Tým Poříčí bych v následující sezoně viděl na špici okresního přeboru

 

Kouč Poříčí Václav Palivec převzal po minulé sezoně tým Poříčí a v další sezoně chce útočit na horní patra v tabulce.vaclav_palivec.jpg

Václav Palivec povede fotbalisty Poříčí.
Foto: Jan Škrle

Fotbalisty Poříčí vede od nové sezony zkušený trenér Václav Palivec. Zatím vedl Poříčí na dvou turnajích a pokaždé se svým týmem obsadil druhé místo. V sobotu se v Poříčí odehrál první ročník turnaje ERIMA Cup a Václav Palivec nám ochotně zodpověděl několik otázek.

Kde všude jste působil?
Začínal jsem s mládeží v ČZ Strakonice, poté jsem šel rovnou trénovat divizi. Mé angažmá trvalo tři a půl sezony, skončili jsme třetí, druzí a jednou jsme divizi zachraňovali, to nám chytal v bráně Petr Skála z Dynama České Budějovice. Poté jsem trénoval Střelské Hoštice, na které budu jen dobře vzpomínat. Tehdy jsme postoupili z okresního přeboru až do 1.A třídy. Další byly Svéradice, kde jsme hráli třetí ligu. Největší můj zážitek byla domácí porážka Bohemians v poháru a prohra s Ostravou 1:4. Dalším mým působištěm byl Písek, kde jsem trénoval dvakrát divizi. Samozřejmě nemohu zapomenout na domácí Katovice, kde řada hráčů, co jsem trénoval, hraje vyšší soutěže. Tam jsem byl tři sezony ? dvakrát jsme skončili třetí a jednou čtvrtí.

Minulou sezonu jste dovedl katovický dorost z 1.A třídy do krajského přeboru. Příští rok ale dorost setrvá v nižší soutěži . . .
Bohužel nejsme schopni naplnit mladší a starší dorost v krajském přeboru ? je to nařízené sekcí. Situace bude taková, že ti hráči nemají prakticky vůbec chuť hrát fotbal. Z 26 utkání jsme vyhráli 25 zápasů a nastříleli jsme 120 branek. Nejlepším střelcem byl Kadlec, který odehrál 20 zápasů a vstřelil 25 gólů. Úroveň soutěže je velice nízká, protože na vesnicích se kluci scházejí na poslední chvíli. Co se týká našich zápasů, tak bych chtěl klukům poděkovat. Z Katovic jsem odešel z jednoho důvodu ? po sezoně jsem byl unavený a vadil mi přistup některých hráčů. Jak od nás, tak z ostatních týmů.
Jak jste se dostal k týmu Poříčí?
Kontaktovali mě už během minulé sezony. Je tu spousta kluků, co jsem trénoval v divizi, tak za mnou přišli. Jsou tady zapálení funkcionáři včetně obce. Myslím si, že pokud vydrží chuť a zlepší se přístup k tréninkům, tak uspějeme.

Poříčí jste poznal na turnaji v Královském Poříčí. Jak hodnotíte tým?
Některé hráče jsem viděl poprvé. Začali jsme trénovat turnajem v Královském Poříčí. Tam jsme obsadili druhé místo, ve finále jsme prohráli s mužstvem, které hraje krajský přebor na desátém místě. Je tu pár fotbalistů, kteří se musí naučit, co od nich očekávám. Pevně věřím, že to půjde dobrou cestou.

Jaké máte cíle v další sezoně? A jak hodnotíte minulou sezonu Poříčí?
Pokud se nám podaří sehnat Balouna z Horažďovic a Maršalu z Čestic, tak ten kádr bych viděl na špici okresního přeboru. Minulou sezonu bylo Poříčí páté. První ročník byl takový emotivní a páté místo bylo pro poříčský fotbal skvělé.

Jak to vypadá s krajským výběrem, protože byste měli jet v září do Izraele. Tento výběr budete trénovat s asistentem Františkem Řezníčkem.
Máme vybraných 30 hráčů, kteří byli doplněni o další hráče. Soupiska se musí odevzdat 22 dní před zahájením turnaje. Samozřejmě budeme zakládat na kádru, který si to vykopal. Nemůže nastoupit Benedikt a Dobal, takže jsme zapojili jiné hráče. První přátelské utkání hrajeme v Bavorovicích. Během přípravy musíme s kolegou Řezníčkem vybrat 18 hráčů, kteří odcestují do Izraele. Máme již doluvená přátelská utkání s Bavorovicemi, poté hrajeme v Táboře. Přípravu zakončíme v Blatné.

Dostali se do výběru nějací hráči ze Strakonicka?
Z Blatné je ve výběru Čadek. Ze Strakonic: Hovorka, Horejš, Chvosta a třetím golmanem bude Charvát.

 

Autor: Jan Petráš