Novinky z TJ Otavan podzim 2009
Dokopná po podzimní sezóně 2009

Dokopná po sezóně podzim 2009 Dokopná po sezóně podzim 2009 Dokopná po sezóně podzim 2009Sobota 7.11.2009

Poříčí - Volyně 2:1 ( 1:1 )


Branky: Zábranský 29 min., Šrámek 55 min, - Havlíček 9. min

Žluté karty Poříčí: 44. min Dohanič

Žluté karty Volyně: 14. min Vilánek, 39. min Kabrna, 90. min Tříska

Sestava Poříčí: Baloun - Solus, Podskalský, Kejda, Pešek - Pešír F., Dohanič, Strakoš, Šrámek - Zábranský, Hanzlík

Sestava Volyně: Hrdina - Vilánek, Jariabka, Kubeš, Tříska - Mráz, Kabrna, Prihara, Mack - Chochol, Havlíček

Střídání Poříčí: 65 min. Papež za Pešíra, 90 min. Kubr za Šrámka

Střídání Volyně: 46 min Ušňák za Macka, 69 min Ryba za Kubeše, 75 min Šuba za Ušňáka

Trenér Poříčí: Palivec

Trenér Volyně: Němeček

Rozhodčí: delegace OFS Písek Sajtl - Peklo, Třeštík

Diváků 150

V posledním kole podzimní části okresního přeboru Strakonicka na sebe narazili dvě mužstva z horních příček tabulky. Poříčí před tímto duelem bylo na druhém místě s 28 body a Volyně se na třetím místě s 25 body. Do začátku utkání lépe vstoupili hosté, když již ve 2. minutě se Chochol dostal do slibné šance, ale nedokázal umístit střelu mezi tyče. V 9. minutě po dlouhém nákopu se nedohodl domácí stoper s golmanem, Havlíček se dostal do šance a jednoduše vsítil první branku zápasu. 0:1.
Tato branka zvedla domácí výkonost a začala být zřejmá převaha domácího týmu. Během patnácti minut se do šancí dostali postupně Hanzlík, Šrámek, Strakoš a Zábranský. Ve 27. minutě šel po přihrávce Zábranského sám na brankáře hostí Hanzlík, ale netrefil v rozhodující chvíli branku. Ve 29. minutě se role otočily a Hanzlík poslal přihrávku Zábranskému, který nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Konec prvního poločasu měli převahu domácí, bohužel však nedokázali vstřelit uklidňující branku.
Druhý poločas bylo zřejmé, že hostům pomalu docházejí síly a domácí se stále dostávali k pokutovému území Volyně, avšak všechny střely končily mimo branku hostujícího týmu. V 55. minutě po centru Strakoše dostal ke střele Zábranský. Jeho tvrdou střelu Hrdina vyrazil pouze k domácímu Šrámkovi a ten zařídil vedení domácího týmu na 2:1.
Hosté se ještě snažili zareagovat a zkorigovat výsledek, jenže domácí obrana až na zaváhání z 9. minuty pracovala perfektně.
Zápas byl plný střetů a faulů. Můžeme konstatovat, že padlo velice málo karet. Zábranský a Hanzlík si z tohoto zápasu odnesli mnoho šrámů, za které se v jiných zápasech vylučuje. Smutnou tečkou sobotního odpoledne bylo napadení poříčského starosty opilými volyňskými fanoušky.

Zápas Poříčí - Volyně Zápas Poříčí - Volyně Zápas Poříčí - VolyněSobota 24. 10. 2009

Malenice - Poříčí 2:6 ( 1:2 )


Branky Poříčí: Strakoš 3* ( 31. min., 69. min., 78 min. ) Zábranský 2* ( 52 min., 80 min. ) Podskalský ( 22. min. )

Branky Malenic: Jírovec ( 10. min. ), Štětina ( 84. min. )

Červená karta Malenice: Vilánek ( 60. min. )
Žlutá karta Malenice: Žáček ( 47. min. )
Poříčí bez karetního prohřešku.

Sestava Poříčí: Baloun - Solus, Podskalský, Kejda, Pešek - Šrámek, Dohanič, Strakoš, Kubr - Hanzlík, Zábranský

Trenér Poříčí: Palivec Václav

Střídání Poříčí: 65 min Papež za Kubra, 69 min Pešír F. za Soluse, 76 min Kepl za Dohaniče

Střídání Malenic: 46 min Žáček za Zuklína, 62 min Dolanský za Jírovce

Hlavní rozhodčí: Zábranský Václav

Diváků 50

Poříčí vstoupilo do zápasu lépe a hned v úvodních pěti minutách měli Strakoš s Hanzlíkem na kopačkách gólové šance. Jenže ofenzivně laděné Poříčí opět zapomnělo na zadní vrátka a z rychlého protiútoku potrestal domácí Jírovec chybu Soluse a změnil tak stav v desáté minutě na 1:0.
Poříčí stále tlačilo a byla to jen otázka času kdy padne gól do domácí branky. Jenže ani šance Strakoše, Hanzlíka a Šrámka, neskončily brankou. Nutno dodat, že poříčtí dobře kombinovali a dostávali se tak do zajímavých brankových šancí.
Vyrovnávací branka padla až ve 22. minutě kdy Podskalský vyslal tvrdou střelu ze třiceti metrů a vymetl pavučinky z domácí branky. 1:1 Domácí se ojediněle dostávali na půli Poříčí a dokázali i párkrát zakončit, ale chyběla jim přesná muška. Na druhé straně Zábranský orazítkoval tyč domácí branky a po chybě domácího brankáře mohl Šrámek skórovat, jenže to střelecké štěstíčko při něm v tomto zápase nestálo. Běžela 31. minuta a po krásné kombinaci Kejda, Zábranský, Strakoš, posledně jmenovaný zvýšil na 1:2. První poločas se dohrál v poklidném tempu a hráči Poříčí odcházeli se smíšenými pocity do kabin.
Druhý poločas byl spíše exhibiční záležitost Poříčí, kdy si dokázali vytvořit mnoho šancí, ale měli chuť dávat góly spíše do prázdné branky. Nicméně pro oko diváka to byl velice pěkný zápas. Kombinačně se vpředu nejvíce dařilo Zábranskému se Strakošem, kteří po přihrávkách na jeden dotek přidali ještě čtyři branky. Poslední slovo měli ale domácí, když se k odraženému míči dostal Štětina a zkorigoval tak výsledek na konečných 2:6.Sobota 31.10.2009

Poříčí - Dražejov 3:0 ( 2:0 )


Hanzlík 2x ( 31. min a 33. min.), Kepl ( 80. min.)

Sestava Poříčí: Baloun - Pešek, Podskalský, Kejda, Solus - Pešír F., Dohanič, Strakoš, Šrámek - Zábranský, Hanzlík

Střídání Poříčí: 65. min. Kubr za Pešíra, 72. min. Kepl za Dohaniče

Rozhodčí: Richtr

Diváků: 110

Za chladného počasí zavítal tým Dražejova do Poříčí. Zápas byl již delší dobu v mysli hráčů i trenérů obou mužstev. Hosté přijeli favorita utkání potrápit a odříznout si malý skalp v podobě získání alespoň bodíku z horké půdy v Poříčí.
Překvapení se ale nekonalo. Domácí šli pevně za svým a dávali to patřičně znát, když Poříčí svým důrazem, kombinací a rychlostí jasně přehrávalo soupeře. První branka padla po dlouhém autu Šrámka do vápna, kde nejvýše vyskočil Zábranský a hlavou prodloužil na Hanzlíka, který vsítil jednoduchý gól. 1:0 O dvě minuty později pěkně kombinovali na jeden dotek Šrámek, Strakoš a Zábranský, který díky důrazu ve vápně soupeře, vybojoval balón pro Hanzlíka a ten z metru zvýšil na 2:0. V prvním poločase si i Dražejov vytvořil pár šancí a byl to hlavně Liška, který měl dvě gólovky které ale nedokázal využít. Domácí si jistili výsledek a čekali na chyby soupeře.
Ve druhém poločase již dominovali na hřišti domácí a borci z Dražejova byli nakonec rádi, že konečný výsledek skončil 3:0, když poslední branku vsítil Kepl, který nadvakrát překonal golmana Dražejova Zelinku.

Zápas Poříčí - Dražejov Zápas Poříčí - Dražejov Zápas Poříčí - DražejovSobota 29.8.2009

Pracejovice - Poříčí 0:7 ( 0:2 )


Branky: Hanzlík 3x, Strakoš 2x, Zábranský a Cibulka

Sestava Poříčí: Baloun, Pešek, Podskalský, Cibulka, Solus, Pešír F., Kejda, Dohanič, Strakoš, Hanzlík, Zábranský

Střídání: Pešír J. za Pešíra F., Vojík za Peška, Kepl za Dohaniče

Rozhodčí: Krejčík

Diváků: 60Sobota 17.10.2009

Poříčí - Pražák 3:0 (kontumace)


Soupeř se nedostavil k utkáníSobota 16.00 hod.

Chelčice - Poříčí 2:0 ( 1:0 )


Branky: 4. min. Šácha, 69. min. Remta

Sestava Poříčí: Baloun - Pešek, Podskalský, Cibulka, Solus - Šrámek, Dohanič, Strakoš, Hanzlík - Zábranský, Kejda

Střídání Poříčí: 56. min. Papež za Dohaniče, 77. min. Pešír F. za Peška

Žluté karty: 4:3 ( za Poříčí : Dohanič 2. min, Podskalský 41. min. Pešek 75. min.)

Rozhodčí: Hodánek st., Chval, Jáchym

Diváků: 120

Poříčí přijelo do Chelčic s jasným cílem - neprohrát, jenže ne každý cíl je dosažitelný. Již v první minutě se po centru Strakoše dostal do šance Hanzlík, ale byl podražen v pokutovém území domácích, nicméně tento zákrok byl vyhodnocen hlavním sudím jako dovolený a vyvolal tak emoce hned na začátku utkání. Dohanič byl potrestán za kritiku rozhodčího žlutou kartou a všichni poříčtí museli tu kapku křivdy překousnout. Poté hosté začali opět dobře kombinovat, ale zapomněli na zadní vrátka a po rychlém brejku Šácha ve 4. minutě zařídil vedení domácích 1:0. Hosté se nepoložili a podnikali stále zajímavé akce, ale vždy jim chyběl ten kousek toho štěstíčka. Ve 44. minutě si na centr do pokutového území vyskočil Zábranský a po odhlavičkovaném míči, obdržel úder do obličeje od vybíhajícího brankáře a sesunul se k zemi. Byl nařízen pokutový kop a domácí brankář za tento střet obdržel žlutou kartu. Zábranského s krvácejícím zraněním dopravili mimo hrací plochu. K pokutovému kopu se postavil Cibulka, ale nedokázal penaltu proměnit.
Ve druhém poločase se hosté snažili překonat domácí zhuštěnou obranu, ale ta pracovala velice dobře. K vyrovnání měli hosté velice blízko, když pokusy Strakoše, Kejdy, Zábranského, Podskalského a Cibulky končili těsně vedle či v rukavicích domácího brankáře. Domácí se dostávali také do rychlích protiútoků a v 69. minutě zužitkoval Remta drobného zmatku v obraně hostů a vsítil rozhodující branku. Od této chvíle se domácí tým zatáhl hlouběji do obrany a hosté museli zkoušet střelbu z větší dálky přes bránící domácí hráče. Domácí takto ubránili výsledek 2:0, který je udržel na špici OP Strakonicka.

Zápas Chelčice - Poříčí Zápas Chelčice - Poříčí Zápas Chelčice - PoříčíSobota 3.10.2009

Poříčí - Střelské Hoštice 7:0 ( 2:0 )


Branky: Strakoš 2x, Podskalský, Dohanič, Zábranský, Kejda, Cibulka z pen.

Sestava Poříčí: Baloun - Pešek, Podskalský, Cibulka, Solus - Šrámek, Dohanič, Strakoš, Hanzlík - Zábranský, Kejda

Střídání za Poříčí: Kubr za Dohaniče, Pešír F. za Šrámka, Kepl za Hanzlíka

Diváků: 160

Rozhodčí: Richtr

Domácí ukázali od prvních minut kdo bude dominovat na hřišti. Již v šesté minutě orazítkoval hostující branku Zábranský. Další šanci měl na kopačce Strakoš, ale ani jeho střela neskončila v brance hostů. První branku vsítil Podskalský, který z pěkných dvaceti metrů vymetl horní růžek hoštické branky 1:0. O druhý gól se postaral Miloš "Ryba" Dohanič, který technickou střelou zvýšil skóre na 2:0. Toto skóre zůstalo až do konce prvního poločasu.
Po změně stran se poříčský brankostroj rozjel, když Zábranský, Kejda, Cibulka z penalty a Strakoš dvěma góly uzavřeli konečný účet na 7:0.
Nutno podotknout, že hoštický tým v tomto utkání zklamal a za celý zápas si nedokázal vytvořit žádné brankové příležitosti.
Podpora domácích diváků byla obrovská a odměnou bylo sedm pěkných branek v hoštické síti.

Zápas Poříčí - Střelské Hoštice Zápas Poříčí - Střelské Hoštice Zápas Poříčí - Střelské HošticeNeděle 27.9.2009

Sedlice B - Poříčí 1:2 ( 0:0 )


Branky: 75´ Kohler - 46´ Zábranský z pen., 76´ Strakoš

Žluté karty: 46´ Čabrádek - 82´ Cibulka

Sestava Sedlice: Křišťan - Čabrádek, Baloušek, Herman, Kára - Šiška, Štolba, Míčka, Musil, Růžička - Klíma M.

Sestava Poříčí: Kluiber - Pešek, Podskalský, Cibulka, Pešír F. - Šrámek, Dohanič, Strakoš, Hanzlík - Zábranský, Kejda

Střídání Sedlice: 60´ Kohler za Musila

Střídání Poříčí: 65´Kubr za Šrámka, 85´ Kepl za Dohaniče, 90´ Pešír J. za Zábranského

Rozhodčí: Hodánek ml.

Diváků: 80

Začátek zápasu byl z oboustraně velice nepřesný a vázla kombinace ve středu hřiště. Domácí měli během prvních deseti minut dvě slibné šance, ale obrana hostů byla vždy na svém místě. Ke slovu se dostali také hosté, když Zábranský po přihrávce Dohaniče netrefil levou nohou odkrytou část domácí branky. Velice hezkou akci připravili Šrámek, Zábranský a Strakoš když po přihrávkách na jeden dotek se dostali přes pět domácích hráčů, ale Strakošovo posunutí na branku skončilo pouze na tyči domácí branky. Zbytek prvního poločasu se dohrál bez vážnějších ohrožení branek.
Do druhého poločasu vlétlo Poříčí jako uragán. Po dlouhém pasu od Podskalského na Hanzlíka se druhý jmenovaný prosadil proti obránci Čabrádkovi a šel sám na branku, ale byl faulován v pokutovém území. Nařízený pokutový kop Zábranský bez problémů proměnil. 0:1. V padesáté minutě po dlouhém centru do pokutového území domácí brankář neudržel v rukavicích míč a zezadu zbíhající Hanzlík vstřelil druhou branku. Rozhodčí odpískal gól, ale k údivu všech se oběvil nad hlavou domácího pomezního rozhodčího praporek, kterým signalizoval ofsajd. Přes všechny protesty rozhodčí jasně regulérní gól neuznal, s odvoláním na pomezního rozhodčího řádně řečeno na prvního asistenta. Ani toto neubralo na síle hostů a dále tlačily domácí tým do úzkých. V 74´ minutě se po pěkné akci dostal ke střele Strakoš, který tvrdou střelou orazítkoval domácím břevno a odražený míč se dostal ke Kejdouvi. Ani jemu se nepovedlo na dvakrát překonat domácího brankáře a pokusy Zábranského a Dohaniče skončily na tělech domácí obrany. K ojedinělému útoku se dostali domácí a promněnili nabídnutou šanci k vyrovnání z kopačky Kohlera. 1:1.
Po rozehrávce hosté dobře zakombinovali a Strakoš zařídil opět vedení hostům. 1:2.
Hra se uklidnila a hosté si dokázali hubený náskok udržet až do závěrečného hvizdu.

Zápas Sedlice B - Poříčí Zápas Sedlice B - Poříčí Zápas Sedlice B - PoříčíSobota 19. 9. 2009, večer až noc

Oslava narozenin Štěpána Podskalského se speciálními hosty.....

Oslava narozenin Štěpána Podskalského Oslava narozenin Štěpána Podskalského Oslava narozenin Štěpána PodskalskéhoVideo z akce zde...
Sobota 19. 9. 2009

Poříčí - Bavorov 4:1 (2:1)


Branky: Zábranský 3x (4. min. z penalty, 10. min., 68. min.), Dohanič (84. min.)

Rozhodčí: Paleček

Diváků: 120

Sestava: Baloun - Pešek, Podskalský, Vojík, Pešír F. - Šrámek, Dohanič, Strakoš, Hanzlík - Kejda, Zábranský

Střídání: 70. min. Papež za Hanzlíka, 70. min. Kubr za Dohaniče, 85. min. Kepl za Zábranského

Domácí začali velice aktivně a již ve třetí minutě po centru Zábranského do pokutového území zahrál rukou hostující obránce a byl nařízen pokutový kop. Zábranský penaltu tvrdou střelou pod břevno proměnil. 1:0. Hosté se zmobilizovali a zaveleli do protiútoku. V sedmé minutě se dostal k odraženému míči hostující útočník a po zaváhání brankáře a obránců srovnal stav na 1:1.
Začalo se od začátku. Domácí velice dobře kombinovali a díky kombinaci Hanzlíka se Strakošem se v desáté minutě po levé straně dostali až do pokutového území, kde se do zpětné přihrávky opřel tvrdou střelou Zábranský a poslal Poříčí opět do vedení 2:1.
Domácí si vytvořili tlak a mohli přidat během prvního poločasu ještě tři branky. Hostující hráči se díky dlouhým nákopům dostávali do rychlých protiútoků, ale ani bavorovští borci neměli střelecký den. Druhý poločas se opět lépe vydařil domácím, ale ani Kejda a se Strakošem nepřekonali dobře chytajícího brankáře Bavorova. Hosté trpělivě čekali na svoji šanci a ta přišla v 57 minutě, kdy po špatném odkopu domácího obránce se na půli hřiště dostal k míči hostující záložník a sólíčkem, kdy si poradil se třemi hráči domácích se dostal až před Balouna, ale v rozhodující chvílce selhal v koncovce, takže se skóre nezměnilo. Pár minut na to se po faulu na Vojíka postavil k míči Podskalský a po dobře sehraném signálu se Zábranským mohl zvýšit skóre, ale jeho pokus skončil na tyči hostující branky. V 67 minutě si pohrál Šrámek s obranou hostů a poslal míč Zábranskému, který neměl problém vstřelit třetí gól do téměř prázdné branky 3:1.
Bavorov zbraně nesložil a snažil se o zvrácení výsledku, jenže jejich dvě střely zkončily těsně vedle branky domácích. Po těchto horkých chvilkách už Poříčí nenechalo nic náhodě a pevně drželo otěže zápasu. V 83 minutě byl před pokutovým územím hostů udeřen loktem do obličeje Zábranský a Dohanič z přímého volného kopu poslal míč neomylně do sítě a stanovil výsledek na konečných 4:1. Všichni hráči domácích odvedli výborný výkon za který sklidili po ukončení zápasu potlesk a uznání fanoušků.

Fotky od Leoše Jelínka ze zápasu zde.

Zápas Poříčí - Bavorov Zápas Poříčí - Bavorov Zápas Poříčí - BavorovVideo ze zápasu zde...
První víkend v září se poříčtí vydali na plavbu po Otavě. Plavby od Rabí do Poříčí se zúčastnilo osm lodí. Na souši dělali doprovod cyklisté v čele s fotodravcem Leošem Jelínkem, který nás pravidelně zásobuje fotoprezentací ze všech poříčských akcí. Chtěli bychom mu také touto formou poděkovat, protože díky němu si můžeme kdykoli všechny společné akce Poříčí připomenout.

Akce lodě 2009 Akce lodě 2009 Akce lodě 2009

Akce lodě 2009 Akce lodě 2009 Akce lodě 2009Soustředění BIBIONE 2009

Fotbalový tým TJ OTAVAN POŘÍČÍ si letní soustředění již po druhé naplánoval v Italském letovisku Bibione. V týdnu od 11. do 18 července si hráči a vedení klubu mohli užívat teplého a slunečného podnebí. Ubytování, které bylo cca 200 m od moře, bylo velice dobře situované, protože hned pod okny byly dva kurty na tenis a cca 800 m směrem do města se rozpíná centrální stadion v Bibione. Tento sportovní areál dával široké možnosti pro různé fáze tréninku. Každý den byly tři různé tréninkové dávky a adekvátní čas na relaxaci a odpočinek.

Soustředění BIBIONE 2009 Soustředění BIBIONE 2009 Soustředění BIBIONE 2009

Soustředění BIBIONE 2009 Soustředění BIBIONE 2009 Soustředění BIBIONE 2009Neděle 13. 9. 2009

Blatná B - Poříčí 1:1 (0:0)


Branky: Nový - Strakoš

Červená karta: Solus 55 nin.

Rozhodčí: Poklop

Sestava Poříčí: Baloun - Pešek, Podskalský, Cibulka, Solus - Šrámek, Kejda, Dohanič, Strakoš, Hanzlík ( 20. min. Pešír F.) - Zábranský

Od začátku zápasu se hrálo hodně tvrdě do těla. Posílená rezerva Blatné se snažila kombinovat, ale poříčská obrana fungovala kompaktně a bez vážnějších trhlin. Bohužel již ve dvacáté minutě střídal zraněný Hanzlík a levá strana začala občas vykazovat drobné chyby. V prvním poločase měli hosté více ze hry, ale nedokázali gólově zužitkovat herní převahu. Na druhý poločas rezerva Blatné zařadila do sestavy další tři hráče A týmu. Nový s Brabcem se ujali hry ve střední záloze a Šrámek se vysunul na hrot blatenského útoku. V 55. minutě byl vyloučen Solus a Poříčí muselo čelit početní převaze soupeře. V 60. minutě měli hráči blatné 7 žlutých karet a byla to jen otázka času kdy bude nějaký blatenský hráč po druhé žluté vyloučen. V 65. minutě po individuální akci, kdy si Strakoš poradil se třemi hráči soupeře, se Poříčí z kopačky Strakoše ujalo vedení 0:1. Poříčtí se neradovali dlouho. Po strátě balónu ve středu hřiště se k míči dostal Brabec, který poslal perfektní přihrávku Novému a ten pohodlně vyrovnal na 1:1. I přes početní převahu domácích, se Poříčí dostávalo do šancí, když Zábranský prodloužil míč po přihrávce Strakoše do Blatenské branky, ale brankář reflexně tuto střelu vytěsnil mimo tyče. Další šanci měl Podskalský, ale jeho tvrdá střela jen těsně minula domácí branku a hlavičkový pokus Šrámka skončil také těsně vedle blatenské branky. Domácí se také mohli trefit, ale blatenský Šrámek dvakrát přestřelil hostující branku.

Zápas Blatná B - Poříčí Zápas Blatná B - Poříčí Zápas Blatná B - PoříčíSobota 5.9.2009

Poříčí - Osek "B" 8:1 (5:1)


Branky: Šrámek 3.-18,32,41min, Strakoš 2.-25, 71min, Cibulka 44 min. penalta za sražení Zábranského, Hanzlík 55 min, Zábranský 80 min.
Za hosty 12 min Mrkvička, Rozhodčí Hodánek st. 120 diváků, 1 ČK hráč hostů

Hosté se překvapivě ujali vedení střelou Mrkvičky z dobrých 20 metrů,kterou domácí brankář podcenil. Poté se domácí mužstvo zmobilizovalo, začalo solidně kombinovat a přivádělo hostující hráče do role statistů. Otázkou bylo, kdy padne první branka. Hosté ohrozili domácího Halgaše v bráně jen sporadicky a to jen z náhodných akcí.Ctí hostujících mladíků bylo,že chtěli hrát po celé utkání otevřený fotbal.V domácím mužstvu nastoupil poprvé Venca Šrámek a uvedl se solidním výkonem a třemi KUSY do soupeřovi svatyně. Sestava: Halgaš, Pešek, Vojík, Podskalský, Cibulka, Solus, Šrámek,Dohanič, Pešír Fr., Kejda,Hazlík, Kepl, Strakoš,Zábranský.

Poříčí - Osek B Poříčí - Osek B Poříčí - Osek BSobota 22.8.2009

Poříčí - Cehnice 4:1 ( 1:0 )


Branky: Zábranský 2x (7.min a 86 min.), Kejda 50 min., Pešír F. 72. min, Frčka R. 81. min

Rozhodčí: Zábranský Václav

Diváků: 90

Sestava Poříčí: Halgaš, Solus, Podskalský, Vojík P., Pešek, Pešír J., Kejda, Dohanič, Hanzlík, Kubr, Zábranský

Sestava Cehnic: Houska, Švec, Šíp, Martínek, Chod, Čejka, Němec, Sadlak, Frčka, Toman, Frk

Střídání Poříčí: 46. Kepl za Kubra, 58. Pešír F. za Pešíra J., 87. Civáni za Zábranského

Domácí hráči měli velký problém se sestavou, když do zápasu nemohli nastoupit potrestaní Cibulka se Sedláčkem, zraněný Mašek a Strakoš. Nicméně začátek zápasu lépe vyšel domácím, kdy po přihrávce Dohaniče se uvolnil Zábranský a poslal Poříčí do vedení 1:0. Domácím jako by tento výsledek vyhovoval a pomalu nechával hrát soupeře.
Mezi 20. a 30. minutou proto musel domácí brankář Halgaš ukázat, že jeho brankářské dovednosti umí zužitkovat a ukázal všem tři vynikající zákroky. Po této smršti se Poříčí opět zvedlo a začalo hrát. Ve 35. minutě mohl Zábranský zvýšit na 2:0, ale po přehození brankáře Housky, vykopával míč z brankové čáry Švec. Poměrem 1:0 skončil první poločas a bylo důležité, co nejdříve vstřelit druhý uklidňující gól. To se také povedlo Kejdovi, který v 50. minutě přehodil vyběhnutého Housku a zvýšil tak na 2:0. Hra se uklidnila, ale hosté se nevzdávali. Snažili se kombinovat ve středu hřiště, jenže jim chyběla přesnost ve finální přihrávce. V 72. minutě se k odraženému míči dostal F. Pešír a poslal míč z pětadvaceti metrů za záda hostujícího brankáře 3:0. V 80 minutě chybovala domácí obrana a k míči se dostal Frčka, který chytrou střelou obhodil domácího brankáře 3:1. V závěru zápasu ještě domácí zvýšili skóre Zábranským, který měl jednoduchou pozici před téměř prázdnou brankou 4:1.Středa 19.8.

Poříčí - Jankov 2:3 (2:3)


Branky: 20. Cibulka, 45. Strakoš, 4. Klíma, 12. Štojdl, 32. Ždimera.

ŽK: 3:3 (7. Zábranský, 52. Cibulka, 84. Mašek, 38. Maxa, 80. Maršán, 84. Koch)

ČK: 2:1 (76. Cibulka, 88. Sedláček, 50. Maxa).

Rozhodčí: Hoch st., Hoch ml., Habich.

Přihlíželo 200 diváků.

Poříčí: Baloun (46. Halgaš), Pešek, Podskalský, Cibulka, Solus, Kejda (86. Kubr), Mašek, Hanzlík (49. Papež), Dohanič, Zábranský, Strakoš.

Jankov: Hrubý, Novotný, Maršán, Koch, Štěcha (46. Hajný), Nedvěd, Maxa, Štojdl, Klíma, Ždimera, Koutský.

Důležité okamžiky utkání:
4. minuta: Novotný hází dlouhý aut, který si zpracoval Klíma a posílá neomylně míč do sítě - 0:1
12. minuta: Odražený míč za pokutovým územím Poříčí se odráží ke Štojdlovi a ten vymetá pavučiny v domácí bráně - 0:2
20. minuta: K přímému kopu z 25 metrů se staví domácí Cibulka a propaluje vše, co mu stojí v cestě. Gólman Hrubý pozdě zareagoval - 2:1
32. minuta: Po levé straně uniká domácí obraně Koutský, nahrává před bránu, kde je volný Ždiměra a ten s přehledem skóruje - 1:3
45. minuta: Poříčský Zábranský skvěle uvolnil Strakoše a ten obstřeluje vyběhávajícího gólmana Hrubého - 2:3
50. minuta: Druhou žlutou kartu dostává jankovský Maxa a musí předčasně opustit hřiště
76. minuta: Druhou žlutou kartu také dostává domácí Cibulka a musel také jít pod sprchy
Prodlužovalo se 3 minuty
92 minuta: V pokutovém území padá po faulu Maršana Strakoš, píšťalka sudího Hocha zůstává ku podivu všech hluchá. Domácí Sedláček dostává na střídačce červenou kartu.

Pohárový zápas Poříčí - Jankov Pohárový zápas Poříčí - Jankov Pohárový zápas Poříčí - JankovSobota 15.8.2009

Lom - Poříčí 4:1 ( 3:0 )


Ve šlágru kola přijel tým Otavanu Poříčí na horkou půdu Lomu, který po loňském ročníku sestoupil zpět do OP Strakonicka.
Tento zápas ukázal, že pokud mužstvo nebude fungovat kompaktně, tak nemůže pomýšlet na úspěchy. Dostali jsme nejen cenou lekci v produktivitě, když ze šesti střel jsme čtyřikrát inkasovali, ale i lekci, která je v přístupu každého hráče jako jednotlivce k zápasu. Nebudeme zmiňovat hráče, kteří se k zápasu nedostavili a bez vysvětlení nechali tým na pospas osudu. A pak byli samozdřejmně i tací, kteří se dostavili a na jejich výkonech bylo zřejmé v jakém duchu probíhala předzápasová příprava.
Ale, aby zde nezaznívala jen kritika, musíme konstatovat i to, že poříčský tým, který byl prostřídán, odvedl hlavně ve druhém poločase kus práce a byla jen smůla, že střelcům v rozhodujících chvílích chyběla jistota, klid a skušenost. Za Poříčí se střelecky ukázal Strakoš, který šel sám na brankáře a pěknou brankou alespoň korigoval nepříznivý výsledek.

Ve středu 19.8. od 17 hodin si bude moci mužstvo Poříčí vylepšit renomé, když na domácí půdě bude ve 2. kole krajského poháru hostit Jankov.Archivované články ze sezóny jaro 2009 zde.