Přípravka TJ Otavan Poříčí
Stručné info o dění v přípravce klubu TJ Otavan Poříčí v roce 2009:

Turnaje:
První se hrál v Oseku, kam jsme jeli v celkem silné sestavě, tedy s našimi klíčovými hráči. Kanonýrem a tvůrcem hry Vojtou Harenčákem a v brance výborným Martinem Polanem. Jeho silnou zbraní je výborné čtení hry a tomu odpovídající kopací technika. Před tímto prvním turnajem jsme nevěděli co nás čeká a trochu jsme měli obavy kvůli věku některých našich hráčů. Obavy se vyplnily v případě Franty Saláka, u kterého, i kdybychom zatajili věk, tak by nešlo přehlédnout jeho postavu. I když některému celku by to nevadilo, my trenéři jsme usoudili, že by mu to spíše ublížilo. Franta tak skončil v roli diváka, což ho patřičně zklamalo.
Z trojčlenné skupiny jsme po dvou výhrách postoupili do finále a i to jsme vyhráli a skončili jsme tedy první ze šesti týmů. Naším daleko nejlepším střelcem byl Vojta Harenčák, ale bojovali všichni a co prošlo chytil náš výborný golman. My trenéři jsme měli z našeho herního projevu dobrý pocit.

Za týden jsme jeli na další turnaj do Chelčic, bohužel velmi oslabeni o nemocného golmana. I tak jsme se dostali opět do finále, kde už jsme bohužel nestačili na Bělčice s jejich výtečným kapitánem, který nám dal šest gólů. Náš mladičký a malý brankář Lukáš Petřík dělal co mohl, ale jeho věk a tomu odpovídající fyzické parametry mu víc nedovolovaly. Ani druhým místem jsme nebyli zklamání, protože naši nejmladší hráči ukazovali, že se jejich fotbalové schopnosti neustále zlepšují.

Třetí a poslední turnaj jsme hráli v Bělčicích, kde bylo domácí mužstvo velkým favoritem. Na turnaji bylo 7 týmů a ze čtyřčlenné skupiny jsme postoupili po třech výhrách opět do finále, ve kterém byl velkým favoritem domácí tým. Po tom, jak nás rozstříleli v Chelčicích si hodně věřili. My jsme ale byli na ně velmi dobře připraveni a zaskočili je. Na jejich nejlepšího hráče a na všech turnajích nejlepšího střelce jsme nasadili osobní obranu. Matěj Civáně mu nic nedovolil a tak ho znervóznil, že ke konci, když jsem mu nechali trochu volnosti nedokázal přehrát ani Katku Harenčáků. Jasně jsme je převálcovali, vůbec to nečekali!
Všichni naši hráči do toho dali vše co v nich je, a bylo by nespravedlivé někoho vyzdvihovat.

Tímto turnajem sezóna končila, ale ještě jsme trénovali do dokopné, která se uskutečnila poslední pátek před prázdninami. Z té se nejvíce podařilo klání v němž se utkali hráči proti rodičům a trenérům. I díky překvapivě dobrým výkonům maminek jsme mladým nedali šanci a vyhráli 3:0.