Diskuze Otavanu
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
Pomatenej Mikulský
(0 shlédnutí) 
DolůZaložit nové témaPřispět do tématu
Téma: Pomatenej Mikulský
#37
Pomatenej Mikulský Před 9 rok, 8 měsíce  
Muž ohrožoval okolí střelbou z pušek, pistole, kuše i praku
5. května 2008 8:06
Policie ráno vyjížděla k jednačtyřicetiletému muži, který střílel z okna svého bytu na obchod přes ulici. V Poříčí u Střelských Hoštic na Strakonicku začal nejprve pálit z kulovnice, poté ji vyměnil za pistoli, následovala brokovnice, kuše a nakonec pálil už jen z praku. Podle policie vlastnil zbraně legálně.
foto: Profimedia.cz

Muž začal z neznámých příčin střílet v šest hodin, na místo přijeli policisté se zásahovou jednotkou a vyjednávač.
"Vykřikoval, že je hrdina a dožadoval se přítomnosti některých známých osobností s tím, že jsou ohroženi jako on," řekla mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.
Policisté místo uzavřeli a po zhruba hodině a půl vyjednávání střelce zadrželi, aniž by někoho zranil.
Na místo ale přesto přijela i záchranka, kterou policie přivolala "Je důvodné podezření, že se jedná o duševní poruchu," vysvětlila mluvčí strakonické policie.

08:42 |
Muž na Strakonicku střílel z balkonu

Na Strakonicku střílel muž kulovnicí z balkonu. Nikoho naštěstí nezranil. Policie s ním hodinu a půl vyjednávala, nakonec muže zadržela. Muž vykřikoval hesla, že je pronásledován FBI a CIA.
V Dolním Poříčí na Strakonicku střílel ráno jedenačtyřicetiletý muž stojící na balkóně z několika střelných zbraní. Nikdo nebyl zraněn. Místo bylo uzavřeno policií. Na místě byl policejní vyjednavač.
5. 5. 2008 07:52 - 5. 5. 2008 09:00 Aktualizováno - STRAKONICE
Okolo šesté hodiny ranní střílel jedenačtyřicetiletý muž z okna svého bytu na budovu protějšího obchodu. Ke střelbě použil několik legálně držených zbraní. Střílel z krátké kulové zbraně z pistole, z lovecké brokovnice, z kuše a z praku, přičemž vykřikoval, že je hrdina a dožadoval se přítomnosti některých známých osobností s tím, že jsou ohroženi jako on, uvedla Jaromíra Nováková ze strakonické policie.
Na místo se dostavili policisté. Asi po hodinovém vyjednávání se podařilo muže zpacifikovat. Nikdo na místě zraněn nebyl. Policisté na místo přivolali záchranáře, neboť je důvodné podezření, že se jedná o duševní poruchu.

Muž střílel z okna na lidi i protější obchod
Dolní Poříčí - V pondělí v ranních hodinách se střílelo v obci na Strakonicku.
Autor:
Redakce
________________________________________
0×video 0×audio 0×foto 0×komentářů dnes 8:51

Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Petr Wagenknecht
Jednačtyřicetiletý muž střílel z okna svého bytu bytovky na budovu protějšího obchodu a podle některých svědků i na kolemjdoucí.
Ke střelbě použil několik legálně držených zbraní. Střílel z krátké kulové zbraně z pistole, z lovecké brokovnice, z kuše a z praku, u prodějny se našky možná dvě desítky šípů. Přitom vykřikoval, že je hrdina a dožadoval se přítomnosti některých známých osobností s tím, že jsou ohroženi jako on.
Na místo se dostavili strakoničtí policisté i zásahová jednotka správy Jihočeského kraje. Lidé v okolí domu měli zákaz vycházení. Asi po hodinovém vyjednávání se podařilo muže zpacifikovat. Nikdo na místě zraněn nebyl. Policisté na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, neboť je důvodné podezření, že se jedná o duševní poruchu. Podle očitých svědků dostal útočník utišující injekci. Poté muže odvezli.Do budovy obecního úřadu, kde je i obchod, se zapíchla řada šípů, které vystřelil pomatený střelec z okna protějšího domu.
Autor: DENÍK/Klára Alešová

Muž zběsile střílel kolem sebe
Zřejmě nemocný veterinář střílel po domech z několika zbraní. Lidé se kryli ve svých bytech
Dolní Poříčí - Bylo teprve půl šesté ráno, když obyvatele Dolního Poříčí v jižních Čechách probudily rány. Jejich soused střílel ze svého okna, nejdřív z kulovnice, brokovnice, pistole a pak vytáhl i luk, ze kterého vypálil desítky šípů s ocelovými hroty. Trefoval se do budovy obecního úřadu a prodejny.
Ulice byla prázdná, ohroženi však byli lidé uvnitř domů. Jen náhodou se některá střela neodrazila a nevlétla do okna. S jedenačtyřicetiletým veterinářem Romanem Mikulským, který zběsile pálil z okna, pak hodinu a půl vyjednával místní kriminalista. Přispěchal na místo, když slyšel střelbu.
?Bylo jen otázkou, kdy se něco stane. Problémy s ním měli lidé už v minulosti. Byl myslivec a uschlé větve ?ulamoval? tak, že do nich střílel,? popisovala jedna z obyvatelek Dolního Poříčí. Jméno nechtěla zveřejnit právě ze strachu ze svého souseda. ?Bylo to strašné, měla jsem strach o děti,? dodala žena.
Zneškodnila ho zásahovka Ve chvíli, kdy v malé poklidné vesničce na Strakonicku létaly vzduchem kulky a šípy s ocelovými hroty, lidé se kryli v bytech ? v místnostech, do nichž se nelze trefit z okna veterinářova bytu.
On mezitím vykřikoval: ?Vyhlašuju válku Americe! Za Československo! Kryjte se!?
Muž, který zřejmě trpí duševní chorobou, nejprve vyběhl před dům a vyryl do laku sousedovy dodávky nápis ?Riceová vyjednávej. Československo?. Pak se vrátil do bytu a zahájil zběsilou střelbu z okna. Ukončila ji až zásahová jednotka, která vtrhla do bytovky zadním vchodem. Patnáct mužů v kuklách vyběhlo do druhého patra a překvapeného střelce zneškodnili. ?Říkal mi, že na mě ani na jiné lidi střílet nebude, ukázal mi v okně i pistole bez zásobníku,? řekl po incidentu kriminalista, který se střelcem vyjednával.
Podle starosty Václava Paroubka řešili na úřadě s mužem už mnoho sporů. ?Téměř každý týden někomu v domě nadával,? podotkl Paroubek.
Muž má zbrojní průkaz a je vášnivým lukostřelcem, loni vyhrál dokonce jednu ze soutěží na závodech v lukostřelbě. Zdatnost prokázal i včera ? jeho šípy měly takovou sílu, že zůstaly zabodnuté ve fasádě domu i v eternitové střeše.
?Normálně se pomátl. Vykřikoval nesmysly. Pravděpodobně už neunesl spory a soudy, které měl s lidmi v obci kvůli spoustě věcí,? uvažoval další z obyvatel.
Podle psychologů se nejspíš u muže projevila duševní porucha. ?A pravděpodobně jí trpí již delší dobu, protože podle místních byl zvláštní. Nicméně pokud má zbrojní průkaz, musí na přezkoušení a přinést posudek od praktického lékaře. A ten ho měl poslat na psychologii nebo psychiatrii, pokud se mu něco nezdálo,? upozornil českobudějovický psycholog Rostislav Nesnídal.
Za obecné ohrožení hrozí střelci až osm let vězení. ?Zajistili jsme 82 vystřelených šípů,? řekla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Muže odvezli lékaři do léčebny. Pokud se u něj prokáže duševní nemoc, trestu se pravděpodobně vyhne.
Autor: VÁCLAV JANOUŠ
Muž pálil na obecní úřad z brokovnice, luku i praku
Malá obec Poříčí u Střelských Hoštic na Strakonicku zažila včera ráno šok. Zdejší 41letý veterinář před šestou ráno začal z okna svého bytu střílet postupně z kulovnice, brokovnice, pistole, luku i praku na asi dvacet metrů vzdálenou budovu obecního úřadu.
 
Vloženo z Vloženo z
  Reply Quote
NahoruZaložit nové témaPřispět do tématu
Přihlásit se k odběru novinek (RSS kanál) Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra