Vyjádření Jiřího Zábranského
Popis incidentu při zápasu ve Volyni dne 18.10.2008 očima Jiřího Zábranského.

Pokud mohu celou záležitost posoudit z mého hlediska a s odstupem času, tak doufám, že to co se stalo se snad již opakovat nikdy a nikde nebude.
Vraťme se k situaci, která vznikla. Poříčský hráč nacentroval dlouhý balón až do náruče volyňského brankáře, v tu chvíli jsem byl cca 10 metrů od něho. Obloučkem jsem se otočil směrem k naší brance a jako ostatní jsem očekával dlouhý výkop brankáře, proto i rozhodčí se otočil a nevěnoval výkopu dostatečnou pozornost. Byl jsem zezadu sražen brankářem na zem, nicméně po předchozím přísném vyloučení volyňského hráče bych takovou to vendetu měl očekávat a proto za postrčení ze zadu nijak volyňského brankáře neodsuzuji. Protože jsem upadl jen na ruce a na kolena, tak jsem se chtěl rychle zvednout a tehdy nastala ta osudová chvíle. Brankář mě kolenem zasáhl do páteře, po čemž jsem se sesunul k zemi. Dále jsem cítil jen podrážky jeho kopaček na svém těle. Zůstal jsem v silných bolestech ústy k trávníku a snaha otočit se nebo vstát byla úplně marná. Brankář přišel vzápětí s omluvou, která zněla: "vstávej vole, dyť jsem ti NIC neudělal" To "NIC" musím nyní definovat.
V silných bolestech převoz RZtou do Strakonické nemocnice, podstoupení několika vyšetření, setrvávající silné bolesti a zvracení. Skvělá noc ze soboty na neděli, kdy jsem se nemohl ani pohnout a v bolestech jsem ji bez spánku probděl. Poté dalších 24 hodin, které byly ve stejném duchu. Až v pondělí v podvečer jsem teprve zkusil, jak je vlastně pevná podlaha a udělal jsem první kroky. Během úterka jsem postupně rozhýbával tělo a snažil se o zlepšení. Nemusím asi zmiňovat, že bolesti neustávaly ani po silných lécích a injekcích.
Konečná diagnóza - pohmoždění páteře bez zlomeniny, byla pro mě uklidněním v danou chvíli. Jelikož jsem majitelem dvou strakonických společností, požádal jsem dnes ve středu 22.10.2008 ošetřujícího lékaře o propuštění do domácího léčení. Doba rekonvalescence je odhadována na dalších 10 až 14 dní. Tudíž podzimní sezóna pro mě tímto skončila. Přeji si jen, nemít žádné zdravotní následky do budoucna.
Jen doufám, že si Volyňský brankář uvědomí, že "NIC" může znamenat pro jiného VELMI MNOHO.

Jiří Zábranský, hráč TJ OTAVAN POŘÍČÍ