. Po velice pěkné akci jsme ve 27.minutě vstřelili vyrovnávací branku a jejím autorem byl Martin Polan. Byl to velice důležití gól těsně před koncem prvního poločasu.Do druhého poločasu jsme nastupovali s obrovskou chutí hrát fotbal a dávat góly. Hned od samého začátku jsme byli lepšími na hřišti.Ovšem ani Katovičtí nechtěli od nás odejít bez tří bodů. Nám byl ale velikou oporou náš golman Ondra Poisl, který podal perfektní výkon a minimálně čtyři tutové góly dokázal chytit.Ve 43.minutě se nemožné stalo skutečností Poříčí se ujalo vedení zásluhou Jirky Saláka.Radost hráčů i našich fanoušků neznala mezí.Do konce utkání chybělo ještě dlouhých 17.minut,ale na našich fotbalistech byla vidět obrovská chuť po vítězství.Všichni hráči podávali perfektní výkon a byla radost se dívat s jakou chutí dokážou hrát fotbal. Když přišla 53.minuta a Martin Polan zavěsil na konečných 3:1 bylo o vítězi rozhodnuto.Žáci Poříčí zase ukázali že hrát fotbal umí je to jejich čtvrté vítězství v řadě a suveréně vévodí tabulce.Nesmíme také opomenout naše fanoušky kteří jsou hodně velkou oporou našich fotbalistů.Tímto jim velice děkuji a doufám že nás budou podporovat i nadále.S pozdravem Petr Roučka trenér Poříčí.

 

Branky:         Poříčí      Martin Polan 2x

Jiří Salák      1x

Katovice  Marek Hromíř 1x


Poříčí Prohrálo v Blatné

Sobota 15.9.2012

Blatná - Poříčí 3:2 (2:1)

střelci: Blatná - Brynda, Jiřinec, Uldrich

Poříčí - Šrámek M., Kepl

 

Do vedení šli domácí ve 20. minutě po střele Bryndy z hranice velkého vápna. Několik šancí měli i hosté, hru vyrovnali a v polovině poločasu po trestném kopu Strakoše vyrovnal hlavou Martin Šrámek. Hra se převážně odehrávala ve středu hřiště, když už se myslelo, že půjdou do kabin obě družstva s nerozhodným výsledkem, tak ve 44. min z hranice penalty poslal domácí do vedení Jiřinec. Pro Poříčí to byla sprcha do kabin. Do druhého poločasu hosté vstoupili s cílem pokusit se vyrovnat a to se jim hned v 50. minutě podařilo gólem Kepla. Domácí měli mírnější převahu, ale hosté bojovali a byli domácím vyrovnaným soupeřem. O výsledku rozhodl trestný kop Uldricha, který vymetl pavučinku hostující branky.

 

Sestava Poříčí: Landa - Kubr, Podskalský, Vojík, Pešek - Šrámek M., Smejkal, Strakoš, Pešir F. - Civáni, Kepl. Náhradník Matějů

 

Kovařík Zdeněk - Zabilka Luboš, Baloun Tomáš

 


 

Spanilá jízda žáků Poříčí pokračuje !!!!!!


Derby Střelské Hoštice - Poříčí 0 : 9

V sobotu 15.září naši žáci dokázali již po třetí v řadě zvítězit.Naším soupeřem byly Střelské Hoštice.Zápas byl provázen soupeřovo smůlou ,když z důvodu malé účasti museli toto utkání odehrát v osmi hráčích.Ale i my jsme se v minulosti potýkali s malým počtem hráčů a smůlou,která k fotbalovým zápasům patří.Tím pádem jsme si mysleli že to bude jednoduchý zápas,ale opak byl pravdou.Nesmyslně jsme pobíhali po hřišti a nedokázali vymyslet žádnou akci.První naše střela na soupeřovu bránu přišla až v 15.minutě hry.Ta bohužel gólem neskončila,ale ještě k soupeřově smůle skončila zraněním jejich golmana.Ten utrpěl bolestivé zranění ruky a musel opustit hrací plochu.To už Hoštický hráli pouze v sedmi hráčích.Chvílemi to ale vypadalo že hrajeme v oslabení my a ne náš soupeř.První pěknou šanci měl Martin Polan ve 20.minutě kdy hlavičkoval těsně nad soupeřovu branku.Pak přišla 22.minuta a to už se ten samý hráč nemýlil a poslal Poříčáky do vedení.Konečně jsme prolomili smůlu a začala doslova kanonáda našich žáků.Sice jsme vyhráli vysoko ale byl to zatím nejhorší výkon který jsme v této sezóně předvedli.Další góly stříleli Vojta Harenčák,Daniel Mikulský a Jirka Salák.Chtěl bych ještě připomenout že dva roky naše žáci pouze prohrávali i v poslední sezóně jsme skončili jako vždy předtím na posledním místě.Tato sezóna se nám zatím daří nad naše očekávání.Po třech odehraných zápasech jsme na prvním místě tabulky.Tímto chci popřát svému mužstvu aby jim tato "SPANILÁ JÍZDA" vydržela i v dalších zápasech.Také bych chtěl velice poděkovat našim věrným fanouškům kteří s námi jezdili a fandili i když se nám moc nedařilo.Doufám že touto sezónou jim to vše vynahradíme.A nesmíme zapomenout na dospělé fotbalisty kteří jsou pro nás velkou oporou a i vzorem i když nejsou tak dobří jako my.S pozdravem Petr Roučka trenér Poříčí.


Sestava Poříčí:Kubešová Barča,Kubeš Bohouš,Polan Martin,Mikulský Daniel,Houška Vítek,Poisl Ondra,Poisl Jiří,Harenčák Vojtěch,Roučka Petr,Salák Jiří,Soukup Jiří,Levý Milan,Leško Tomáš a Petřík Lukáš.


Góly: Martin Polan 4x
Vojta Harenčák 2x
Daniel Mikulský 2x
Jirka Salák 1x

 


 

Poříčí vyhrálo v Bechyni a dosáhlo prvního vítězství v sezoně

 

Bechyně – Poříčí 0:1 (0:0)

Sobota 8.9.2012

 

Pro tento zápas nebyli k dispozici kromě zraněných V.Šrámka a Hanzlíka navíc Kejda, Pašava, Vojík a J.Pešír. Nachlazený byl Solus.

 

V první šanci zápasu byl domácí Šimeček, ale Landa jeho střelu vyrazil. Hosté poprvé zahrozili v 18. minutě, kdy z úhlu střílel Krýsl. Ve 38. minutě střílel vedle branky domácí Byrtus.

 

Ve 48. minutě se do vápna probíjel Civáni a domácí obránce ho zastavil jen za cenu faulu a byl nařízen pokutový kop. Martin Šrámek nedal domácímu Makalovi šanci a Otavan vedl 1:0. V 76. minutě střílel domácí Sedlák nad branku. V 84. minutě se před Landou opět objevil domácí kapitán Sedlák, ale hostující brankář jeho střelu vyrazil na rohový kop.

 

Utkání v krásném sportovním areálu v Bechyni moc krásy nenabídlo a hosté byli šťastnější. V příštím zápase hraje Otavan v sobotu 15.9. od 16:30 v Blatné.

 

Makal – Lettl Kubasko Sedlák L.Vrchota – Vogeltanz Peterka Názor (78.Valenčík) Byrtus – Bočan (46.T.Vrchota) Šimeček (55.Maršál)

 

Landa – Pešek Podskalský Krýsl V.Harenčák – Smejkal (88.Solus)M.Šrámek Strakoš F.Pešír – Civáni Matějů (82.Kubr)

 

Branka: 48. M.Šrámek

 

Karty: 70. Krýsl, 89. F.Pešír

 

Rozhodčí: Svoboda Jan – Blažek Vladislav, Pinc Jaroslav, delegát svazu Makovička Milan

 


 

Poříčí - Bělčice  4:1 (žáci)

Tento čtvrtek 6.9 žáci Poříčí přivítali na domácí půdě fotbalisty z Bělčic.Z předchozích utkaní jsme dobře věděli jak dobrý soupeř nás čeká,všechny předchozí zápasy jsme s nimi prohráli.Od samého začátku bylo  vidět že si k nám soupeř přijel pro vítězství.Našim fotbalistům se nedařili přihrávky a všechny střeli na soupeřovu bránu šli mimo nebo těsně nad.Za tyto chyby nás soupeř potrestal vedoucí brankou v 17 minutě o kterou se postaral Bělčický Vala.Po tomto gólu si fotbalisté Poříčí vypracovali několik pěkných šancí ale vše končilo mimo branku největší šanci spálil Martin Polan který z metru nedokázal skórovat ani Daniel Mikulský netrefil dvakrát prázdnou branku.Ve 27 minutě se na rohový kop postavil Petr Roučka poslal míč do vápna kde stál Martin Polan který už se nemýlil a vstřelil vyrovnávací branku.Tento gól několik minut před koncem prvního poločasu ukázal že i s takto těžkým soupeřem se nechá uhrát pěkný výsledek.Do druhého poločasu jsme nastupovali s jediným cílem a to udržet aspoň tento výsledek.Žáci Poříčí však nastoupili plný elánu a hned ve 33 minutě po nádherné akci zavěsil na 2:1 znovu náš nejlepší střelec Martin Polan v tento okamžik bylo vidět na našich hráčích a také našich věrných fanoušcích že máme chuť zvítězit.O několik minut později ve 40 minutě se krásně uvolnil Vojta Harenčák a Poříčí vedlo už 3:1.Tímto gólem jsme soupeře doslova zlomili,začali dělat zbytečné chyby a to vedlo i k poslednímu gólu tohoto utkání,který si do vlastní sítě vstřelil Bělčický Mach.Výsledek 4:1 nikdo z nás nečekal,vůbec celý začátek této sezóny se zatím našim žákům velice daří tímto bych chtěl všechny velice pochválit a popřát jim mnoho dalších sportovních úspěchů s pozdravem Petr Roučka trenér Poříčí


Branky Poříčí:Polan 2x, Harenčák, Mach vlastní gól - Vala

 


 

Oslabené Poříčí prohrálo ve čtvrtfinále krajského poháru s Rudolfovem

 

Poříčí - Rudolfov 0:3 (0:2)

Středa 5.9.2012

Hřiště: Střelské Hoštice

 

Otavan opět do utkání nastoupil bez několika opor. Zranění jsou Václav Šrámek a Hanzlík. Pro tento zápas nebyli k dispozici ani Martin Šrámek a Solus.

 

Hostující tým byl po celý zápas lepším týmem. Tvořil hru, vypracovával si šance. V první půli Otavan držel s favorizovaným soupeřem krok. V druhé půli a po následném vyloučení už hráli fotbal jenom hosté.

 

V 8. minutě přihrával hostující hráč před branku a bránící Vojík jeho přihrávku srazil na břevno vlastní branky. V 10. minutě se prosadil brankou neobsazený Le. Ve 26. minutě střílel po sklepnutí Kráska domácí Strakoš nad branku. Ve 28. zvyšoval na 0:2 střelou zdálky do šibenice Jan Novotný, když překvapil špatně postaveného Landu.

 

Ve 48. minutě přihrával stoper Dohanič brankáři Landovi, ale jeho malou domu zachytil Zach a postupoval sám na brankáře. Jeho zakončení Landa na chytil. V 53. minutě střílel Dvořák a Landa vyrazil jeho střelu na rohový kop. V 79. minutě zblízka zakončoval Syrovátka, ale neuspěl. V 80. minutě zvyšoval na konečných 0:3 Miroslav Novotný. V závěru měl ještě šanci domácí Kejda, ale na brankáře Nováčka nevyzrál.

 

V sobotu od 17:00 hrajeme v Bechyni. Žáci ve čtvrtek 6.9. od 17:30 hostí Bělčice.

 

 

Landa - Pešek Dohanič Kejda Vojík - Smejkal (82.Kubr) Podskalský (56. Pašava) Strakoš F. Pešír - Krýsl J. Pešír

Nováček - Pexa Michal J.Novotný Vyskočil - Chlebuch(71.Šrámek) Syrovátka M.Novotný Dvořák(74. Kojetín) - Le(56. Čierny) Zach

 

Branky: 10. Le, 28. J. Novotný, 80. M. Novotný

červená karta: 65. J.Pešír (2x žk)

 

Karty: 61. a 65. J.Pešír – 65. Pexa

 

Rozhodčí: Rejžek Pavel – Jeřábek Petr, Anšlág Petr

 


 

Poříčí nezvládlo závěr zápasu a prohrálo na hřišti vedoucích Mirovic

 

Mirovice – Poříčí 2:0 (0:0)

Sobota 2.9.2012

 

Poříčí vstupovalo do zápasu bez dvou opor. Kvůli zranění nebyli k dispozici Václav Šrámek a Luboš Hanzlík. Naopak nastoupit mohl Martin Šrámek, který původně hrát neměl.

 

V úvodu zápasu byli lepším týmem hosté. Ve 3. minutě postupoval sám na brankáře Krýsl a zakončit nedokázal. Ve 12. minutě střílel Šrámek a ve 14. minutě Podskalský, ale jejich střely brankou neskončily. Domácí zahrozili až v závěru poločasu. Ve 40. minutě hlavičkoval neobsazený Jelínek. Ve 44. minutě se ocitl na malém vápně domácí kapitán Císař, ale jeho hlavička skončila nad brankou hostujícího Landy.

 

Ve druhé půli už byli lepší domácí. Ve 48. minutě hlavičkoval Obyt. V 54. minutě střílel těsně vedle branky Krušina. V 70. minutě byl ve velké šanci Jelínek, který byl sám před Landou, ale ten jeho střelu vyrazil. V 77. minutě byl v ojedinělé šanci hostů ve druhé půli střídající Bečvář, ale s jeho střelou neměl domácí brankář problémy. V 82. minutě se domácí dočkali vedoucí branky, kdy se hlavičkou z bezprostřední blízkosti prosadil neobsazený Císař. O dvě minuty později odpískal rozhodčí přísnou penaltu a domácí Převrátil zvyšoval na konečných 2:0 pro domácí.

 

V příštím kole hrajeme v Bechyni, která prohrála se Sousedovicemi. Ve středu 5.9. od 17:00 hrajeme na hřišti ve Střelských Hošticích čtvrtfinále krajského poháru proti Rudolfovu.

 

Slavík – Koška Huleš (74. Boukal) Mařík Jelínek – Převrátil Obyt Mrlina Kuča – Císař Krušina

 

Landa – Pešek Podskalský Vojík Pešek – M.Šrámek Kejda Strakoš Smejkal (75. F.Pešír) – Krýsl Pašova (60.Bečvář)

 

Branky: 82. Císař, 85. Převrátil (p)

 

Karty: 68. Převrátil – 35. Kejda, 43. Pešek, 63. Smejkal, 71. M.Šrámek

 

Rozhodčí: Izugrafov Svyatoslav – Linhart Vladislav, Houška Václav

 

 

Žáci:

 

Chelčice – Poříčí 0:9 (0:2)

 

Tuto sobotu 1.9.12 žáci zahájili první kolo podzimní soutěže.Žáci Poříčí odcestovali k nováčkovi této soutěže k fotbalistům z Chelčic.Jelikož jsou stále prázdniny měli oba celky problém s počty hráčů,Chelčice dokázali dát nakonec hráče dohromady a měli ještě dva náhradniky zato naše mužstvo tuto možnost nemělo a ještě čtyři z hráčů se před tímto utkáním účastnili hasičské soutěže.Na začátku tohoto utkání to vypadalo že to nebude vůbec jednoduchý zápas,počasí bylo velmi chladné a hřiště hodně podmáčené.Soupeř hrál velmi pěkný fotbal takže bylo velmi těžké se dostat ke střele na jejich branku.V 16 min. však za Poříčí skoroval Jirka Salák naší žáci se poprvé ve své historii ujali vedení.Pořád jsme ale neměli vyhráno,soupeř měl několik krásných akcí ale vždy nás podržel naš nový brankář Ondra Poisl.Ve 27 min. zvyšoval na 2:0 Martin Polan tím jsme ukončili první poločas tohoto utkání.Žáci Poříčí do druhé půle doslova vletěli s chutí dávat goly hned po několika vteřinách zvyšoval na 3:0 Martin Polan v 32 min. znovu doslova zavěsil ten samý hráč.V36 min přímo z rohového kopu skoroval Petr Roučka a naší hráči vedli 5:0 v tento moment jsme již tušili že první vítězství máme na dosah.Naši fotbalisté stále zlepšovali hru,dávali si krásné nahrávky a bylo vidět že mají chut střílet goly.Na 6:0 ve 39 min. zvyšoval zase Martin Polan pak v 51min.na 7:0 znovu Petr Roučka v 55 min. na 8:0 svým pátým golem v tomto utkání Martin Polan a na konečných 9:0 zvýšil Daniel Mikulský v 60.min.Doufejme že takových utkání zažijí naši žáci mnohem víc.S pozdravem Petr Roučka Trenér Poříčí.

Branky:

5 Martin Polan

2 Petr Roučka

1 Jirka Salák

1 Daniel Mikulský

 


 

Poříčí smolně remízovalo v Sepekově a navíc přišlo o zraněného Václava Šrámka

 

Sepekov – Poříčí 3:3 (0:2)

 

Sobota 25.8.2012

 

Hostující Otavan měl opět problémy se sestavou. Tentokrát chyběli Kejda a Smejkal.

 

Už ve 3. minutě poslal hosty do vedení Václav Šrámek, který se prosadil střelou z vápna. V 9. minutě mohl Václav Šrámek přidat druhou branku, ale sám před domácím brankářem neuspěl a jeho zakončení skončilo jen rohovým kopem. Ve 12. minutě přihrál Václav Šrámek na vápno volnému Strakošovi a ten střelou ke vzdálenější zvyšoval na 2:0 pro hosty. Ve 14. minutě došlo k vážnému zraněni hostujícího tvůrce hry Václava Šrámka. Po nezaviněném střetu musel střídat a byl převezen do nemocnice. Podle prvních zpráv se jedná o poraněné vazy v koleni. Od této chvíle hosté přestali hrát a domácí mužstvo bylo jasně lepším týmem. Ve 29. minutě střílel nad branku domácí Lukáš Kosobud. Ve 45. minutě nebezpečně zahrozil z přímého kopu domácí Jaroslav Hadáček, ale hostující Landa předvedl vynikající zákrok.

 

Ve druhé pokračoval tlak domácích. V 52. minutě snižoval po nedorozumění hostující obrany Holub. A tentýž hráč se prosadil v 77. minutě z přímého kopu. V 84. minutě hlavičkoval Hanzlík po rohu vedle domácí branky. V 90. dostal hosty znovu do vedení Hanzlík, který zužitkoval samostatný únik a obhodil si brankáře. To však ještě nebyl konec zápasu. Snad v páté minutě nastavení domácí využili svého tlaku a Jan Bolek vsítil branku na konečných 3:3.

 

V příštím kole pokračuje série sedmi venkovních zápasů Otavanu, tentokrát na hřišti lídra tabulky z Mirovic.

 

Mácha – M.Kosobud(46. Koutník) Doubek Daněk L.Bolek – J.Hadáček Novák Holub J.Bolek – L. Hadáček L. Kosobud(46. Smrčina)

 

Landa – Pešek Podskalský Krýsl Solus – M.Šrámek Strakoš Bečvář V.Šrámek(15.F.Pešír) – Pašava(89.Vojík) Hanzlík

 

Branky: 52. a 77. Holub, 90+5 Jan Bolek – 3. V.Šrámek, 12.Strakoš, 90. Hanzlík

 

Karty: 44. L. Hadáček, 63. L.Bolek, 69. Holub – 61. Podskalský

 

Rozhodčí: Ursacher František – Polák Jiří, Hrych Pavel

 


 

Otavan prohrál v Bělčicích

 

K prvnímu mistrovskému utkání jsem zajížděli na hřiště Bělčic. Na postu brankáře nebyl z různých důvodů k dispozici ani jeden z brankářů a tak musel chytat hráč z pole.

 

V první výraznější šanci zápasu byl v 18. minutě domácí Krejčí, který postupoval sám na brankáře, ale Kepl jeho střelu vyrazil. Hosté poprvé zahrozil ve 27. minutě. Václav Šrámek zahrával přímý kop, ke hlavičce se dostal Martin Šrámek, ale hlavičkoval těsně vedle domácí branky. Ve 29. minutě přihrával před branku Strakoš a domácí Suda přihrávku tečoval těsně vedle vlastní branky. Ve 30. minutě střílel Kejda z dálky nad branku. Ve 39. minutě byl ve velké šanci domácí Hanzlík, ale sám na hranici malého vápna zakončoval nad branku. Ve 43. minutě se dostali po hraniční ofsajdové situaci domácí do vedení. Po lajně unikl Hanzlík a přihrál před prázdnou branku Krejčímu, který neměl problémy zakončit 1:0.

 

Ve 48. minutě zahrával hostující Hanzlík přímý kop a jeho střela přes zeď skončila na tyči domácí branky. V 53. minutě přihrával Ráž před prázdnou branku, ale Hanzlík na ní nedosáhl. V 58. minutě se branky dočkali i hosté. Na hranici velkého vápna se ocitl nehlídaný Strakoš a střelou k levé tyči nedal Kočovskému šanci 1:1. V 71. minutě šel sám na bránu David Říský a pohodlně zvýšil na konečných 2:1. V 87. minutě byl sám na malém vápně domácí Hanzlík, ale Kepl jeho velkou vyrazil. V závěru se utkání přitvrdilo. Hostující tým si určitě zasloužil alespoň bod za remízu. Šťastnější byl ale domácí tým.

 

V příštím zápase zajíždíme na hřiště Sepekova, který porazil Sousedovice 2:1

 

Kočovský – Cibulka Suda Hevera Zeman – Krejčí(68. L.Mach) Hanzlík Sejkora(86. V.Mach) D.Říský – J.Říský(74.Páca) Ráž

 

Kepl – Pešek Podskalský Kejda Solus – Hanzlík(69. F.Pešír) Strakoš V.Šrámek M.Šrámek – Smejkal Pašova

 

Branky: 43. Krejčí, 71. D.Říský – 58. Strakoš

 

Karty: 29. Krejčí, 47. J. Říský – 52. Smejkal, 65. Strakoš, 73. Solus

 

Rozhodčí: Klimeš Jiří – Plaček Tomáš, Linhart Martin, delegát svazu: Hejlek Václav

 


 


KATOVICE - POŘÍČÍ 7:3 (3:0)

Oběma mužstvům chybělo několik hráčů základního kádru (Bálek, Káník, Zoubek, Blatský - Podskalský, Kejda, M. Šrámek). Pro oba celky se přitom jednalo o generálku na start do nové sezóny.

Branky: Kálal 3, Janus, Kuncl, Roučka, Kohout - Pašava, Hanzlík, V. Šrámek

Sestava: Švehla (46. Vosecký) - Vlček, Hajdušek, Cibulka, Černý - Kuncl, Krejsa, Horejš, Roučka, Janus - Kálal. Kohout, Vápeník, Toman, Peleška.

Landa - Pešek Dohanič Krýsl Solus - Smejkal Strakoš V. Šrámek F.Pešír - Hanzlík Pašava. Střídal Bečvář.


Otavan po zlepšeném výkonu ve druhé půli rozdrtil Vlachovo Březí

sobota 4.8.2012

Poříčí – Vlachovo Březí 6:0 (0:0)

2. kolo českého poháru jihočeského kraje

 

Oba týmy měli velké problémy se sestavou a základní jedenáctky dávali jen těžko dohromady.

V 6. minutě vyslal první střelu na branku Kejda, ale jeho střelu vyrazil brankář na rohový kop. V 7. minutě se sám před brankou ocitl Hanzlík, ale jeho zakončení skončilo jen na boční síti branky. V 9. minutě se do šance dostali i hosté. Po chybě obrany postupoval sám na brankáře Cvach, ale domácí Němec včas vyběhl a neumožnil hostujícímu útočníkovi zakončit. V 18. minutě střílel nad branku Kejda a ve 26. opět, tentokrát ostrou ranou pod břevno, kterou brankář vyrazil nad branku. Ve stejné minutě střílel domácí kapitán Podskalský vedle branky. Ve 29. minutě vystřelil hostující Kravčenko a jeho střelu vyrazil Němec konečky prstů na břevno domácí branky. Ve 39. minutě spolu ve vápně kombinovali postupně Strakoš, Hanzlík, Václav Šrámek a střílející Podskalský, ale branka nepadla.

V 52. minutě postupoval hostující Pečený sám na bránu, který Němce nepřekonal a dorážející Cvach zakončoval vedle. V 56. minutě už se domácí dočkali. Nádhernou akcí se prosadil Martin Šrámek, když obešel čtyři hostující hráče a křížnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. V 62. minutě nejprve střílel Hanzlík do břevna, ale ve stejné minutě se dostal k další střele, která skončila brankou na 2:0. V 65. minutě nahrával Hanzlík před prázdnou bránu Smejkalovi a ten zakončoval do prázdné brány – 3:0. V 68. minutě střílel neúspěšně Martin Šrámek, ale do prázdné brány dorážel Hanzlík – 4:0. V 72. minutě akrobaticky zakončoval vedle branky opět Martin Šrámek. V 73. minutě se prosadil po individuální akci opět Hanzlík – 5:0 a stejný hráč se prosadil svým čtvrtým gólem v zápase v 84. minutě na 6:0.

Ve třetím kole poháru se Otavan utká nejspíše s  Rudolfovem, který hraje krajský přebor. Rudolfov ještě čeká druké kolo proti vítezi zápasu Vyšší Brod - Malonty. Zápas 3. kola se odehraje ve středu 5.9.2012

Němec – Pešek Dohanič Kejda Solus – M.Šrámek Strakoš Podskalský (70. Kepl) V. Šrámek – Hanzlík Smejkal

Lagron – Půbal Bízek Pěsta Kalčík – Mráz Rauscher Daniel Pečený – Cvach Kravčenko

branky: 62., 68., 73. a 84. Hanzlík, 56. M. Šrámek, 65. Smejkal

karta: 41. Dohanič

rozhodčí: Hoch Karel st. – Hoch Karel ml., Anšlág Petr

 


 

Fotbalový turnaj Záhy Cup - 28.7.2012 Poříčí

Skupina A:


Poříčí – Štěkeň 0:1 (0:0).
Branka: Hájek.


Poříčí – Katovice B 3:4 (1:3).
Branky: Hanzlík 2, Kepl – Malý, Prokop, Křivanec, Vápeník.


Katovice B – Štěkeň 1:3 (0:1).
Branky: Vápeník – Hájek 2, Havránek.

Skupina B:

Střelské Hoštice – Osek B 2:0 (2:0).
Branky: Miroslav Boukal, Rejšek.


Osek B – Dražejov 3:3 (2:2).
Branky: Pichlík 2, Kilián – Košatka, Liška, Hrčka.


Střelské Hoštice – Dražejov 5:2 (2:2).
Branky: Jaroslav Boukal 2, Miroslav Boukal, Rejšek, Strnad – Slavík, Liška.


Boje o umístění:


O páté místo: Dražejov – Poříčí 0:3 (0:0).
Branky: Hanzlík 3.


O třetí místo: Katovice B – Osek B 3:2 (2:0).
Branky: Křivanec, Papež, Koblic – Čapek (pen.), Frček.


Finále: Střelské Hoštice – Štěkeň 2:1 (1:0).
Branky: Rejšek 2 – Václav Čížek.


Konečné pořadí


1. Střelské Hoštice, 2. Štěkeň, 3. Katovice B, 4. Osek B, 5. Poříčí, 6. Dražejov.


Nejlepší střelec: Luboš Hanzlík (Poříčí).
Nejlepší hráč: Pavel Rejšek (Střelské Hoštice).
Nejlepší brankář: Martin Fiřt (Štěkeň).
Cena fair-play: Otavan Poříčí.


Pouťový turnaj v Poříčí

neděle 22.7.2012

Poříčí – Kladruby 4:2

Podskalský 2, Hanzlík, J.Pešír – Biněda, Pašava

Doubravice – Hoštice 7:2

Kořán 2, Prokopius, Kinkor, Polan, Černý, Soukup – Boukal, Málek

o 3. místo

Kladruby – Hoštice 3:0

Biněda 2, Hrašný

finále

Poříčí – Doubravice 2:2

Maršala 2 – Kořán 3, Prokopius, Sladký

Domácí Otavan nastoupil v sestavě: Janeček – Kejda, J.Pešír, Hanzlík,Smejkal, J.Harenčák, Pešek, Vojík, Podskalský, J.Krýsl, F.Pešír, L.Krýsl, Matějů a Maršala

Pouťový turnaj v Poříčí neděle 22.7.2012 Pouťový turnaj v Poříčí neděle 22.7.2012 Pouťový turnaj v Poříčí neděle 22.7.2012

 

turnaj žáků

sobota 21.7.2012

Katovice – Hoštice 0:0, Katovice – Poříčí 5:1, Hoštice – Poříčí 1:0

1. Katovice, 2. Hoštice, 3. Poříčí

 

Příští sobotu se odehraje Záhy Cup za účasti mužstev: Poříčí, Hoštice, Dražejov, Štěkeň, Osek B a Katovice B


Setkání obcí s názvem Poříčí – Velké Poříčí u Náchoda 29.6-1.7.2012

 

Fotbalového turnaje se zúčastnilo 7 týmů: Velké Poříčí A, Velké Poříčí B, Královské Poříčí, Poříčí u Litomyšle, Poříčí u Trutnova, Poříčí nad Sázavou a také naše Horní Poříčí

 

Výsledky zápasů v základních skupinách:

 

Skupina A

 

Poříčí nad Sázavou – Poříčí u Trutnova 0:5

Poříčí nad Sázavou – Velké Poříčí B 0:4

Poříčí nad Sázavou – Poříčí u Litomyšle 1:2

Poříčí u Trutnova – Velké Poříčí B 0:5

Poříčí u Trutnova – Poříčí u Litomyšle 2:2

Velké Poříčí B – Poříčí u Litomyšle 0:6

 

Skupina B

 

Velké Poříčí A – Královské Poříčí 5:3

Královské Poříčí – Horní Poříčí 2:0

Velké Poříčí A – Horní Poříčí 5:1 (branku vstřelil Jiří Harenčák)

 

O 5. místo

 

Poříčí u Trutnova – Horní Poříčí 3:1 (2:1) (branku vstřelil Vávra)

 

O 3. místo

 

Velké Poříčí B – Královské Poříčí

 

O 1. místo

 

Velké Poříčí A – Poříčí u Litomyšle

 

Konečné pořadí:

 

  1. Velké Poříčí A
  2. Poříčí u Litomyšle
  3. Královské Poříčí
  4. Velké Poříčí B
  5. Poříčí u Trutnova
  6. Horní Poříčí
  7. Poříčí nad Sázavou

 

Soupiska Horního Poříčí

 

Landa Jan – Vojík Pavel, Šrámek Martin, Harenčák Jiří, Podskalský Štěpán, Šrámek Václav, Harenčák Vojtěch, Krýsl Lukáš, Civáni Patrik, Pešír František, Kareš Radek, Vávra Stanislav ml.

 

Další setkání se uskuteční v roce 2014 v Horním Poříčí


Otavan přivezl hubené vítězství ze sestupujícího Zdíkova

 

Sobota 16.6.2012

 

Zdíkov – Poříčí 0:1 (0:1)

 

K zápasu jsme odcestovali v hodně oslabené sestavě. Z nejrůznějších důvodů nebyli k dispozici: Podskalský, Pešek, Kejda a Solus. V obraně tak musel vypomoci trenér Dohani.

 

V 19. minutě šel domácí Vačkář sám na Landu, ale ten jeho střelu vyrazil. Ve 24. minutě střílel hostující kapitán Václav Šrámek mimo branku. Ve 26. minutě byl ve velké šanci Barna, ale ani on, ani Václav Šrámek se nakonec ke střele nedostali. Jedinou branku vsítil ve 38. minutě po nahrávce Václava Šrámka Barna.

 

Ve 49. minutě byl v šanci Hanzlík, ale domácí veterán v brance jeho střelu chytil. V 69. minutě byl ve velké šanci domácí Šebánek, ale po rohu hlavičkoval vedle branky. V 73. minutě nebezpečně střílel Vačkář, ale Landa jeho střelu chytil. V 88. minutě byly v obrovské šanci domácí. Po chybě Františka Pešíra jejich hráč přehodil vybíhajícího Landu, ale míč naštěstí pro hosty skončil jen na tyči.

 

Na jaře jsme zaznamenali 9 výher a tři porážky, což stačí na první místo v jarní tabulce. Celkově jsme skončili na krásném 6. místě.

 

Carda – Sova Šebánek Hojdekr Demeter – Holzknecht (55. Martan) Žižka Nový Vondráček – Schvarz Vačkář

 

Landa – J.Pešír Dohanič (46. Vojík) Křiváček Nejedlý (70. Civáni) – F.Pešír Strakoš V.Šrámek M.Šrámek – Hanzlík Barna (78. Matějů)

 

Branka: 38. Barna

 

Karty: 8. Žižka, 85. Schvarz – 27. F. Pešír, 87. Matějů

 

Rozhodčí: Kříž Martin – Klimeš Jiří, Háša Richard

 


 

Otavan porazil rezervu Lažiště

 

Sobota 9.6.2012

 

Poříčí – Lažiště B 4:2 (3:1)

 

Domácí tým nastoupil ve stejné sestavě jako před týdnem ve Vlachově Březí.

 

V první šanci zápasu byl v 7. minutě domácí stoper Podskalský. Po rozehrané standardní situaci trefil břevno. V 8. minutě střílel po centru Křiváčka vedle branky Martin Šrámek. Ve 21. minutě zahrával Martin Šrámek rohový kop. Ke hlavičce se dostal neobsazený Křiváček a poslal domácí tým do vedené. O minutu později už to bylo 2:0, kdy se střelou z vápna k tyči prosadil Hanzlík. Ve 24. minutě byl ve velké šanci František Pešír. Po akci Hanzlíka se Strakošem, ale z malého vápna trefil jen hostujícího gólmana. Ve 25. minutě znovu hlavičkoval po rohovém kopu Křiváček, tentokrát úspěšný nebyl. Ve 33. minutě se střelou z vápna prosadil Strakoš a bylo to 3:0. Hosté snížili ze své první akce ve 39. minutě. Úspěšným střelcem byl, po chybě obrany, Zelenka. Ve 40. minutě ještě střílel, po přetaženém centru Martina Šrámka, vedle branky Strakoš.

Poříčí – Lažiště B Poříčí – Lažiště B Poříčí – Lažiště B

V 53. minutě měli šanci hosté, kdy po standardní situaci zakončoval vedle branky Jiroušek. V 57. minutě trefil Strakoš tyč a v 62. minutě postupoval sám branku, ale mezi tři tyče se netrefil. V 64. minutě byl ve velké šanci střídající Barna, ale jeho zakončení po centru Františka Pešíra, nebylo úspěšné. V 69. minutě střílel vedle branky Kejda. V 75. minutě vrátil domácím tříbrankové vedení aktivní František Pešír, kdy po nahrávce Václava Šrámka, prostřelil hostujícího brankáře. V 82. minutě fauloval ve vápně střídající Solus a Brzobohatý snížil na 4:2. V poslední šanci zápasu byl v 85. minutě Barna, ale znovu nebyl úspěšný.

Poříčí – Lažiště B Poříčí – Lažiště B Poříčí – Lažiště B

Otavan se posunul v tabulce na 7. místo. Udržel si první místo v jarní tabulce a doma byl na jaře stoprocentní. V posledním zápase pojedeme na hřiště již sestupujícího Zdíkova.

 

Landa – Pešek Podskalský Křiváček (50.Vojík) Nejedlý (79.Solus) – V.Šrámek Strakoš Kejda M.Šrámek – F.Pešír Hanzlík (46.Barna)

 

Vaculka – Hrabák Brzobohatý Podlešák Falář – Grametbauer Kučera Hodina Zelenka – Jiroušek Soukup

 

Branky: 21. Křiváček, 22. Hanzlík, 33. Strakoš, 75. F.Pešír – 39. Zelenka, 82. Brzobohatý (p)

 

Karty: 49. Křiváček, 63. F.Pešír – 35. Podlešák

 

Rozhodčí: Gondek René – Babka Ondřej, Krejčík Milan

 

Žáci:

 

Katovice – Poříčí 12:2 (6:0)

Branky: Harenčák a Roučka


Poříčí ve Vlachově Březí neuspělo

 

Neděle 3.6.2012

 

Vlachovo Březí – Poříčí 1:0 (0:0)

 

Hostující Otavan udělal oproti minulému zápasu dvě změny v sestavě. Do sestavy se vrátil Nejedlý, který nahradil Vojíka a místo zraněného Jiřího Pešíra nastoupil v útoku jeho bratr František.

 

Zápas byl vyrovnaný a plný nepřesností na obou stranách. Oba týmy si moc šancí nevypracovaly. První střelu na branku vyslal ve 24. minutě hostující Martin Šrámek, ale jeho střela skončila vedle branky. Ve 37. minutě se akrobaticky pokoušel zakončit Kejda, ale také nebyl úspěšný. Domácímu patřila poslední pětiminutovka první půle. Ve 39. minutě střílel Martínek vedle branky. Ve 40. minutě střílel Martínek opět, tentokrát z vápna, ale jeho střelu Landa chytil. Ve 44. minutě ještě střílel po rohu neobsazený Bízek.

 

Jediná branka zápasu padla v 64. minutě, kdy se prosadil neobsazený Lauda. V 69. minutě šel Lauda sám na branku, ale Landa vyběhnul a jeho zakončení vyrazil. V 73. minutě byli domácí opět ve velké šanci, kdy byl jejich hráč na malém vápně sám, ale střela se mu nepovedla. V 79. minutě byl v šanci hostující Hanzlík, ale jeho zakončení bylo nepřesné. V největší šancí hostů byl v 82. minutě kapitán Podskalský, ale jeho střelu vytěsnil domácí brankář na roh.

 

Otavan tak klesnul ve vyrovnané tabulce na 10. místo. V příštím kole do Poříčí přijíždí rezerva Lažiště.

 

Uher – Bízek Pěsta Dejmek Polanský – Rauscher Hubáček Kravčenko Kalčík – Martínek Lauda (86. Kamaryt)

 

Landa – Pešek (75. Solus) Podskalský Kříváček Nejedlý (46.Vojík)– V.Šrámek Strakoš Kejda M.Šrámek – Hanzlík F.Pešír (75. Barna)

 

Branka: 64. Lauda

 

Karty: 65. Hubáček, 82. Kalčík

 

Rozhodčí: Ondra Milan – Chalupa Jan, Miko Jan

 

Žáci:

 

Poříčí – Bělčice 0:2 (0:1)

Folberger 2x

 


 

Strunkovice si odvezli z Poříčí debakl

 

Sobota 26.5.2012

 

Poříčí – Strunkovice n.Bl. 5:0 (2:0)

 

Oproti nevydařenému zápasu ve Stachám udělalo Poříčí několik změn v sestavě. V brance nastoupil Landa ,v obraně místo Nejedlého Vojík, v záloze Kejda a do útoku se přesunul z obrany Jiří Pešír, který v sestavě nahradil svého bratra Františka.

 

Už od úvodu bylo jisté, že domácí chtějí dát zapomenout na minulé utkání. První střelu na hostujícího brankáře vyslal v 6. minutě Podskalský, ale jeho střelu brankář vyrazil. V 11. minutě stříleli neúspěšně bratři Šrámkové. Nejprve Martin nad branku a po špatné rozehrávce hostů vedle branky Václav. Ve 14. minutě už se domácí dočkali zaslouženého vedení. Přetažený centr Jiřího Pešíra si nádherně zpracoval Martin Šrámek a střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci. V 16. minutě střílel po nahrávce Vojíka vedle branky Jiří Pešír. V 17. minutě střílel nad branku Podskalský. Hosté poprvé vystřelili na branku v 31. minutě zásluhou Pelecha a po té ve 34. minutě hlavičkoval nad branku Šabršula. Ve 37. minutě domácí své vedení navýšili. Ke střele se po nahrávce Hanzlíka dostal Strakoš a nádherně se trefil pod břevno Petrlíkovi branky.

 

Druhý poločas začal opět náporem domácího týmu. Ve 49. minutě se na malém vápně objevil nepokrytý Martin Šrámek, ale branku netrefil. V 51. minutě se prosadil střídající Barny, kterému před prázdnou bránu nahrál opět Hanzlík. V 53. minutě hlavičkoval do břevna hostující kapitán Richter. V 56. minutě byli hosté asi v největší šanci. Po několika nedorozuměních v obraně zakončovali hosté do odkryté branky, ale Landa ve spolupráci s Peškem střelu vytěsnili na rohový kop. V 63. minutě střílel domácí Kejda jen do břevna. V 64. minutě se střelou zdálky prosadil Křiváček. V 72. minutě byl ve dvou šancích Hanzlík. Nejprve hlavičkoval vedle branky a po následném rohu střílel vedle branky. V 77. minutě byl v šanci hostující Křenek, ale střílel jen do brankáře. Konečnou podobu výsledku dál v 86. minutě svým druhým gólem v zápase Martin Šrámek, který se prosadil hlavičkou přes brankáře. V poslední minutě měli ještě hosté velkou šanci na čestný úspěch, ale míč do branky nedostali.

 

V tabulce se Otavan posunul na osmé místo. V jarní tabulce se vrátil na první místo o skóre před Stachy. V příštím zápase jedeme na hřiště čtvrtého týmu tabulky Vlachovo březí.

 

Landa – Pešek(71.F.Pešír) Podskalský Křiváček Vojík(46.Barna) – V.Šrámek Kejda Strakoš M.Šrámek – Hanzlík(80. Matějů) J.Pešír

 

Petrlík – Vlach(52.Křenek) P.Beneš Klein Richter – Pelech Mottl V.Beneš Brych – Jirkovský Šabršula

 

Branky: 14. a 86. Martin Šrámek, 37. Strakoš, 51. Barna, 64.Křiváček

 

Rozhodčí: Řehoř Petr – Koranda Tomáš, Hron Josef

 

Žáci:

 

Neděle 27. 5.2012

 

Doubravice – Poříčí 5:1 (2:0)

Branku vstřelil Harenčák

 


 

Poříčí v souboji dvou nejlepších týmů jara neuspělo

 

Sobota 19.5.2012

 

Stachy – Poříčí 4:0 (2:0)

 

Do utkání jsme nastoupili se dvěma změnami. V brance nastoupil Němec. Do sestavy se vrátil Křiváček, který nahradil Kejdu.

 

Po celý zápas jsme byli lepším týmem, ale branky stříleli domácí. Jen díky jejich neproměňování se skóre zastavilo „jen“ na čtyřech brankách. O utkání rozhodly dvě minuty v polovině první půle. Ve 21. minutě zahrával Vozobule přímý kop z poloviny hřiště. Před brankou neobsazený hlavičkou přihrál volnému Vrhelovi a ten nezaváhal. Ve 22. minutě ve vápně fauloval Jiří Pešír a Vrhel z penalty zvyšoval na 2:0. Třetí branku domácí vstřelili ve 49. minutě, kdy po chybě Vojíka střílel z vápna Šíp. Po té Otavan hru otevřel a domácí často postupovali do rozhozené obrany. Na konečných 4:0 upravil skóre v 89. minutě střídající Pešl. Z hostujících šancí stojí za zmínku tyč Martina Šrámka ve 30. minutě, břevno Václava Šrámka v 66. minutě a střela Barny v 70. minutě.

 

V příštím zápase přivítáme na svém hřišti v sobotu 26.5.2012 Strunkovice. Domácí tým je na 10. místě, hosté na sedmém. V tabulce je rozdíl týmů jen jeden bod.

 

Šebánek – Vozobule Šíp Kraml Dvořák – Švarc Řivnáč Vrhel Novotný (59. Marek) – Záleský Provod (78. Pešl)

 

Němec – Nejedlý Podskalský J.Pešír (23.Vojík/69.Barna) Pešek – M.Šrámek Strakoš Křiváček V.Šrámek – Hanzlík F.Pešír

 

Góly: 21. a 22. (p) Vrhel, 49. Šíp, 89. Pešl

 

Karty: 75. Vozobule – 22. J.Pešír

 

Rozhodčí Ryneš Vladimír – Štěch Jakub, Šupík Miroslav

 

Žáci:

 

Historické vítězství našich žáků

 

Neděle 20.5.2012

 

Dražejov - Poříčí  3:5 (2:0)

 

Žáci Poříčí v neděli odcestovali k dalšímu utkání,tentokrát do Dražejova. Soupeř nám hned od začátku ukazoval že je silným protivníkem.Hned na začátku musel náš skvělí brankář Martin Polan ukázat pár velmi pěkných zákroků.V 10.minutě jsme však inkasovali první gol a pár minut na to druhý. Do druhé části jsme nastoupili s několika změnami v sestavě a po chvíli se ukázalo že se to vyplatilo, kdy na 2:1 snižoval Vojta Harenčák a naši hráči se začali snažit o vyrovnání.Těsně po vstřelené brance jsme dostali třetí branku a zdálo se že je rozhodnuto..Na 3:2 snižoval Daniel Mikulský.V tu chvíli ještě nikdo z nás  netušil co bude následovat.Ten samý hráč za další 4 minuty vstřelil vyrovnávací branku a do konce chybělo ještě dlouhých 12.minut.Po tomto gólu soupeř začal zmatkovat a začal dělat zbytečné chyby.A naši žáci měli najednou spoustu krásných šancí,nejkrásnější spálil Lukáš Petřík když šel sám na brankáře a ukopl si balon ale i to k tomuto sportu patří.Asi 7 minut před koncem přišlo to čemu by nikdo nevěřil. Dokázali jsme vstřelit vítěznou branku o kterou se postaral Petr Roučka a aby toho nebylo málo tak minutu na to se vyznamenal hetrickem Daniel Mikulský.Tímto zápasem získali žáci Poříčí své první tříbodové vítězství ve druhé mistrovské sezoně.Tímto bych je chtěl velice pochválit a poděkovat jim za odvedený výkon. S pozdravem Petr Roučka trenér.

 


 

Poříčí opět porazilo vedoucí tým tabulky

sobota 12.5.2012

Poříčí – Vimperk 4:1 (4:1)

Domácí trenéři udělali oproti vítěznému zápasu v Blatné tři změny. V bráně nastoupil Landa, v obraně místo Křiváčka Jiří Pešír a v útoku místo Smejkala František Pešír.

V první šanci zápasu byl v 6. minutě Strakoš. Jeho střela z úhlu skončila rohovým kopem. V 7. minutě šel sám na Landu hostující Císař, ale ten jeho střelu chytil. V 10. minutě byl v šanci opět Císař. Na úrovni penalty byl volný, ale přestřelil branku. Ve 14. minutě dostal domácí tým do vedení Strakoš. Po akci Martina Šrámka byl neobsazený a jeho střela z úhlu ke vzdálenější tyči zapadla do hostující branky. V 15. minutě hlavičkoval po centru Kejdy Hanzlík. Ve 22. minutě se domácí dopustili „malé domů“. Po rozehraném nepřímém kopu střílel nad branku Sýs. Ve 23. minutě zahrával rohový kop Martin Šrámek a Hanzlík zvyšoval hlavou na 2:0. Ve 26. minutě byl v šanci Václav Šrámek, ale jeho tečovaná střela skončila rohovým kopem. Ten ve 27. minutě zahrával František Pešír a Václav Šrámek hlavou dával na 3:0. Ve 36. minutě se po individuální akci prosadil hostující Pankratz. Ve 44. minutě se nádhernou střelou z dálky prosadil svým druhým gólem v zápase Strakoš. V poslední minutě první půle se ještě v šanci ocitl hostující Císař, ale Landa s jeho zakončením problémy neměl.

V 53. minutě byl v šanci po průniku Františka Pešíra Václav Šrámek, ale ke střele se nedostal. V 55. minutě se sám před Landou objevil Novotný, ale jeho střelu domácí brankář vyrazil na rohový kop. V 56. minutě střílel Václav Šrámek. Jeho střelu vyrazil hostující brankář Formánek nad branku. V 57. minutě střílel Martin Šrámek vedle. V 67. minutě se do velké šance dostal Kejda. Postupoval sám na bránu, ale jeho zakončení skončilo jen na tyči. V té samé minutě byl v šanci hostující Málek, jehož střelu vyrazil Landa na roh. V 80. minutě zakončoval neúspěšně po kombinace s Kejdou Václav Šrámek. V 83. minutě nebezpečně střílel z přímého kopu Sýs. V poslední šanci zápasu byl v 87. minutě hostující Kuneš. Jeho zakončení skončilo vedle.

V příštím zápase jede Otavan na hřiště Stach. Na podzim jsme soupeře porazili 3:1.

Landa – Pešek Podskalský J.Pešír(69.Solus) Nejedlý – M.Šrámek Strakoš Kejda V.Šrámek – Hanzlík (84.Civáni)F.Pešír (81.Barna)

Formánek – Sedláček Prochaska Sýs Děd – Pankratz (64.Havlan)Blahout Málek (70.Janda) Novotný – Kuneš Císař (86.Gaier)

branky: 14. a 44. Strakoš, 23. Hanzlík, 27. V.Šrámek – 36. Pankratz

karty: 62. J.Pešír, 76. M.Šrámek

rozhodčí: Ryneš Vladimír – Štěch Jakub, Hollman Petr

žáci:

Poříčí – Střelské Hoštice 1:2 (1:1). Harenčák – Michelinni 2x

 


 

Poříčí zvítězilo na hřišti vedoucího mužstva tabulky

Neděle 6.5.2012

Blatná – Poříčí 1:2 (0:0)

Hostující Otavan nastoupil v sestavě s jednou změnou. V útoku dostal místo Pešíra šanci Smejkal. V bráně nastoupil místo indisponovaného Landy Němec.

V první šanci zápasu se ocitl v 5. minutě opět velmi aktivní Strakoš. Jeho střela skončila vedle Sedláčkovi branky. Ve 22. minutě opět střílel Strakoš. Tentokrát po nahrávce Václava Šrámka střílel do brankáře. Ve 24. minutě se v šanci ocitnul opět Strakoš. Místo střely, ale volil přihrávku a s tou si domácí obrana poradila. Ve 27. minutě poprvé zahrozili domácí. Střelu Tibora Mišiaka Němec chytil. Ve 38. minutě opět zakončoval Tibor Mišiak, tentokrát hlavou. Ve 43. minutě se v stoprocentní šanci objevil střídající Barna, ale z hranice penalty střílel vedle.

V 50. minutě se do šance dostával Kejda, který se však ke střele nedostal. Po několika nezdařilých odkopech domácích obránců se míč odrazil ke Strakošovi. Jeho střela z voleje, ale skončila hodně mimo odkryté domácí branky. V 51. minutě střílel na branku neúspěšně Kejda. V 52. minutě se hosté dočkali zaslouženého vedení. Křiváček poslal přesnou přihrávku rozběhnutému Hanzlíkovi, ten postupoval sám na branku. Sedláček proti němu vyběhnul, ale Hanzlík ho obhodil. V 64. minutě se do velké šance dostali domácí. Po lajně unikl Nový, přihrál Tiboru Mišiakovi, ale jeho zakončení vykopával z brankové čáry Pešek. V 67. minutě střílel Strakoš do brankáře a volný Barna na dorážku nedošáhl.. V 68. minutě střílel z dálky domácí obránce Skuhravý a jeho nepříjemnou střelu vyrazil Němec na roh. v 73 minutě střílel do tyče Strakoš, míč se odrazil před volného Barnu, ale ten opět nedokázal úspěšně zakončit. V 74. minutě se dočkali domácí vyrovnání. Neobsazený Tibor Mišiak nedal Němcovi šanci. V 86. minutě dostal hosty opět do vedení Václav Šrámek. Po nahrávce Strakoše zakončoval do prázdné brány a tímto výsledkem i zápas skončil.

V tabulce se Otavan posunul na 9. místo a na 4. Bělčice ztrácí pouze čtyři body. Příští sobotu do Poříčí zajíždí vedoucí tým tabulky Vimperk. Na podzim utkání skončilo 0:0.

Sedláček – Skuhravý Petrášek O.Rubáš D.Rubáš – Merašický(79. Marek) Prokopec (46. M.Mišiak) Kratochvíl Peleška (59.Bulka) – Nový T.Mišiak

Němec – Pešek Poskalský Křiváček Nejedlý – M. Šrámek Kejda Strakoš V. Šrámek – Hanzlík (89. Civáni) Smejkal (40.Barna/81. F. Pešír)

branky: 74. T. Mišiak – 52. Hanzlík, 86. V. Šrámek

karty: 82. D.Rubáš – 70. Kejda

rozhodčí: Křížkovský Jiří – Kotalík Petr, Hejtmánek Jiří, delegát svazu: Sebera Jaromír

žáci: Kladruby – Poříčí 6:0 (3:0)

Junior Strakonice B - Poříčí 3:0 (2:0)

 


 

Poříčí vyhrálo čtvrtý jarní zápas

Sobota 28.4.2012

Poříčí – Mirovice 4:1 (1:0)

Domácí Otavan nastoupil s několika změnami v základní sestavě. Do brány se poprvé na jaře postavil Němec. V obraně místo Jiřího Pešíra nastoupil Pešek a na místě předstopera místo distancovaného Vojíka hrál Křiváček. V útoku nastoupila dvojice Hanzlík, František Pešír.

V úvodu zápasu byli lepším týmem hosté z Mirovic. Žádnou výraznější šanci si, ale nevypracovali. První střelu na hostujícího brankáře vyslal ve 12. minutě domácí Martin Šrámek. V 16. minutě postupoval sám na brankáře Václav Šrámek, ale míč si předkopl a ke střele se vůbec nedostal. V 19. minutě nebezpečně střílel hostující Převratíl a po té ve 20. minutě z úhlu malého vápna zakončoval Krušina, ale Němec jeho střelu vyrazil na rohový kop. Ve 27. minutě střílel z vápna, opět dobře hrající, Strakoš. Jeho střelu vyrazil brankář na roh. Ve 40. minutě poslal domácí do vedení František Pešír. Na jeho střelu z dvaceti metrů do šibenice neměl brankář šanci. Ve 44. minutě Hanzlík dobře napadal brankáře Čejdíka. Ten špatně rozehrál a Václav Šrámek mohl asi z pětatřiceti metrů střílet na prázdnou bránu. Bohužel střela skončila na břevně.

Do druhé půle nahradil Němce v domácí brance Landa a hned ve 46. minutě se vyznamenal při zakončení Huleše z malého vápna. V 50. minutě přihrál Strakoš Pešírovi, ten vystřelil, Čejdík jeho střelu vyrazil před Hanzlíka a ten neměl problém zakončit do prázdné branky. V 55. minutě se dostali do šance hosté. Kapitán Císař si hlavou obhodil vyběhnuvšího Landu, ale k zakončení už se nedostal. V 62. minutě už to bylo 3:0. Po přihrávce Strakoše se opět do prázdné brány prosadil Hanzlík. V 74. minutě nebezpečně střílel hostující Mařík. V 81. minutě to bylo 4:0. Hanzlík přihrával před branku volnému Barnovi, ale hostující obránce si jeho přihrávku srazil do branky. V 84. minutě šel Hanzlík sám bránu, přehodil brankáře, ale branku netrefil. V 86. minutě se dočkali i hosté. Z přímého kopu se střelou do šibenice prosadil Karel Mařík. V 87. minutě postupoval sám na brankáře střídající Smejkal, ale jeho zakončení skončilo jen rohovým kopem. V 89. minutě zakončoval hostující Císař po nahrávce Huleše z malého vápna, ale Landa jeho střelu chytil. V 90. minutě ještě střílel, ve druhé půli aktivní Hanzlík.

Domácí tým tak vyhrál čtvrtý z pěti jarních zápasů. Příští neděli zajíždíme na hřiště Blatné, která vyhrála v Kestřanech 5:0.

Němec (46. Landa) – Pešek Podskalský Křiváček Nejedlý – M.Šrámek Strakoš Kejda V.Šrámek (79. Smejkal) – Hanzlík F.Pešír (71. Barna)

Čejdík – Jelínek (51. Peterka) Mařík Harbáček Kazák – Huleš Převrátil Obyt (53. Boukal) Krejčí (69. Sedlák) – Císař Krušina

branky: 50., 62., a 81. Hanzlík, 40. F. Pešír – 86. Mařík

rozhodčí: Škuthan Jaroslav st. – Kaňka Jaroslav, Hollman Petr

 

žáci

Poříčí – Cehnice 1:3 (0:1)

Martin Polan - Mašek, Soutor, Dunovský

 


 

Otavan prohrál v Sousedovicích

 

Sobota 21.4.2012

 

Sousedovice – Poříčí 4:1 (2:0)

 

Do zápasu jsme nastoupili se dvěmi změnami. V útoku nastoupil místo nemocného Hanzlíka Barna a v obraně místo Peška Jiří Pešír.

 

Domácí tým byl po celý zápas jasně lepší. Vytvářel si spoustu šancí a hosté mohli být rádi, že neutržili debakl.

 

Šilhan – Mráz Toman Hůzl Hrach – M.Duba F.Duba M.Galzunov T.Glazunov (71.Křížek) – Rom (84. Jeneš) Mertl

 

Landa - J.Pešír (68.Pešek) Podskalský Vojík Nejedlý (73.Smejkal) – M.Šrámek Strakoš Kejda V.Šrámek – Křiváček Barna (58.F. Pešír)

 

Branky: 7. T.Glazunov, 30. Mertl, 55.M.Duba, 84. M.Glazunov – 90. V.Šrámek (p)

 

Červené karty: 60. F. Duba – 62. Vojík

 

Žluté karty: 51. a 60. F.Duba – 25. J. Pešír

 

Rozhodčí: Klimeš Jiří – Kříž Martin, Linhart Martin

 

V tabulce jsme opět klesli na 11. místo. V příštím zápase přivítáme celek Mirovic. Třetí tým tabulky nás na podzim porazil 5:0.

 

Žáci

 

Bavorov-Poříčí 5:0

 

Žáci Poříčí tuto sobotu 21.4 odehráli další zápas této sezóny s fotbalisty Bavorova.Na utkání jsme odjížděli v dobré náladě a doufali v nějaký dobrý výsledek,ale opak byl pravdou.Nedokázali jsme dát pěknou nahrávku natož střelu na soupeřovu branku.Tak jsme si ani jiný výsledek nezasloužily.Příští sobotu nás na domácí půdě čeká soupeř z Cehnic.S pozdravem Petr Roučka


Poříčí vyhrálo i třetí jarní zápas

Sobota 14.4.2012

Poříčí – Chelčice 2:0 (0:0)

Poříčí nastoupilo ve stejné sestavě jako před týdnem v Bělčicích. Úvod zápasu patřil hostujícímu týmu. Domácí se vůbec nemohli přiblížit k hostujícímu vápnu. V 10. minutě si málem vstřelil vlastní branku domácí kapitán Pešek, když jeho odkop skončil těsně nad Landovou brankou. V 11. minutě střílel Jaroslav Jakš nad branku. Ve 12. minutě střílel vedle branky domácí Hanzlík. V 19. minutě střílel z vápna domácí Kejda. Jeho střelu lehce tečoval Strakoš a míč skončil v síti. Branka nemohla být uznána pro offside. V 25. minutě střílel Hanzlík do golmana pro nahrávce Strakoše. Ve 26. minutě nebyl hostům uznán gól Šáchy také pro offside. V 32. minutě opět střílel Hanzlík. Tentokrát po přihrávce Křiváčka zamířil nad branku. Ve 45. odvracel hostující obránce Petr Kortus na rohový kop přihrávku na Strakoše.

Ve 49. minutě se ocitl ve velké šanci hostující Lang, ale Landa jeho střelu vyrazil. V 50. minutě poslal domácí do vedení pěknou střelou z vápna k tyči Strakoš. V 54. minutě střílel vedle Jan Jakš. V 61. se dostali domácí do velké šance. Nejprve z vápna střílel Křiváček, jeho střelu Novák vyrazil před Martina Šrámka, který ale nebyl úspěšný. V 62. minutě střílel z vápna opět Martin Šrámek, ale jeho zakončení skončilo vedle. V 69. minutě se velké šanci ocitl hostující kanonýr Šácha. Po nahrávce střídajícího Maxe zakončoval z malého vápna pouze do Landy. V 70. minutě šel na hostujícího brankáře Hanzlík, ale nepodařilo se mu ho přehodit. V 81. minutě zvyšoval na konečných 2:0 opět krásnou střelou z vápna pod břevno Strakoš.

V příštím kole hraje Otavan na hřišti Sousedovic. Soupeř má před námi náskok dvou bodů.

Landa – Pešek Podskalský Vojík (67. Barna) Nejedlý – M. Šrámek Kejda Strakoš V. Šrámek – Křiváček Hanzlík (85. F. Pešír)

Novák – Kopenec P.Kortus Valenta (81.K.Kortus) Varyš  - Jar.Jakš  Lang  Jan Jakš Trobl (46.Turek)– Šácha Uhlík (68. Max)

Branky: 50. a 81. Strakoš

Karty: 78. M.Šrámek – 89. K. Kortus

Rozhodčí: Šnajder Vlastimil – Šnorek David ,Anšlág Petr

žáci:

Poříčí – Sousedovice 0:2 (0:1)

Tomáš Roučka 2x

Tuto sobotu 14.4 Naši žáci zahájili jarní sezonu.Na domácí půdě přivítali soupeře s kterým vždy inkasujeme velký počet branek.Hned od samého začátku začali Sousedovičtí fotbalisté s velkým tlakem.Po chvilce bylo ale jasné že už to nebudou mít tak jednoduché díky Naší obraně která soupeři  nedovolila moc pohybu před naší bránou a když už přišlo na střelu stál v brance náš výborný brankář.Asi v polovině jsem ale inkasovali první branku.  Vzápětí  jsme měli možnost vyrovnat ale střela šla mimo.Do druhého poločasu jsme nastupovali hodně nabuzení protože jsme všem ukázali že máme na to vstřelit gól a držet se soupeřem tempo.V tomto poločase jsme měli několik velmi pěkných akcí ale i soupeř měl dobrého golmana tak se nám gól vstřelit nepovedlo.Nakonec jsme pár minut před koncem utkání dostali druhý gól a bylo rozhodnuto.Tímto bych  chtěl velmi poděkovat a hlavně pochválit celé mužstvo Poříčí.Jako trenér musím říct že to byl krásný začátek této sezóny a výkon na který mohou být hrdí.S pozdravem trenér Poříčí Petr Roučka Sestava:M.Polan,V.Harenčák,L.Petřík,J. a O. Poislovi,B.Kubešová,B.Kubeš,V.Houška,J.Salák,P.Roučka,D.Mikulský
Poříčí si odvezlo tři body z okresního derby v Bělčicích

Sobota 7.4.2012

Bělčice – Poříčí 2:5 (0:2)

Hostující Otavan udělal oproti vítěznému zápasu se Záblatím dvě změny. K zápasu nebyl k dispozici Jiří Pešír a na střídačce zůstal Jan Barna. Místo nich nastoupili Libor Pešek a Pavel Vojík. Překvapením bylo vysunutí Jiřího Křiváčka do útoku.

 

V první půli dominovali na hřišti hosté. Dvě branky vstřelil Křiváček. Už v 6. minutě využil chyby domácí obrany a prostřeli domácího brankáře. Ve 26. minutě zvýšil na 2:0 po hosty tečí rohového kopu Václava Šrámka. Domácí zahrozili až v závěru poločasu. Ve 36. minutě střílel nad branku domácí kapitán Nusl. Ve 39. minutě nabídl Podskalský šanci domácímu Hanzlíkovi. Ten však sám před brankářem Landou neuspěl.

 

Druhá půle už byla vyrovnanější. Ve 49. minutě střílel nad branku hostující Hanzlík. V 56. minutě šel sám na branku Křiváček, ale z úhlu branku netrefil. V 61. minutě už byl úspěšný a mohl slavit hattrick. V 70. minutě hlavičkoval domácí Soldát nad branku. Na 4:0 pro hosty zvyšoval v 83. minutě střídající Barna. Domácí vzápětí snížili, když si vlastní branku vstřelil po nevydařené malé domu Strakoš. V 89. minutě zvyšoval na 5:1 také střídající František Pešír. Stejný hráč v poslední minutě zavinil pokutový kop, ze kterého domácí Ráž snížil na konečných 2:5 z pohledu domácích.

 

Otavan zůstává v tabulce na 11. místě. Na 13. Záblatí, které prohrálo se Stachami už má náskok 10 bodů. V sobotu 14.4. od 16:30 přivítáme v dalším okresním derby Chelčice. Svému soupeři máme co vracet. Na podzim jsme na jeho hřišti utrpěli debakl 9:2. Předzápas obstarají od 14:00 žáci, kteří hostí v prvním jarním zápase celek Sousedovice.

 

Kočovský – Zeman Suda(75. Mach) P.Hevera M.Hevera – Cibulka Krameš(69. Jerman) Nusl Ráž – Soldát Hanzlík

 

Landa - Pešek Podskalský Vojík(75. Barna) Nejedlý - M. Šrámek Kejda Strakoš V. Šrámek(88. Matějů) - Hanzlík(80. F. Pešír) Křiváček

 

Branky: 84. vlastní Strakoš, 90. Ráž (p) - 6., 26. a 61. Křiváček, 83. Barna, 89. F. Pešír.

 

Karty: 24. Krameš, 72. Hanzlík, 75. Suda – 21. Pešek, 52. Strakoš, 61. Křiváček

 

Rozhodčí: Řehoř Petr – Ťupa Michal, Stejskal Karel


Poříčí v důležitém zápase porazilo doma  Záblatí

Sobota 31.3.2012

Poříčí – Záblatí 2:1 (1:0)

Domácí Otavan nastoupil v nejsilnějším možném složení. V základní sestavě se objevily čtyři zimní posily. Jmenovitě Martin Šrámek, Jiří Křiváček, Pavel Nejedlý a Jan Barna. Na střídání byl připraven Martin Smejkal.

Poříčí vstoupilo do zápase aktivně a v první půli soupeře nepustilo do žádné šance. Do vedení se dostal Otavan v 15. minutě, kdy se po centru Kejdy akrobaticky prosadil Luboš Hanzlík. V 18. minutě nebezpečně střílel aktivní Strakoš. Jeho střela skončila nad brankou hostujícího Pakeše. V poslední minutě první půle nebezpečně zahrozil domácí Václav Šrámek. Jeho umístěnou střelu k tyči z přímého kopu hostující brankář vyrazil na rohový kop.

V úvodu druhé půle dvakrát nebezpečně zakončoval Strakoš. Nejprve v 50. minutě po sklepnutí Kejdy střílel vedle branky. V 55. minutě se ocitl sám před hostujícím brankářem, ale jeho střela se těsně mezi tyče nevešla. V 62. minutě hosté vyrovnali. Před domácím brankářem Landou se objevil nehlídaný Vorlíček a hlavou mu nedal šanci. Hosté se však neradovali dlouho. V 64. minutě poslal domácí opět do vedení z penalty neomylný Václav Šrámek. V 78. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Čížek. V závěru se velké příležitosti ještě ocitl střídají Vojík, ale ke střele se nedostal.

Otavan se v tabulce posunul na 11. místo před Stachy a 13. Záblatí má náskok 7 bodů. V příštím kole zajíždíme na hřiště čtvrtých Bělčic.

Landa – J.Pešír Podskalský Křiváček Nejedlý – Kejda Strakoš V.Šrámek M.Šrámek – Barna (82. Vojík) Hanzlík

Pakeš – Čížek V.Sova Kolafa Véber – Kovanda Sarauer (61. Klabouch) Hálek (82. M.Sova) Vorlíček – Stejkoza Balica (73. Kvasnička)

Branky: 15. Hanzlík, 64. V.Šrámek (p) – 62. Vorlíček

Červená karta: 78. Čížek (2x žk)

Žluté karty: 71. Hanzlík – 44. V.Sova, 63.Véber, 55. a 78. Čížek

Rozhodčí: Kovařík Zdeněk – Buřič Jaroslav, Hejtmánek Jiří, delegát svazu: Hovorka Vladimír


Před startem jara

Jarní část startuje o tomto víkendu pro pětici okresních zástupců ve fotbalové I. B třídě. Jak jsou na tom po zimní přestávce a s jakým cílem jdou do odvet? Zástupci jednotlivých oddílů odpovídali na stejné otázky.

Otázky

1. Jaké cíle máte pro jarní část?
2. Jaká byla zimní příprava, jak se povedla? Můžete jít do jara s optimismem?
3. Co vám ukázaly přípravné zápasy?
4. Doznal kádr nějakých změn?
5. Co vás trápilo na podzim? Podařilo se na tom zapracovat a zlepšit to?

JIŘÍ ZÁBRANSKÝ, předseda

1. Podzimní část se zrovna neodehrála podle našich představ. Postihla nás velká marodka, což se také projevilo při konečném bilancování. Proto jsme byli nuceni vhodně doplnit základní jedenáctku. Naší prioritou samozřejmě bude záchrana v soutěži a chtěli bychom se pohybovat okolo středu tabulky.

2. Část hráčů odehrála halovou sezonu v Dudák lize za různé týmy. První trénink začal na konci ledna a od té doby se pracuje hlavně na fyzické přípravě. Pětidenní soustředění v Soběšicích absolvovala převážná většina hráčů a trenéři jej hodnotili jako úspěšné. Můj názor je, že jsme vhodně doplnili mužstvo a doufám, že se to kladně projeví také na výsledcích.

3. Myslím, že jsme v přípravě uspěli. Tři výhry a jedna remíza je slušnou známkou rostoucí formy celého týmu.

4. Ze Strakonic přestoupil Martin Šrámek a na půlroční hostování přišel Jiří Křiváček. Z Katovic se do našeho týmu na půlroční hostování podařilo získat Pavla Nejedlého. Z Radošovic naše útočné řady posílí Jan Barna.

5. Největší problém jsme shledali v neproměňování stoprocentních šancí. Stálo nás to body, které nám teď chybějí a proto jsme nyní v sestupových vodách. Přesto trenéři pracují na komplexní přípravě týmu a vyhodnocují chyby z přípravných zápasů, které se snaží maximálně eliminovat.


Dražejov - Poříčí 2:4 (2:0)

přípravný zápas 24.3.2012

 

Dražejov - V pootavském fotbalovém derby porazilo Poříčí (I. B třída) v přípravném duelu Dražejov (okresní přebor) venku 4:2.

Dražejov – Poříčí 2:4 (2:0). Branky: 18. a 31. Hrčka (1 z p.) – 56. a 90. Barna, 63. Šrámek, 88. Hanzlík. Řídil: Bernas.

Do vedení šli domácí už v 18. minutě – Liška z pravé strany přesně našel Hrčku a ten prostřelil gólmana. Ve 31. minutě se z nařízené penalty opět nemýlil Hrčka – 2:0.

Ve druhé půli bylo aktivnější Poříčí a v 56. minutě se dočkalo snížení – střelou po centru zleva Barna nedal Zelinkovi šanci. V 63. minutě byl v samostatném úniku Hrčka, naložil s ním ale trestuhodně, navíc hned z protiútoku střelu hostů obrana zblokovala, ale Šrámek dorážku poslal přesně k tyči – 2:2.

Hosté rozhodli v samém závěru – v 88. minutě Hanzlík nedal Zelinkovi šanci a v 90. minutě po pěkném centru zleva překonal dražejovského gólmana nadvakrát Barna.

Dražejov: Zelinka – Pojsl, Cibulka, Košatka – Klečka, Smékal, Oberreiter, Mrkvička, Topinka – Hrčka, Liška. Střídali Čakrt, Kacetl.

Poříčí: Landa – M. Šrámek, Podskalský, Křiváček, J. Pešír – Pešek, Kejda Strakoš, F. Pešír – Hanzlík, V. Šrámek. Střídali Barna, Smejkal, Matějů.
Poříčí - Civa Trans Rovná 9:3 (5:1)


přípravný zápas 17.3.2012

Góly: 8. Kejda (1:0), 16. Strakoš (2:0), 23. Hanzlík (3:0), 32. V.Šrámek (4:0), 40. Pešek (5:1), 53. Strakoš (6:1), 60. V.Šrámek(p) (7:1), 65. Kejda (8:1), 77. Kejda (9:2).

Sestava:Landa - Nejedlý Podskalský Křiváček Mar.Šrámek - F. Pešír Kejda V.Šrámek Pešek - Hanzlík Strakoš. Střídali: Vojík, Kareš, Matějů, V.Harenčák a Kubr.

Poslední přípravný zápas čeká Otavan v sobotu 24.3.2012 od 14 hodin v Dražejově


Doubravice - Poříčí 1:4 (0:2)

 

přípravný zápas 10.3.2012

Góly: 7. Hanzlík (0:1), 12. Barna (0:2), 62. Hanzlík (1:3), 63. Barna (1:4).

Sestava: Landa - Pešek Dohanič Vojík Nejedlý - Smejkal Šrámek Kejda Řezníček (Matějů) - Hanzlík Barna

Další zápas: sobota 17.3. od 15 hodin s týmem Civa Trans (hřiště Doubravice)

Poříčí - Malenice 4:4 (3:3)

 

přípravný zápas 4.3.2012 (UMT Prachatice)

Góly: 15. Šrámek (1:0), 26. Hanzlík (2:1), 32. J. Pešír (3:1) , 67. Smejkal (4:3).

Sestava: Landa - Pešek Nejedlý Vojík J.Pešír - Smejkal Šrámek Kejda F.Pešír - Matějů (V. Harenčák) Hanzlík.

 

Další přípravný zápas odehrajeme v sobotu 10.3.2012 od 14:00 v Doubravici.

 


 

Zimní soustředění Soběšice 2012

 

Ve dnech 22. 2. 2012 – 26. 2. 2012 se uskutečnilo tradiční zimní soustředění Otavanu v Soběšicích. Z hráčů se soustředění zúčastnili: František Pešír, Jiří Pešír, Luboš Hanzlík, Pavel Vojík, Libor Pešek, Václav Šrámek, Jan Landa, David Kejda, Rudolf Němec, Vilém Strakoš a Jan Matějů. Dále dva hráči, kteří přijdou na hostování: Martin Smejkal a Pavel Nejedlý. Omluven byl pro nemoc František Kubr a dále pro zranění Štěpán Podskalský, Jiří Zábranský a Jiří Harenčák.

 

Středa 22.2.2012

Příjezd do Soběšic v 18 hodin: F. Pešír, J. Pešír, L. Hanzlík, P. Vojík, L. Pešek, V. Šrámek, J. Landa, M. Smejkal, D. Kejda, P. Nejedlý, I. Král, M. Dohanič, S. Vávra st. a S. Vávra ml.

 

Čtvrtek 23.2.2012

7:15 rozcvička

10:00 dopolední trénink

15:30 odpolední trénink

17:00 posilovna

 

Po večeři přijel R. Němec. Večer se na tým přijeli podívat i zranění J. Zábranský a Š. Podskalský.

 

Pátek 24.2.2012

7:15 rozcvička

10:00 dopolední trénink

15:30 odpolední trénink

 

Ráno přijel J. Matějů. Večer odjížděli R. Němec a S. Vávra st. Znovu nás navštívil Š. Podskalský a tentokrát i starosta obce pan Petr Pešek.

 

Sobota 25.2.2012

10:00 dopolední trénink

15:30 odpolední trénink

 

Na dvě tréninkové jednotky přijel V. Strakoš, který večer odjížděl. Opět nás navštívil Š. Podskalský. Tentokrát sebou přivezl Jana Soluse.

 

Neděle 26.2.2012

10:00 výběh po trase Soběšice – Parýzek – Soběšice (asi 7 km)

11:30 odjezd

 

V úterý 28.2. a v pátek 2.3. od 17 hodin jsou tréninky. V neděli 4.3.2012 nás čeká první přípravný zápas v Prachaticích, kde se na UMT utkáme od 15:00 s celkem Malenic.

 

Fotky na Facebooku

 


 

Předběžný plán přípravy:

5.2.       14.00  1. trénink
11.2.     13.30  trénink ( termíny a časy ostatních tréninků budou upřesněny ) 11.2.     16.00  výroční členská schůze TJ OTAVANU v Hostinci u Roubalů v Poříčí 22.2      17.00  odjed od krámu na soustředění do Soběšic
4.3.                  přátelské utkání proti Malenicím na UT v Prachaticích ( čas bude upřesněn )
10.3      14.00  přátelské utkání proti Doubravici v Doubravici.
17. -18. 3.        přátelské utkání proti Štěkni ( den a čas bude upřesněn )
24.3      14.00  přátelské utkání proti Dražejovu ( hřiště UT Katovice nebo Pracejovice )  

Herní plán pro jaro 2012 - muži  
Poříčí - Záblatí            so    31.3.   15.00
Bělčice - Poříčí           so       7.4.   16.30
Poříčí - Chelčice         so     14.4    16.30
Sousedovice - Poříčí   so     21.4.   17.00
Poříčí - Mirovice         so     28.4.   17.00
Blatná - Poříčí            ne       6.5.   17.00
Poříčí - Vimperk         so      12.5.   17.00
Stachy - Poříčí            so      19.5    17.00
Poříčí - Strunkovice    so      26.5.   17.00
Vl. Březí - Poříčí         so        3.6.   17.00  
Poříčí - Lažiště B        so        9.6.   17.00
Zdíkov - Poříčí            so      16.6.   17.00

Starší příspěvky...