Novinky z TJ Otavan jaro 2009
Sobota 8.8.2009

Přátelské utkání Vacov A tým - Poříčí 5:0 (2:0)


V sobotu si A mužstvo Vacova pozvalo k přátelskému utkání tým Poříčí, který je účastníkem krajského kola českého poháru. Od začátku hráli obě mužstva na plno. Hosté přijeli pouze v jedenácti, což mělo vliv na konec utkání, kdy se tlak Vacova zvyšoval. Nicméně Vacov vstřelil tři góly ze hry a dva z pokutových kopů. V obou brankách se výbornými výkony prezentovali oba gólmani a v poli byly k vidění oboustraně pěkné kombinační akce.Sobota, 1. 8. 2009, zápas 1. kola krajského poháru:

Poříčí - Vimperk 10:0 (4:0)


Branky: Zábranský 2x, Mašek 2x, Strakoš 2x, Dohanič, Podskalský, Solus, Papež

Sestava: Baloun, Podskalský, J. Pešír - (46. F. Pešír), Solus, Pešek, Papež, Strakoš, Mašek, Dohanič - (60. Vojík), Zábranský, Sedláček - (46. Kubr)

Rozhodčí: Štiegler, Rejžek a Kouba

V prvním kole krajského poháru mužstvo Poříčí deklasovalo tým Vimperka 10:0.
Po letní přestávce tým Poříčí přívítal na domácí půdě mužstvo Vimperka k zápasu 1. kola krajského poháru. Hostům v tomto zápase chyběli 4 hráči ze základní sestavy a proto byl tým doplněn hráči z dorostu. Ani domácí tým nebyl v nejsilnější sestavě, když se pro tento zápas omluvili Hanzlík, Cibulka, Kejda a Kluiber. I přes absenci těchto klíčových hráčů si domácí Poříčí od prvních minut vytvořilo velký tlak a svým pohybem a kombinační hrou svého soupeře od prvních minut jednoznačně přehrálo.
Tým Vimperka se celý zápas pouze bránil a to dakazuje i fakt, že ani jednou vážně neoohrozil branku domácího týmu. Rozjetý Poříčský tým vyjma 10 střelených brankek ještě nastřelil 2x břevno a 1x tyč. Po celý zápas hrál tým Poříčí velice kompaktně a divákům připravil krásný fotbalový zážitek.
Zápas se odehrál asi před 100 diváků, kteří odcházeli po zápase velice spokojeni a to nejen s výsledkem ale i s brankovou bilancí zápasu.

Pohárový zápas Poříčí - Vimperk Pohárový zápas Poříčí - Vimperk Pohárový zápas Poříčí - VimperkTurnaji v Poříčí vévodil domácí Otavan

Soutěž: Erima Cup

Poříčí: Druhý ročník Erima Cupu svedl ve finále dohromady pořádající Otavan s Žichovicemi. Domácí, které vede bývalý předseda OFS Václav Palivec, si góly Brabce, Kostky a Strakoše zajistili vítězství. Na bronzovém stupínku skončilo béčko Katovic, které na penalty zdolalo Hradešice. Jedním z rozhodčích byl bývalý ligový arbitr Petr Petřík.

VÝSLEDKY TURNAJE:

1. skupina:
Hradešice - Bavorov 2:0
(Hlaváč, Melka)

Hradešice - Poříčí 0:0

Poříčí - Bavorov 4:0
(Kostka 2, Hanzlík, Zábranský)

2. skupina:
Katovice - Žichovice 0:1
(Frýzek)

Katovice - Dražejov 4:0
(Kuncl, Klecan, L. Blatský, D. Blatský)

Žichovice-Dražejov 1:0
(Frýzek)

O 5. místo: Bavorov - Dražejov 2:2, pen. 5:4
O 3. místo: Hradešice - Katovice 1:1, pen. 5:6

(Melka - Beneš)

Finále: Poříčí- Žichovice 3:1
(Brabec, Kostka, Strakoš, Vodička)

Nejlepší jednotlivci:
brankář: Novák (Hradešice)
hráč: Poskalský (Poříčí)
střelec: Kostka (Poříčí)

Turnaj řídili sudí Petřík-exligový, Poklop, Dunovský, Rejžek.

Převzato z www.jihoceskyfotbal.cz

Turnaj Erima Cup II Turnaj Erima Cup II Turnaj Erima Cup IIStručná zpráva o činnoti přípravky TJ Otavan Poříčí v sezóně 2009Turnaj o pohár starosty Poříčí
Neděle 19. 7. 2009

Semifinále:
Poříčí - Sveradice - 2:2 penalty ( 5:4 )
Střelské Hoštice - Pracejovice - 3:0
O 3. místo:
Svéradice - Pracejovice - 4:0
Finále:
Poříčí - Střelské Hoštice - 1:1 penalty ( 5:3 )

Turnaj o pohár starosty Poříčí Turnaj o pohár starosty Poříčí Turnaj o pohár starosty PoříčíRozhovor s trenérem Václavem Palivcem na serveru strakonicky.denik.cz.V neděli 19. 7. 2009 se od 13.00 konná pouťový turnaj o Pohár Starosty.

Fotbalového turnaje se zůčastní:
Poříčí, Svéradice, Střelské Hoštice a Pracejovice.Poříčí jako vítěz okresního poháru postoupilo do krajského kola, kde o 1. víkendu v srpnu změří síly s týmem Vimperka.Do fotogalerie zařazeny fotky ze zápasů přípravky TJ Otavan Poříčí...Ohlédnutí za ročníkem v OP - článek na strakonicky.denik.czFotbalový oddíl TJ Otavan Poříčí se zůčastnil tradičního fotbalového turnaje obcí s názvem Poříčí.
Letošní 16. ročník se konal ve Spáleném Poříčí u Plzně.
Turnaje se zůčastnilo 5 týmů: Horní Poříčí, Poříčí u Litomyšle, Spálené Poříčí, Královské Poříčí a Poříčí nad Sázavou.

Výsledky:
utkání hrána na 2x15 minut
Poříčí u Litomyšle - Poříčí nad Sázavou 2:1
Spálené Poříčí - Královské Poříčí 1:3
Horní Poříčí - Poříčí u Litomyšle 0:0
Poříčí nad Sázavou - Spálené Poříčí 0:0
Horní Poříčí - Spálené Poříčí 3:0
Královské Poříčí - Poříčí nad Sázavou 3:0
Poříčí u Litomyšle - spálené Poříčí 0:1
Horní Poříčí - Královské Poříčí 0:0
Horní Poříčí - Poříčí nad Sázavou 2:0
Poříčí u Litomyšle - Královské Poříčí 0:3

Tabulka:
1. místo Královské Poříčí 9:1 10 bodů
2. místo Horní Poříčí 5:0 8 bodů
3. místo Spálené Poříčí 2:3 4 body
4. místo Poříčí u Litomyšle 2:5 4 body
5. místo Poříčí nad Sázavou 1:7 1 bod

Po čtvrté za sebou tým Královského Poříčí vyhrál tento turnaj. Tým Královského Poříčí je dlouholetým účastníkem krajského přeboru.
V loňském ročníku prohrál tým Horního Poříčí ve finále po bezbrankové remíze na pokutové kopy, když rozhodující penaltu neproměnil Cibulka.

Soupiska Horního Poříčí:
Baloun, Kluiber - Podskalský, Pešek, Cibulka, J. Pešír, F. Pešír, Benedikt, Papež, Zábranský, Mašek, Civáni, Kubr, Vojík

Příští roční se uzkuteční v Poříčí nad Sázavou

Fotky z akce zde.Tým TJ Otavan Poříčí končí sezónu na skvělém 2. místě.
Gratulujeme.Sobota 20. 6. 2009

Poříčí - Malenice 3:2 (2:1)


Branky domácích: Strakoš 2, Maršala

Branky hostů ( Malenic ): Šašek, Žáček

Rozhodčí: Bernas

Diváků: 90

Před posledním zápasem sezóny bylo o 2. místě v tabulce rozhodnuto.

Již před zápasem jsme věděli, že Chelčice na domácí půdě porazili Volyni. Takže 2. příčka v tabulce bude patřit Poříčí bez ohledu na to jak dopadne utkání proti malenickému týmu. V tomto utkání dostali šanci všichni, kromě bratrů Pešírů, kteří v posledních týdnech odehráli dobré zápasy.
Již po několikáté poříčským utekl začátek zápasu a ve čtvrté minutě prohrávali 0:1, když se po rohovém kopu trefil hlavou osamocený obránce hostí. Domácí začali tvořit ve středu hřiště a po kombinaci záložní řady se k míči dostal Maršala, který si poradil s oběma stopery a pravou nohou se přesně trefil k tyči malenické branky. 1:1. Zbytek první půle byl oboustraně útočný a na střely vyrovnaný. Před koncem prvního poločasu se k míči po ose Dohanič, Zábranský, Maršala dostal Strakoš a prostřelil tvrdou střelou malenického brankáře. 2:1.
Do druhého poločasu nastoupili Pošta z Papežem místo Sedláčka a Dohaniče. Dění na hrací ploše bylo stejné jako v prvním poločase. Oba týmy si tvořili šance ale bez gólového efektu. V 68. minutě si doběhl na rohový kop hostující obránce a parádní střelou srovnal na 2:2. Tomuto utkání by slušela zasloužená remíza, ale hostující Strakoš v nastaveném čase prostřelil obránce i brankáře a stanovil tak konečný výsledek na 3:2.

Poděkování patří divákům, kteří poříčský tým celou sezónu povzbuzovali.

Poslední zápas Poříčí - Malenice Poslední zápas Poříčí - Malenice Poslední zápas Poříčí - MaleniceSobota 13. 6. 2009

Pracejovice - Poříčí - 2:4 (1:1)


Branky: Zábranský 3x ( 1x z penalty ), Pešír J.

Favorit utkání se strachoval o výsledek.

Tým Poříčí přijel do Pracejovic k předposlednímu zápasu sezóny. Domácí začali s chutí a bez respektu. Hned ve druhé minutě se dostali do slibné šance ale koncovka neměla ten správný směr. Poté si Poříčí začalo vytvářet územní převahu a během 15 minut mohlo pětkrát bez problémů skórovat, ale vše co šlo mezi tyče zlikvidoval výborný Vosecký v brance Pracejovic a nebo střely létali těsně okolo jeho tyček. Domácí ale zareagovali rychlým proti útokem a ujali se vedení brankou Kordy 1:0. Poříčí se opět zakouslo do soupeře a zatlačilo jej, ale žádný ze střeleckých pokusů neskončil v brance domácích. Vyrovnání přišlo až před koncem prvního poločasu, když Zábranský vypíchl míč domácímu stoperovi. Míč se dostal k osamocenému Maršalovi a ten jej vrátil Zábranskému, který už neměl problém vstřelit gól do prázdné branky. 1:1
V druhém poločase domácí viděli možnost jak přelstít obranu hostů a zkoušeli se z brejků dostávat do šancí. Po velké chybě hostující obrany se k míči dostal Tesař a poslal domácí do vedení. 2:1. Poříčí se znovu vrhlo do útoků a po faulu na Zábranského byl nařízen pokutový kop. Zábranský jej proměnil a srovnal výsledek na 2:2. Hosté stále tlačili a opět Zábranský levačkou poslal míč z pětadvaceti metrů k pravé tyči a změnil skóre ve prospěch Poříčí na 2:3. Ještě před koncem druhého poločasu se po rohovém kopu trefil Jiří Pešír a stanovil tak konečný výsledek na 2:4.
Celý zápas byl oboustraně velice slušný a bez zákeřností. Zápas v Pracejovicích sledovalo pouhých 60 příznivců fotbalu.

Zápas Pracejovice - Poříčí Zápas Pracejovice - Poříčí Zápas Pracejovice - PoříčíSobota 6. 6. 2009

Poříčí - Volyně - 3:0 (1:0)


Branky: Maršala 2, Kejda

Červené karty 0:1

Souboj o druhé místo v tabulce zvládlo lépe Poříčí.

O tomto zápase se dlouho dopředu mluvilo a to nejen z důvodu boje o druhou příčku, ale také jako o vysoce rizikovém utkání. Proto na tento zápas byla nominována trojice rozhodčích Poklop, Krejčík a Chval. Také musela být posílena pořadatelská služba.
Od úvodního hvizdu bylo jasné, že se nebude hrát v rukavičkách a docházelo také k výměně slovních názorů a to nejen mezi hráči, ale také mezi lavičkou domácích i hostí. Domácí začali velice ofenzivně a v 15. minutě po rohovém kopu vyskočil nejvýše domácí Kejda a hlavou vstřelil první gól utkání. 1:0. Po pěti minutách měl Kejda možnost zvýšit skóre, ale brankář chytil balón na brankové čáře. Ve 30. minutě se Maršala opřel levačkou do balónu a z pětadveceti metrů orazítkoval břevno volyňské branky. Poté také Volyně zahrozila a po rychlé akci se ocitl hostující útočník před brankářem Pavlem Halgašem, který při absenci Kouby a trestu Balouna si po sedmi letech stoupl do velké branky. Pavel Halgaš se prezentoval vynikajícím zákrokem a tutovku volyňského útočníka vyrazil na rohový kop. Ke konci prvního poločasu si hosté vytvořili mírnou převahu, ale Halgaš byl vždy na správném místě.
Druhý poločas se odehrál pod taktovkou domácích, kteří udali vysoké tempo hry a vytvářeli si pěkné střelecké šance. Druhá branka domácích padla po uvolnění Zábranského u pomezní čáry, který předložil Maršalovi míč do pokutového území a ten jej neomylně poslal do levého horního růžku. 2:0. Třetí branka by mohla být označena gólem roku, když po rohovém kopu hostí, domácí bek odkopl míč z pokutového území a osamocený Maršala v útoku stíněný obráncem ze čtyřiceti metrů přesně trefil pravý horní růžek volyňské branky.
Celé utkání se hrálo před krásnou diváckou kulisou. Dle pořadatelů toto utkání shlédlo 295 diváků což je na okresní poměry vynikající číslo. Černou tečkou sobotního dopoledne byli volyňští FANS, kteří vyzbrojeni ne jednou basebalovou pálkou, budili pozornost a ostražitost ostatních diváků. Proto byla na druhý poločas přivolána hlídka Policie ČR. Díky tomuto počínání pořadatelů, byla škoda na obecním majetku pouze v řádu stokorun.

Sestava Poříčí: Halgaš, Pešír F., Podskalský, Solus, Pešek, Kubr, Dohanič, Strakoš, Kejda, Zábranský, Maršala.

Střídání Poříčí: Pešír J. za Pešíra F., Sedláček za Kubra, Papež za Dohaniče

Zápas Poříčí - Volyně Zápas Poříčí - Volyně Zápas Poříčí - VolyněO druhém místě v přeboru napoví duel Volyně s Poříčím - Před dnešním šlágrem okresního přeboru fotbalistů odpovídali na otázky Deníku předseda Slavoje Volyně Josef Hodonický a trenér Otavanu Poříčí Václav Palivec.Neděle 31. 5. 2009

Blatná B - Poříčí 5:1 ( 2:1)


Sestava: Baloun, Podskalský, Pešek (c), Kejda, Solus, Kubr, Strakoš, Dohanič, Sedláček, Maršala, Zábranský

Střídání: 46. Pešír F. za Sedláčka, 70. Kepl za Kubra

Góly: 3. minuta Brabec 1:0, 10. minuta 2:0, 18. minuta Dohanič 2:1, 63. minuta 3:1, 68. minuta 4:1, 85. minuta 5:1

Červená karta: Baloun

Štěstěna stála na straně domácích

Pohledné a rychlé utkání bylo k vidění proti posílenému B týmu Blatné. Na začátku prvního poločasu se po pěkné akci dostal k míči Blatenský Brabec a poslal míč obloučkem za Balounova záda. 1:0. Pro hosty to byla velká sprcha, ale ještě v první desetiminutovce se téměř ze stejné pozice trefil druhý blatenský útočník 2:0. Po této brance poříčtí přidali a začali se dostávat do slibných šancí. Po faulu na Strakoše si postavil míč Dohanič a z 20 metrů nedal domácímu brankáři šanci. 2:1. Hosté začali tlačit a blatenští chybovali. Zábranský mohl dvakrát trestat, ale vždy v rozhodující chvíli podklouzl.
Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Poříčtí museli otevřít hru a domácí začali těžit z rychlých brejků. Dvě rychlé branky domácích v 63. a v 68. minutě rozhodly tento zápas. Před koncem utkání Baloun v pokutovém území fauloval útočníka domácích a z nařízeného pokutového kopu se domácí brankář zapsal na listinu střelců. 5:1. Celé utkání se hrálo před slušnou diváckou kulisou.

Zápas Blatná B - Poříčí Zápas Blatná B - Poříčí Zápas Blatná B - PoříčíSobota 23. 5. 2009

Chelčice - Poříčí 1:1 (0:1)

Střelci obou týmů neměli svůj den


Mužstvo Poříčí nastoupilo v Chelčicích k jednomu z nejtěžších utkání jarní sezóny. Již začátek zápasu ukázal, že se nebude hrát v rukavičkách. Od prvních minut jsme byli svědky tvrdých oboustraných soubojů.
První branka padla již ve dvanácté minutě do chelčické sítě, když po dlouhém centru se k míči doslova prokousal Zábranský a šel sám na brankáře. V pokutovém území byl při střeleckém pokusu faulován, ale rozhodčí ponechal výhodu, protože se k míči dostal Maršala a pohl pohodlně do prázdné branky skórovat. 0:1. Domácí přidali na obrátkách a dostávali se ke střeleckým pokusům, které ve dvou případech skončily na tyčích poříčské branky. Ale ani střelecké pokusy Papeže, Podskalského a Sedláčka nebyly úspěšné.
Po změně stran se hrál relativně rychlý fotbal, kde obě mužstva hrála spíše na brejky. Po jedné z akcí domácích se k míči dostal Podskalský a místo dlouhého odkopu zvolil technickou přihrávku na Peška, který při pokusu o kličku přišel o míč a útočná dvojice domácích neměla problém poslat balón za záda hostujícího golmana Balouna. 1:1 Po deseti minutách se po pěkné akci dostal před brankáře domácích Strakoš, ale ani on technickou střelou nedobil svatyni domacích. V 80. minutě byl v pokutovém území podražen Zábranský. K penaltě se postavil Sedláček, ale bohužel pro poříčské, překopl chelčickou branku. Remíza 1:1 byla pro oba týmy zasloužená a pro mužstvo Poříčí to znamená posunutí na třetí místo za Sousedovice a Volyni.

Zápas Chelčice - Poříčí Zápas Chelčice - Poříčí Zápas Chelčice - PoříčíSobota 16.5.2009

Poříčí - Pražák 7:1 ( 2:0 )


Sestava Poříčí: Baloun, Pešek, Podskalský, Kejda, Solus, Sedláček, Dohanič, Strakoš, Kubr, Zábranský, Maršala

Střídání: 46 min Papež za Kubra, 65 min. Pešír J. za Peška, 75 min. Civáni za Dohaniče

Branky: Kejda 2, Zábranský 2, Podskalský, Maršala, Baloun z pen.

Diváků 120

Poříčí si opět po čtrnácti dnech na domácí půdě otevřelo střelnici
V minulém prodlouženém víkendu tým Poříčí úspěšně zvládl dvojzápas se Sousedovicemi a Dražejovem.
Poříčtí chtěli navázat na úspěšnou šnůru posledních zápasů a nekompromisně si vyšlápli na mužstvo z Pražáku. Hráči Pražáku přijeli s velkou chutí a chtěli si odvést alespoň bod, jenže narazili na připravené Poříčí.
Po úvodním hvizdu a rozehrání balónu hostujícím týmem přišel soupeř o míč a po krásné rychlé akci se Poříčtí po 40 sekundách ujali vedení díky Maršalovi 1:0. Domácí hráli na jistotu a i na podmáčeném terénu se snažili o kombinační hru. Druhá branka padla po pěkné individuální akci Davida Kejdy, který z dvacetipěti metrů poslal točenou střelu pod břevno na 2:0. Poříčtí se spoléhali na převahu v poli a malinko zapomněli na obranou činnost, kdy po standartních situacích mohli hosté dvakrát skórovat, ale domácí kapitán Pešek dvakrát zachraňoval na brankové čáře.
Do druhého poločasu nastoupili domácí s jasnýmy pokyny trenéra a začali plnit to co jim trenér Palivec naordinoval. Po pěti minutách se pěknou střelou zviditelnil výborně hrající Podskalský 3:0. O další branku se postaral Kejda, když tvrdou střelou z vápna nedal brankáři šanci 4:0. Další branku zařídil Zábranský, kdy po kombinaci se Sedláčkem a Maršalou dával do prázdné branky na 5:0. Po pár minutách byl v pokutovém území sražen Zábranský a Baloun z penalty zvýšil skóre na 6:0. Netrvalo to dlouho a Zábranský byl opět podražen brankářem v pokutovém území a na penaltu byl určen Sedláček. Bohužel, jeho Panenkovský pokus byl hostujícím brankářem chycen. Poslední gól domácích přidal Zábranský, který si po sólu od půlící čáry položil brankáře a připsal si další branku 7:0. Minutu před závěrečným hvizdem se k průniku rozhodl obránce J. Pešír, ale při třetí kličce byl obrán o balón a pro osamoceného Tlapu nebyl problém uklidit míč do poříčské sítě a tím alespoň korigovat výsledek na 7:1.
Celý zápas se odehrál před pěknou diváckou kulisou, která byla opět velice slyšet.

Zápas Poříčí - Pražák Zápas Poříčí - Pražák Zápas Poříčí - PražákRozhovor s Václavem Palivcem o jeho rezignaci na funkci předsedy Okresního fotbalového svazu Strakonice na serveru strakonicky.denik.cz zde.Sobota 9. 5. 2009

Dražejov - Poříčí 1:3 ( 1:2 )


Sestava Poříčí: Kouba, Podskalský, Pešek (c), Kejda, Pešír J., Papež, Strakoš, Dohanič, Pešír F., Maršala, Zábranský

Střídání: 53. Sedláček za Zábranského, 65. Solus za Dohaniče, 86. Kubr za Strakoše

Góly: 7. Cimrhanzl (1:0), 26. Dohanič (1:1), 32. Zábranský z penalty (1:2), 85. Maršala (1:3)

Poříčská žlutá karta: Kouba

Rozhodčí: Hodánek st.

Diváků: 200

Poříčí vydřelo vítěztví v Dražejově.
Po páteční výhře ve finále poháru přijel Poříčský tým do Dražejova. Bylo to jedno z utkání, ve kterém se očekála vysoká návštěvnost. Bilance jasně zněla pro Dražejov, který ze čtyř vzájemných měření sil nikdy neprohrál. Ivo Král, který je součastně trenérem Dražejova a členem výboru TJ OTAVANU POŘÍČÍ, připravil tu nejsilněší možnou sestavu.
Již od prvních minut bylo jasné, že se tým Dražejova bude prát o body. V sedmé minutě se Dražejov ujal vedení 1:0, když při odkopávání balonu Jiří Pešír nastřelil nešťastně svého brankáře a míč skončil v poříčské síti. Hra se přelévala od branky k brance a po faulu na Strakoše si balon postavil Dohanič a z dvaceti metrů přesnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později, byl v pokutovém území faulován dražejovský útočník a byla nařízena penalta. Kapitán Dražejova Liška nedokázal překonat Koubu. Po dvou minutách se situace opakovala, ale na opačné straně, když domácí Tyl ve vápně zbytečně fauloval Zábranského. Zábranský vzal odpovědnost na sebe a ujal se pokutvého kopu. Neomylně poslal míč za záda Zelinky a Poříčí se ujalo vedení 2:1. Před koncem prvního poločasu po padesátimetrovém centru od Podskalského, se z voleje do balonu opřel Strakoš a jen těsně minul dražejovskou branku.
V druhém poločase se hrálo vyrovnané utkání. Na hráčích Poříčí byla vidět únava, ale bojovali ze všech sil. Oba týmy měli možnost několikrát skórovat, ale selhali v koncovce. Před koncem druhého poločasu se po pěkné akci dostal k míči Maršala a upravil konečný výsledek na 1:3 ve prospěch Poříčí. Celý zápas se hrál před bouřlivou diváckou kulisou.

Zápas Dražejov - Poříčí Zápas Dražejov - Poříčí Zápas Dražejov - PoříčíPoříčí rozhodlo během první půlhodiny

Soutěž: Český pohár


Katovice: Čtyři branky, dvě vyloučení, sedm žlutých karet. To vše nabídlo finále okresní fáze Českého poháru. Poříčtí ho zvládli lépe než Sousedovice a po zásluze zvítězili 3:1 a tím si zajistili účast v krajské fázi poháru. Pohárový zápas Sousedovice - Poříčí
Od úvodu utkání bylo lepší Poříčí a svým mohutným tlakem nepouštělo Sousedovice do vážnějších šancí. Hned v první minutě unikl sousedovické obraně Maršala, obehrál gólmana a v poklidu otevřel střelecký účet zápasu. Další velkou šanci měl o několik minut později poříčský Strakoš, ale v rozhodující chvíli si ukopl balon. Další branka padla do sousedovické sítě až ve 27. minutě. Brankář Šilhan dokázal rohový kop jen vyrazit volnému Zábranskému a ten poslal míč neomylně do sítě. Na další branku nemusel početný zástup diváků moc dlouho čekat. Konkrétně jen tři minuty a opět se o gól postaral Jiří Zábranský, když obešel obránce a poté zblízka usměrnil míč do sítě. Sousedovičtí zbraně nesložili. Tvrdou střelou se zpoza šestnáctky prezentoval Filip Duba, ale jeho střela orazítkovala jen tyč Balounovy brány. Šance střídala šanci. Na druhé straně se řítil sám na gólmana Strakoš, ale Šilhan jeho střelecký pokus zneškodnil.

Nástup do druhé půle vyšel domácím perfektně, o rozdílovou branku se přesnou střelou postaral Petr Novotný. A už se zdálo, že se bude konat drama. Ale nekonalo. Poříčské hráče inkasovaná branka do kolen nesrazila a ještě mohli své vedení navýšit. Například sedm minut před závěrečným hvizdem poslal Strakoš svojí bombu jen do břevna. V poslední minutě šli sami na brankáře Šilhana Maršala se Zábranským a prvně jmenovaný místo přihrávky nesmyslně zvolil střelu, která skončila jen v síti za bránou. Více se toho na katovickém trávníku nestalo a tak si Poříčtí mohli vychutnat oslavy ze zaslouženého postupu do krajské fáze Českého poháru.

Sousedovice - Poříčí 1:3 (0:3)

Branky: 46. Novotný - 27. a 30. Zábranský, 1. Maršala.
Rozhodčí: Machovec - Hodánek st., Hejtmánek.
ŽK: 3:4 (16. F. Duba, 69. T. Glazunov, 90. Mikas - 13. Zábranský, 23. Sedláček, 37. Dohanič, 66. Maršala). ČK: 2:0 (74. F. Duba, 89. T. Glazunov).
Přihlíželo 250 diváků.

Sousedovice: Šilhan - Vodvářka, Rom, Tisot, Mikas - Mráz, F. Duba, M. Duba (46. Rataj), M. Glazunov - T. Glazunov, Novotný.

Poříčí: Baloun - Pešek, Podskalský, Kejda, J. Pešír - Sedláček (53. Papež), Strakoš (80. Smejkal), Dohanič (75. Kubr), F. Pešír - Zábranský, Maršala.

Připravil: Jan Škrle

Pohárový zápas Sousedovice - Poříčí Pohárový zápas Sousedovice - Poříčí Pohárový zápas Sousedovice - PoříčíPalivec rezignoval na post šéfa svazu
Za rozhodnutím prý stojí tlaky okolí na souběh funkcí předsedy okresního fotbalového svazu a trenéra Poříčí...
Celý článek na serveru strakonicky.denik.cz zde.Václav Palivec skončil coby předseda strakonického okresního svazu
Možná tomu nebudete věřit, ale je to tak. Známý a uznávaný trenér Václav Palivec přestává vést strakonický okresní fotbalový svaz. Člověk, který vychoval spousty skvělých fotbalistů, vedl i jihočeský výběr v Izraeli, končí...
Celý článek na serveru jihoceskyfotbal.cz zde.Sobota 2. 5. 2009

Poříčí - Cehnice 9:0 (5:0)


Sestava: Kouba, Podskalský, Pešek (c), Kejda, Solus, Sedláček, Dohanič, Strakoš, Kubr, Zábranský, Maršala

Střídání: 46. minuta Papež za Sedláčka, 55. minuta Pešír F. za Zábranského, 70. minuta Pošta za Dohaniče

Góly: Zábranský 3x, Dohanič 2x, Maršala 2x, Strakoš 2x

Žlutá karta: Maršala

Rozhodčí: Poklop

Domácí tým neponechal nic náhodě a zápas, který byl současně hrán i jako semifinále Českého poháru, jasně vyhrál. Branky Zábranský 3, Strakoš, Maršala a Dohanič 2. Rozhodoval Poklop.

Zápas Poříčí - Cehnice Zápas Poříčí - Cehnice Zápas Poříčí - CehniceSobota 25. 4. 2009

Sousedovice - Poříčí 1:2 (1:1)


Sestava: Baloun, Podskalský, Pešek (c), Kejda, Solus, Sedláček, Dohanič, Strakoš, Pešír F., Zábranský, Maršala

Střídání: 37. minuta Papež za Sedláčka, 89. minuta Pešír J. za Dohaniče, 90. minuta Smejkal za Maršalu

Góly: 32. minuta 1:0 , 42. minuta Dohanič 1:1, 82. minuta Zábranský 1:2

Žlutá karta: Papež

Rozhodčí: Rejžek - Bernas, Kouba

Bylo krásné, slunečné ráno a tým Poříčí přijel do Sousedovic na nejprestižnější zápas jarní sezóny.
Statistika mluvila jasně, Sousedovice ze 16 zápasů 14 krát zvítězili a pouze dvakrát remizovali. Jenže Poříčí na soupeřově hřišti neprohrává a to dokázali i na hřišti lídra tabulky.
Pro vyšší objektivnost tohoto utkání, byla nominována trojice rozhodčích. Jako hlavní rozhodčí byl nominován Rejžek a asistenti Bernas a Kouba.
Utkání se začalo hrát ve velice vysokém tempu a domácí hráči velice dobře kombinovali. Již v prvních minutách měl poříčský gólman Baloun spoustu práce, když po pěkných fotbalových akcích domácí útočníci obstřelovali hostující branku. Malinko zaskočený poříčský tým začal také ve středu pole více kombinovat a dostávat se ke střeleckým pokusům.
Při jedné z útočných akcí nechala hostující obrana pootevřená dvířka a domácí útočník se ocitl před poříčským Balounem úplně sám, ale brankář jeho pokus vytěsnil mimo tyče. Po této šanci začali zlobit i hosté a sousedovická obrana musela často sahat k faulům, které byly také ohodnoceny žlutou kartou.
Od dvacáté minuty se hra vyrovnala. Útoky, kombinační hra a střely se přelévaly sem a tam. Z jednoho rychlého protiútoku domácí po pěkné akci vstřelili úvodní branku zápasu. Tato branka je však ukolébala a hosté začali přebírat nadvládu nad hřištěm. Vytvářeli si herní převahu a domácí museli častěji faulovat. Před koncem prvního poločasu si po faulu na Maršalu postavil míč Dohanič a technickou střelou k tyči překonal domácího brankáře.
Do druhého poločasu vlétli Poříčtí v plné síle a přehrávali sousedovické po všech směrech. Na domácích bylo jasně vidět, že by brali bod všemi deseti, ale osm minut před koncem zatáhl Strakoš balón po pravé straně a perfektním centrem posadil míč Zábranskému na nohu, který nechytatelnou střelou poslal hosty do vedení. Tato branka nerozhodla jen toto utkání, ale byla také 110. brankou kanonýra Zábranského v dresu Poříčí. Za šestileté působení se v historické tabulce OTAVANU POŘÍČÍ dostal na špici před Honzu ( ČÁPA ) Pavelce.
Nutno podotknout, že za předvedený výkon v druhém poločase si Poříčí ze Sousedovic odvezlo tři body zasloženě.
Černou tečkou tohoto utkání byla inzultace po odchodu z hrací plochy, kdy před šatnou Poříčí byl úderem pěstí do obličeje inzultován hostující Smejkal domácím Komrskou. Zjevně neunesl tíhu porážky a v nepochopitelném afektu zaútočil na posledního hráče, který odcházel do kabiny. Byla zavolána pořadateli záchranka a Martin Smejkal musel být ošetřen.

Zápas Sousedovice - Poříčí Zápas Sousedovice - Poříčí Zápas Sousedovice - PoříčíČtvrtek 23. 4. 2009

Přátelské utkání Katovice ( stará garda ) - Poříčí 2:4 (0:2)


Branky: Klas 2 - Maršala 3 a StrakošSobota 19. 4. 2009

Poříčí - Bavorov - 3:4 (2:1)


Sestava: Baloun, Podskalský (c), Smejkal, Kejda, Pešír J., Papež, Dohanič, Strakoš, Sedláček, Zábranský, Maršala

Střídání: 75. minuta Kubr za Smejkala

Góly: Zábranský 2x, Dohanič, Sluka, Vávra, Šrámek, Vondráček

Červená karta: 65. minuta Kejda (2x Žk)

Žlutá karta: Sedláček

Rozhodčí: Hodánek st.

Šlágr okresního přeboru přinesl souboj třetího týmu tabulky se čtvrtým. Oba týmy mají na jaře dobrou formu, domácí ze dvou zápasů získali plný počet bodů, hosté ze tří zápasů potom bodů sedm. Před solidní a hlasitou návštěvou 120 diváků se dal očekávat zajímavý zápas.

Hosté přijeli s mladým týmem v sestavě: Líkař Sebera, Kautman, Sluka M., Hanžl Šafránek P., Folta, Vávra, Sluka F. Vondráček, Šrámek. Na střídání byli připraveni Valenta, Kubát a Mach. Poprvé dostal příležitost v základní sestavě Dominik Folta (15 let), do útoku se vrátil Šrámek a snažil se přesvědčit trenéry, že jeho forma má opět stoupající charakter.

První poločas začal pro domácí nečekaně. V páté minutě sice odvrátili standardní situaci hostí, ti však vrátili míč před pokutové území, kde se nejlépe zorientoval Martin Sluka, vystřelil a jeho tvrdou střelu zastavila až branková síť 0:1. Domácí, jejichž sestava byla plná zkušených hráčů, se snažili o vyrovnání, častěji drželi míč, hosté hráli již tradičně na rychlé protiútoky. Dařili se jim v podání dvojice Šrámek F. Sluka. Druhý jmenovaný dvakrát střílel po spolupráci se Šrámkem, první střela šla těsně nad, druhá skončila na břevně.

Ve 32. minutě přišlo zaváhání Kautmana při odkopu, míč se dostal před pokutové území, kde měl nepokrytý domácí záložník Dohanič dost času namířit k tyči a po zemi vyrovnat na 1:1. Zanedlouho po vyrovnávacím gólu vybojovali domácí trestný kop z přibližně dvaceti metrů. Střelu pod břevno Líkař neudržel a zkoprnělá hostující obrana nedokázala odehrát balón, který ze skrumáže dotlačili domácí Zábranským za brankovou čáru 2:1. Tímto výsledkem první poločas skončil.

Druhý poločas přinesl obrození bavorovského Šrámka. V 54. minutě prodloužil hlavou dlouhý výkop přímo do běhu Vondráčkovi, který si jej ideálně zpracoval a levačkou křížnou přízemní střelou vyrovnal na 2:2. V 69. minutě se Šrámek pro něj nezvykle před velkým čtvercem opřel do míče, jeho střelu ještě tečoval obránce a brankář už neměl šanci zasáhnout 2:3. O čtyři minuty později prošel s míčem do pokutového území, přesnou přihrávkou našel lépe postaveného Vávru a ten do odkryté branky snad již nemohl nedat 2:4.

Na aktivním Šrámkovi se navíc vyfauloval obránce a domácí se poté snažili o korekci výsledku v deseti mužích. Do konce ještě zbývalo dost času, a když v 82. minutě Poříčí po pěkné kombinaci snížilo opět Zábranským na 3:4, viselo vyrovnání ve vzduchu. V tu dobu podržel Bavorov brankář Líkař, který bezpečně stáhl několik míčů a soustředěná bavorovská obrana již Poříčí do dalšího ohrožení branky nepustila.

Konečný výsledek 3:4 je jistě pro mnohé překvapením, hosté si jej ale za efektivitu v koncovce a soustředěný týmový výkon zasloužili. V tabulce si následně týmy vyměnily pozice, Bavorov se posunul na třetí místo, Poříčí kleslo na čtvrtou pozici.

Článek převzat z www.jihoceskyfotbal.cz

Zápas Poříčí - Bavorov Zápas Poříčí - Bavorov Zápas Poříčí - BavorovSobota 4. 4. 2009

Poříčí - Osek B - 5:0 (2:0)


Branky: Sedláček 2 ( obě z penalty ), Dohanič, Zábranský a Maršala

Červená karta: František Pešír

Rozhodčí: Milan Krejčík

V prosluněném sobotním odpoledne jsme na domácí půdě přivítali osecké béčko.
V našem týmu panovala malinko nervozita z důvodu marodky v našem týmu. Vojík, Smejkal a Jiří Pešír léčí svá zranění a další hráči s drobnějšímy problémy stále bojují. Solus je stále v trestu za červenou kartu, kterou obdržel Malenicích.
Trenér Václav Palivec zvolil základní sestavu takto: Kouba, Pešek, Podskalský, Kejda, Pešír F., Kubr, Dohanič, Sedláček, Papež, Zábranský a Maršala.
Již od prvních minut jsme se snažili zatlačit soupeře. Celkem se nám to dařilo, ale finální přihrávka nenašla adresáta. Do vedení jsme se dostali po patnácti minutách hry, když po dlouhé přihrávce od Podskalského, Zábranský utekl obránci a v pokutovém území byl stažen za dres. Sedláček desítku bez větších problémů proměnil. Následně na to se nechal vyloučit F. Pešír za oplácení, takže náš tým dohrával v deseti. I přes tuto skutečnost jsme se dostávali do šancí. Před koncem prvního poločasu se k míči postavil Dohanič a ukázkově z osmnácti metrů poslal míč nechytatelnou střelou do horního růžku osecké branky. Do konce prvního poločasu se již nic důležitého nestalo.
Na začátku druhého poločasu se hra malinko vyrovnala a osečtí museli více otevírat obranu, což se jim stalo osudným, když Zábranský vybojoval mezi stopery balón a šel sám na brankáře, nedělalo mu velké problémy vstřelit třetí branku a zajistit si tak klidnější průběh utkání. V tuto chvíli jsme si mohli dovolit i střídání. Za Kubra přišel Pošta a za zraněného Zábranského Kepl. Naši hráči odolávali chvilkovému dobíjení naší tvrze a brejky se dostávali do dalších šancí. Při jedné naší útočné akci si nastřelil hostující obránce ruku a sudí nařídil pokutový kop, který Sedláček Panenkovsky proměnil. V 80. minutě za stavu 4:0 se ještě na hrací plochu podíval Civáni, který vystřídal Dohaniče. Před koncem hrací doby utekl obráncům Maršala a stanovil výsledek na konečných 5:0.
Chceme poděkovat za podporu divákům, kterých se sešlo 120 a také poříčským FANS, kteří o sobě dali hlasitě vědět.

Zápas Poříčí - Osek B Zápas Poříčí - Osek B Zápas Poříčí - Osek BSobota 28. 3. 2009, 15:00

Střelské Hoštice - Poříčí - 0:3 (0:1)


Sestava: Baloun, Podskalský, Pešek (c), Kejda, Pešír J., Kubr, Dohanič, Sedláček, Pešír F., Zábranský, Maršala

Střídání: 60. minuta Smejkal na Kubra, 80. minuta Kepl za Sedláčka, 87. minuta Civáni za Dohaniče

Góly: 35. minuta Sedláček (p), 56. minuta Zábranský, 78. minuta Dohanič

Žluté karty: Kejda, Sedláček, Pešek

Rozhodčí: Hodánek st.

V sobotním prosluněném odpoledni jsme přijeli na první jarní mistrovské utkání do nedalekých Hoštic. Tento duel je vždy velice napjatý a divácky velice atraktavní, proto nás překvapila relativně malá účast diváků. Odhadem tento zápas sledovala necelá stovka příznivců.
Již od první minuty jsme chtěli ukázat soupeři kdo si dnes bude chtít odvézt body, ale Maršala nabídnutou příležitost nezužitkoval. Po pár minutách se dostal do střelecké příležitosti Zábranský, ale jeho střela jen těsně minula horní růžek domácí branky. V další šanci se ocitl Sedláček, ale brankář domácích předvedl výborný zákrok. Domácí obraně působila dvojice Maršala - Zábranský velké problémy, proto také musela často faulovat a tak zvaně tahat za ruční brzdu. Není proto divu, že po třiceti minutách měla celá obraná čtveřice po žlutých kartách. Po jednom takovém faulu na Zábranského se k míči postavil Dohanič a orazítkoval břevno hoštické branky. Pár minut na to byl Zábranský faulován v pokutovém území a Sedláček bez problémů penaltu proměnil. Až do konce prvního poločasu jsme byli aktivnější a častěji jsme se dostávali k zakončení, ale již bez gólového efektu.
Do druhého poločasu jsme vstoupili opět velice aktivně a snažili se vstřelit druhou branku a to se také povedlo, když Kubr zatáhl po lajně míč a přesně odcentroval na desítku odkud mohl Zábranský vstřelit pro všechny uklidňující druhou branku. Do pěkné šance se ještě dostal Maršala ale nedokázal přehodit vyběhlého domácího golmana. Třetí branka padla po rohovém kopu Sedláčka, který našel na desítce Dohaniče a ten přesně k tyči umístil hlavou balón. Je třeba také pochválit hoštický tým, který celý zápas běhal a snažil se kombinovat, ale bohužel pro ně, nějak vážně branku Poříčí neohrozil. Je třeba podotkout, že se jejich tým od podzimu podstatně zlepšil. Poděkování patří našim fanouškům, kteří nás povzbuzovali a zvláštní poděkování patří Františku Novákovi.

Děkujeme.

Zápas Střelské Hoštice - Poříčí Zápas Střelské Hoštice - Poříčí Zápas Střelské Hoštice - PoříčíPo přátelském utkání v sobotu 21.3.2009
Fotbalisté Poříčí přivítali jaro po vyhraném přátelském utkání.

Po přátelském utkání v sobotu 21.3.2009 Po přátelském utkání v sobotu 21.3.2009 Po přátelském utkání v sobotu 21.3.2009


Souhrn kulturních a společenských činností v obci Poříčí v roce 2009:

30.4. STAVĚNÍ MÁJE - MLÁDENCI
9.5. DEN MATEK - ČK, OBEC
7.6. DEN DĚTÍ - ČK, TJ, HASIČI
27.6. ZÁJEZD SPÁLENÉ POŘÍČÍ - TJ, OBEC
4.7. AKCE LODĚ - UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU - PEČENÍ VUŘTŮ - TJ, ČK
18.7. POUŤOVÁ TANEČNÍ ZÁBAVA - SAFÍR -HASIČI
19.7. POUŤOVÝ TURNAJ V KOPANÉ - TJ
25.7. FOTBALOVÝ TURNAJ ERIMA CUP - TJ
29.8. ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU - PEČENÍ VUŘTŮ - ČK
14.11. POSVÍCENSKÁ TANEČNÍ ZÁBAVA - NEKTARBOYS - TJ.
28.11. DĚTSKÝ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE - HASIČI
5.12. DĚTSKÁ MIKULÁŠSKÁ - ČK
12.12. PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ S OBČANY - ČK, OBEC
19.12. POSLEDNÍ LEČ - TŘICVRČCI - MYSLIVCI
24.12. ZPÍVÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMEČKU - ČK, OBEC
26.12. KOUPÁNÍ V ŘECE OTAVĚ NA DOLNÍM JEZU V POŘÍČÍ - OTUŽILCI
27.12. TURNAJ MUŽŮ VE STOLNÍM TENISE - SPONZOŘI, TJ
31.12. SILVESTROVSKÉ POSEZENÍ - OBECVýsledek přátelského zápasu ze soboty 21.3.2009:

Poříčí - Champions - 4:0 (1:0)
hráno na sídlišti ve Strakonicích.


Výsledek přátelského zápasu ze soboty 14.3.2009:

Poříčí - Mnichov - 3:1
hráno na sídlišti ve Strakonicích.

Přátelské utkání Poříčí - Mnichov Přátelské utkání Poříčí - Mnichov Přátelské utkání Poříčí - MnichovVýsledek přátelského zápasu ze soboty 7.3.2009:

Poříčí - Žihobce - 1:2 ( 0:0 )
hráno na sídlišti ve Strakonicích.
Hráči Poříčí si vytvořili mnoho brankových příležitostí, ale v koncovce to vázlo. Navíc se nedařila finální přihrávka a tak spousta šancí zkončila v rukavicích soupeřova brankáře.
Soupeř navíc vytěžil z minima maximum a udělil nám lekci v proměňování brankových příležitostí.

Přátelské utkání Poříčí - Žihobce Přátelské utkání Poříčí - Žihobce Přátelské utkání Poříčí - ŽihobceNa výroční schůzi se volil I. ročník fotbalisty roku 2008.

Výsledky:

1. Podskalský Štěpán 122 bodů
2. Maršala Jan 70 bodů
3. Sedláček Miloš 67 bodů
4. Kejda David 65 bodů
5. Zábranský Jiří 51 bodů
6. Pešek Libor 41 bodů
7. Dohanič Miloš 35 bodů
8. Kluiber Michal 17 bodů
9. Solus Jan 14 bodů
10. Pešír František 13 bodůByly aktualizovány statistické informace z průběhu sezóny 2007 - 2008. Více info zde.Výsledek přátelského zápasu z neděle 1.3.2009:

Poříčí - Katovice - 2:4 ( 1:2 )
hráno na sídlišti ve Strakonicích.

Přátelské utkání Poříčí - Katovice Přátelské utkání Poříčí - Katovice Přátelské utkání Poříčí - KatoviceZpráva o činnosti oddílu v roce 2008

Tento rok byl pro všechny členy oddílu velice náročný, ale odměnou jsou výsledky a úspěchy, kterých jsme společně dosáhli. Postupně si připomeneme vše, co se s podporou našeho klubu v loňském roce odehrálo:
Celý text zprávy zde.Seznam akcí plánovaných na rok 2009:

Leden:
Datum Čas Akce
23.1. 16:30 trénink
30.1. 16:30 trénink

Únor:
3.2. 16:30 trénink
7.2. 16:30 trénink
10.2. 16:30 trénink
11.2. - 15.2. soustředění Soběšice
17.2. 16:30 trénink
21.2. Masopust
25.2. 16:30 trénink
28.2. 13:30 trénink
28.2. 16:00 výroční členská schůze

Březen:
1.3. 14:00 přátelské utkání - Katovice B (sídliště Strakonice)
3.3. 17:00 trénink
6.3. 17:00 trénink
7.3. 14:00 přátelské utkání - Žihobce (sídlište Strakonice)
10.3. 17:00 trénink
13.3. 17:00 trénink
14.3. 14:00 přátelské utkání - Mnichov (sídliště Strakonice)
17.3. 17:00 trénink
20.3. 17:00 trénink
21.3. 14:00 přátelské utkání - Champions (sídliště Strakonice)
24.3. 17:00 trénink
27.3. 17:00 trénink
28.3. 15:00 1. mistrovské utkání - Střelské Hoštice

Červen:
7.6. 14:00 den dětí s bohatým programem F. Mareše
20.6. 20:00 dokopná oddílu
26.6. 8:00 sraz Poříčí - Spálené Poříčí

Červenec:
4.7. 9:00 akce lodě (i pro veřejnost)
11.7. - 18.7. soustředění Bibione Itálie
19.7. 13:00 pouťový turnaj o pohár Starosty
25.7. 9:00 II. ročník ERIMA CUP

Mistrovské zápasy:
So 28.3. 15:00 Střelské Hoštice - Poříčí
So 4.4. 16:30 Poříčí - Osek B
Ne 12.4. 16:30 Vodňany B - Poříčí
Po 13.4. 16:30 Poříčí - Cehnice, semifinále českého poháru
So 18.4. 17:00 Poříčí - Bavorov
Ne 25.4. čas bude upřesněn Sousedovice - Poříčí
So 2.5. 17:00 Poříčí - Cehnice
So 9.5. 17:00 Dražejov - Poříčí
So 16.5. 17:00 Poříčí - Pražák
Ne 24.5. 10:15 Chelčice - Poříčí
Ne 31.5. 17:00 Blatná B - Poříčí
So 6.6. 17:00 Poříčí - Volyně
So 13.6. 17:00 Pracejovice - Poříčí
So 20.6. 17:00 Poříčí - Malenice