Zpráva o činnosti oddílu v roce 2008

Tento rok byl pro všechny členy oddílu velice náročný, ale odměnou jsou výsledky a úspěchy, kterých jsme společně dosáhli. Postupně si připomeneme vše, co se s podporou našeho klubu v loňském roce odehrálo:

Každoroční masopustní průvod se již tradičně stává velmi oblíbenou akcí na kterou každý dlouho vzpomíná.

Dále proběhla výroční schůze našeho klubu, při které jsme nejen zhodnotili dosavadní působení oddílu a výkonného výboru,ale i dosažené výsledky za rok 2007. Všechny nás potěšilo, že se sedmičlenný výbor rozrostl o nového člena Štěpána PODSKALSKÉHO.

V tomto roce jsme chtěli pokračovat s vysoko nastavenou laťkou a stanovili jsme si nemalé cíle.

Zimní přípravu jsme začali již v lednu a pracovali hlavně na fyzické stránce hráčů. V únoru hráči absolvovali soustředění v Soběšicích. Bohužel přátelské utkání s oddílem z Řidčic, které mělo celé soustředění završit, muselo být zrušeno kvůli vichřici Ema. I přes nepřízeň počasí jsme odehráli několik zápasů a to s Champions na umělé trávě ve Strakonicích, kterým jsme díky absenci klíčových hráčů podlehli 2:3.

V dalším přípravném zápase jsme porazili 6:1 Mnichov a o týden později jsme remízovali 0:0 s Blatenským Béčkem. Do jarní sezony jsme nastupovali s původní sestavou, která se rozšířila o Miroslava Horáka a Pavla Halgaše.
Náš cíl byl jasný - zůstat v horní polovině tabulky a navázat tak na zdařilý podzimní výkon. 21 bodů a skóre 32:25 nás drželo na příjemném šestém místě po odehrané podzimní části.

Hned na začátku nás čekal připravený tým Dražejova se kterým jsme remizovali 2:2. Dále jsme v derbi podlehli 0:2 Katovickému Béčku. Domácí zápas s Volyní jsme zvládli na jedničku a po výsledku 2:0 jsme byli spokojeni.
O týden později v neděli dopoledne podali velice špatný výkon a odvezli jsme si tříbrankový debakl z Chelčic.
Po této prohře jsme si potřebovali připomenout, proč hrajeme fotbal a čeho chceme dosáhnout. Myslím, že radám našeho trenéra porozuměl celý tým, což dokládají i následující výsledky: Poříčí - Malenice 3:1, Pracejovice - Poříčí 0:0, Poříčí - Cehnice 5:0, Lnáře -Poříčí 2:3, Poříčí - Osek B 4:0, 1.června jsme doma přivítali lídra tabulky Lom. Chtěli jsme mu vrátit porážku 2:1, ale deset minut před koncem nás Mikeš hlavou připravil o výhru a rozešli jsme se smírně 1:1. Další zápas s Blatenským Béčkem nám znechutil Michal Brabec, který dvakrát rozvlnil síť za zády našeho golmana a rozesmutněl naše fanoušky.
O týden později jsme si zpravili chuť a před bezmála dvoustovkou diváků jsme na domácí půdě rozstříleli Hoštické 6:1. Poslední zápas na Pražáku jsme prohráli 4:2, ale to neměnilo fakt, že jsme skončili na 5 místě s 42 body se skóre 60:43. Po bujaré oslavě jsme se ráno sešli na vyjížďku po Otavě na lodích. Zúčastnilo se 8 dvoučlenných posádek a zábavy jsme zažili nadmíru.
Také jsme se zúčastnili tradičního srazu obcí Poříčí, který se tentokrát konal v Královském Poříčí u Sokolova. Dosáhli jsme zde velice cenného druhého místa, když jsme ve finále po penaltovém rozstřelu podlehli týmu Královského Poříčí, který je účastníkem K.P.
Tento turnaj se odehrál pod vedením nového trenéra Václava Palivce, který se našeho týmu ujal před nadcházející sezonou.

Rád bych poděkoval členům našeho týmu, kteří pomáhali s přípravou dětského dne, který se konal 2. 6. pod záštitou a vedením obecních organizací.

V rámci letní přípravy jsme pořádali I. Ročník ERIMA CAPU, kde jsme obsadili druhé místo za Dražejovem.
O den později jsme si zahráli na pouťovém turnaji o Pohár Starosty Poříčí - tento turnaj vyhrál tým Dolního Poříčí.

Dá se říci, že si hráči žádného oddychu nedopřáli a odcestovali na letní soustředění do Italského Bibione, kde zažili týden tvrdé fyzické přípravy - pod vedením Václava Palivce, Iva Krále a Petra Šimka.

Po soustředění jsme před začátkem sezóny odehráli pouze jeden zápas a to 1. kolo poháru ve kterém jsme si poradili s Kladrubským týmem 3:0. Pod novým vedením jsme si stanovili cíle přezimovat v horních patrech tabulky a dokázat, že jsme připraveni prát se o nejvyšší příčky v tabulce. Proto byl náš tým posílen o nového brankáře Tomáše Balouna a střelce Honzu Maršalu. Do nové sezony jsme vstoupili výhrou nad Osekem 4:0 a výhrou 5:1 nad Vodňanským béčkem.O výhru v Bavorově jsme přišli v poslední minutě z trestného kopu, a uhráli konečný výsledek 1:1. Další víkend jsme doma přivítali Sousedovice, adepta na postup, se kterým jsme prohráli 1:2. Hosty v druhém poločase dvakrát zachránila tyč.
V Cehnicích jsme vybojovali vítězství 2:0, a prohru Dražejova jsme sami zmařili, když v 96. minutě náš kapitán vsítil kuriozní vlastní gol a upravil výsledek na konečných 2:2. V dalším zápase jsme na Pražáku vydřeli vítězství 2:1 a doma s Cehnicemi doslova uplichtili remízu 1:1.
Blatenské béčko nám znovu udělilo cennou lekci v proměňování šancí a porazilo nás 1:3. Na Volyni jsme vyzráli a přivezli jsme si po velmi vyhroceném zápase, kdy pro mě díky faulu domácího brankaře skončila podzimní sezona a musel jsem se potýkat s nepříjemným a bolestivým zraněním. Pro mě osobně bylo vítězství 1:0 cenná satisfakce.
V dalším zápase jsme deklasovali Pracejovice 5:0 a v pohárovém utkání ještě Doubravici 5:1. Poslední zápas v Malenicích jsme vyhráli 4:2.

Tým Poříčí skončil na báječném 2.místě se 27 body a se skóre 36 : 14. Podzimní tečkou byla fotbalová exibice, kdy Otavan Poříčí hostil amatérský výběr Jihočeského krajského fotbalového svazu. Výběr,za který si zahrál i internacionál Roman Vonášek, porazil poříčský tým vysoko 7:1.

Jsem velice rád a pyšný na to, že se konečně v Poříčí našel člověk, který se angažoval ve výchově mladých fotbalistů. Poděkování všech fandů fotbalu patří panu Václavu Polankovi za jeho práci a neutuchající úsilí, které věnuje naší mládeži. Zájem o hru mezi mládeží je veliký, proto bych rád vyzval přítomné, zda-li by některý z vás měl zájem o koučování našich mladých nadějí a pomohl tím panu Pohankovi vychovat naše budoucí nástupce.

Naše díky a sympatie za podporu patří všem sponzorům a partnerům. Velkou zásluhu na vytvořeném zázemí a výkonech má naše obec, která se snaží podporovat veškeré sportovní i kulturní akce. To největší poděkování patří fanouškům, kteří nás i nadále podporují a i když se zrovna zápas nevydaří - nelámou nad námi hůl a přijdou nás opět povzbudit a motivovat k co nejlepším výkonům.

DĚKUJEME !!!!